منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • معرفی نسل دوم هوم پاد; ویژگی ها و قابلیت ها

معرفی نسل دوم هوم پاد; ویژگی ها و قابلیت ها

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
معرفی نسل دوم هوم پاد; ویژگی ها و قابلیت ها

اگر از طرفداران موسیقی و محصولات اپل هستید، مطمئنا با هوم پاد اپل آشنا هستید. اپل به تازگی نسل دوم هوم پاد فول سایز خود را معرفی کرده است. در واقع این هوم پاد جایگزینی برای هوم پاد دو سال پیش است که بدون هدف متوقف شد. برای آشنایی با ویژگی های این محصول جدید اپل در این مقاله از آنارماگوس با ما بمان.

هوم پاد جدید دارای ویژگی های پیشرفته خانه هوشمند، سنسور تشخیص دما و رطوبت و غیره است. این محصول اپل هم اکنون قابل سفارش است و از 14th Bachmann در سطح بین المللی در دسترس خواهد بود.

لازم به ذکر است که کاربران ایرانی با توجه به تحریم های حاکم بر کشور، استفاده می کنند کارت های پرداخت بین المللی مانند ویزا کارت مجازی و ارائه آدرس دوست یا آشنا در کشورهای تحت حمایت اپل قادر به سفارش محصول مورد نظر می باشد.

ویژگی ها و مشخصات نسل دوم هوم پاد

طراحی این هوم پاد دقیقا مشابه طراحی نسل قبل است. بارزترین تفاوت طراحی این هوم پاد فول سایز با هوم پاد مینی این است که صفحه لمسی بالای این محصول لبه به لبه روشن می شود.

لازم به ذکر است که نسل دوم هوم پاد اپل دو رنگ سفید و نیمه شب (نیمه شب) عرضه می شود. در تصاویر زیر کاملاً مشخص است که رنگ نیمه شب فعلی اپل شبیه خاکستری فضایی نسل قبل است. با این حال اپل ادعا می کند که این محصول دارای رنگ جدیدی است که با استفاده از پارچه مشبک 100 درصد فضایی و کابل برق همرنگ ساخته شده است.

طراحی و ویژگی های نسل دوم اپل هوم پاد

طراحی و ویژگی های نسل دوم اپل هوم پاد

نسل دوم هوم پاد اپل تفاوت هایی در تعداد توییتر و میکروفون با مدل فول سایز نسل قبل دارد. این هوم پاد دارای 5 توییتر و 4 میکروفون است این اعداد به ترتیب 7 توییتر و 6 میکروفون در هوم پاد اصلی و اولیه بودند.

تفاوت دیگر این محصول نوع تراشه در نسل قبلی هوم پاد با اندازه کامل از تراشه A8 و هوم پاد مینی تراشه S5 داشت اما اپل در این محصول جدید از تراشه S7 استفاده می کند.

بیانیه اپل در مورد هوم پاد جدید

اپل معتقد است که این تغییرات جدید تاثیر زیادی بر کیفیت پخش صدا نخواهد داشت:

هوم پاد اپل با بلندگوی مهندسی شده و اصلاح شدهیکی یک موتور قدرتمند که دیافراگم را تا 20 میلی متر کوچک می کند، میکروفون باس-EQ داخلی و عنصر نوری با 5 توییتر در اطراف بیس اصلیبهترین کیفیت صدا را با باس غنی، عمیق و فرکانس های بالا ارائه می دهد.

تراشه S7 مورد استفاده در نسل دوم هوم پاد با نرم افزار سنسور سیستم صوتی این محصول ترکیب می شود تا صدای دقیق تری را در اختیار کاربران قرار دهد.

لازم به ذکر است که هوم پاد فعلی از تشخیص صدا پشتیبانی می کند که البته در تمامی دستگاه های اپل دیده می شود. با این تفاوت که هوم پاد نسل دوم قابلیت تشخیص صداهای مربوط به آلارم دود و مونوکسید کربن را نیز دارد و در صورت شناسایی این موارد بلافاصله اعلان مربوطه برای کاربران ارسال می شود.

نکته: این قابلیت تا بهار و آپدیت نرم افزار جدید در دسترس کاربران قرار نخواهد گرفت.

علاوه بر موارد فوق، اپل برای اولین بار از تراشه U1 در نسل دوم مدل هوم پاد فول سایز استفاده کرد. این تراشه عملکردهای پیشرفته تر و ایمن تری را امکان پذیر می کند دست نزن می توان از آن هنگام انتقال آهنگ از iPhone به HomePod استفاده کرد.

قابلیت Handoff هنگام انتقال موسیقی به HomePod

قابلیت Handoff هنگام انتقال موسیقی به HomePod

در نسل دوم هوم پاد، ویژگی لحن تایید (لحن تایید) برای سیری در نظر گرفته شده است. این ویژگی زمانی استفاده می‌شود که کاربران از سیری برای کنترل لوازم جانبی در قسمت‌های دیگر خانه که تغییر درخواست واضحی را نشان نمی‌دهند (مانند بخاری) استفاده می‌کنند.

ویژگی های خانه هوشمند در هوم پاد اپل

کاربرانی که به ویژگی‌های خانه هوشمند HomePod نیاز دارند، از آخرین استاندارد Matter در نسل دوم اپل هوم پاد بهره خواهند برد.

طبق گفته اپل، این استاندارد هوم پاد را به لوازم خانگی متصل می کند و دارای عملکردهایی است موضوع به آنها کمک می کند و آنها را کنترل می کند. این بدان معناست که HomePod به مرکز اصلی خانه تبدیل می شود. بنابراین کاربران می توانند این دسته از لوازم خانگی را از طریق هوم پاد مذکور کنترل کنند.

از سوی دیگر، همانطور که در ابتدای این مقاله اشاره کردیم، حفظ سنسور دما و رطوبت در هوم پاد نسل دوم کمک زیادی به افزایش کارایی این خانه هوشمند می کند.