منو سایت

معرفی ویژگی های مسنجر در iOS 17

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
معرفی ویژگی های مسنجر در iOS 17

از آنجایی که iMessage یکی از محبوب ترین برنامه های بومی آیفون است، اپل همیشه آن را به روز می کند و ویژگی های جدیدی را اضافه می کند. این اواخر هم ویژگی های جدید مسنجر در iOS 17 اضافه می شود که یکی از این جملات می تواند باشد طراحی مجدد Check In، استیکرهای زنده و موارد دیگری که ذکر شد. در ادامه این مقاله توسط آنارماگوس برای معرفی این ویژگی های جدید با ما همراه باشید.

ویژگی های جدید مسنجر در iOS 17

ویژگی های جدید مسنجر در iOS 17

ویژگی های جدید مسنجر در iOS 17

طراحی مجدد

همانطور که شایعه شده بود، ما شاهد تغییرات عمده ای در اپلیکیشن مسنجر در iOS 17 نبودیم. اما ایجاد چند تغییر در این برنامه باعث ایجاد حس خوبی در برنامه خواهد شد.

  • به عنوان مثال، هنگامی که به چتی که پشت سر آن بودید برمی گردید، یک دایره کوچک در گوشه سمت راست بالا ظاهر می شود. این ویژگی که Catch Up نامیده می شود، شما را به نقطه ای در چت که در آن ترک کرده اید برمی گرداند. این ویژگی در چت های فردی و گروهی کار می کند.
  • با قابلیت Swipe to Reply، پاسخ دادن به پیام نیز آسان‌تر شده است. فقط انگشت خود را روی پیام از راست به چپ بلغزانید و مستقیماً به آن پاسخ دهید. این امر پیگیری مکالمات جاری را آسان می کند و نیاز به ویژگی آزاردهنده ضربه و فشار را از بین می برد.
طراحی مجدد برنامه پیام رسان

طراحی مجدد برنامه پیام رسان

  • اپل ایده پوسترهای تماس را با این نسخه معرفی کرد. پوسترهای تماس، تصاویر بزرگ و تمام صفحه ای هستند که برای هر شخص در پیام ها یا هنگام تماس با شما ظاهر می شوند.. شما می توانید این تصاویر را خودتان بسازید و با دیگران به اشتراک بگذارید. اگر پوسترهای تماس را به روز کنید، برای همه افرادی که با آنها صحبت می کنید نیز به روز می شوند.
  • اگر محتوای حساس به صورت داوطلبانه یا ناخواسته برای شما ارسال شود، حذف خواهد شد و شما می توانید تصمیم بگیرید که آن را مشاهده کنید یا خیر.

افزایش بهره وری

در طراحی مجدد برنامه مسنجر در iOS 17 شاهد بهبود و بهبود برخی ویژگی ها هستیم. به عنوان مثال، قبل از اینکه آیکون های دوربین و دیباگر در کنار یکدیگر قرار گیرند، اما در برنامه جدید فقط یک دکمه دیگر را مشاهده خواهید کرد که شما را با تمام برنامه های خود به صفحه منوی تماس می برد.

این کار ضربه زدن روی دوربین، برچسب ها، شکلک ها و موارد دیگر را آسان می کند. برنامه Photos نیز نسخه کوچکی از آخرین عکس شما را نشان می دهد. برنامه های پرکاربرد و مورد علاقه شما در بالای صفحه قرار می گیرند و باید به پایین اسکرول کنید تا لیستی از برنامه های دیگر را ببینید.

بهبود عملکرد برنامه پیام رسانی

بهبود عملکرد برنامه پیام رسانی

به طور پیش‌فرض، آنها بر اساس حروف الفبا مرتب شده‌اند، اما می‌توانید با ضربه زدن و نگه داشتن آن‌ها را جابه‌جا کنید. همچنین می توانید هنگام جستجو چندین مورد را با هم ترکیب کنید. برای مثال می توانید عکس های یک فرد خاص را جستجو کنید.

وقتی شروع به تایپ نام یا موردی در کادر جستجو می کنید، نتایج زیر نوار جستجو ظاهر می شوند و می توانید آنها را انتخاب کنید. عبارات جستجویی که می توانند با هم ترکیب شوند شامل پیوندها، اسناد، تصاویر و افراد هستند.

در طراحی جدید برنامه مسنجر در iOS 17 دیگر با کدهای تایید بی پایان سر و کار نخواهید داشت. این نه تنها به دلیل تغییرات در کلیدهای دسترسی است، بلکه یک تنظیم جدید نیز وجود دارد که به شما در کنترل آنها کمک می کند.

با رفتن به مسیر زیر می توانید تنظیم کنید که به محض وارد کردن آنها حذف شوند:

Settings > Passwords > Password Options > Clear Automatically

همچنین سه ژست ایموجی جدید با iOS 17 برای انتخاب وجود دارد. از این به بعد، می‌توانید شخصیت‌های خود را با هاله‌هایی در اطراف خود ایجاد کنید، از میان انگشتان آن‌ها نگاه کنید یا پوزخند بزنید.

سه ژست ایموجی جدید با iOS 17

سه ژست ایموجی جدید با iOS 17

اگر شخصی برای شما پیام صوتی ارسال کند، به طور خودکار رونویسی می شود تا بتوانید بدون پخش آن را بخوانید.

اشتراک گذاری موقعیت مکانی

برای سال ها، اپل به شما اجازه می دهد موقعیت مکانی خود را با سایر افراد در پیام ها به اشتراک بگذارید. آپدیت iOS 17 بیشترین تغییرات را در سال های اخیر برای شما به ارمغان می آورد.

هنگام به اشتراک گذاری موقعیت مکانی خود، به جای وارد کردن اطلاعات تماس فرد، به منوی مسنجر جدید هدایت خواهید شد. همچنین می توانید یک مکان شخصی درخواست کنید یا موقعیت مکانی خود را از طریق نمای اطلاعات تماس به اشتراک بگذارید.

هنگامی که آن را از منوی برنامه باز می کنید، می توانید یک مکان شخصی درخواست کنید یا موقعیت مکانی خود را به اشتراک بگذارید. در حین اشتراک‌گذاری، گزینه‌هایی برای اشتراک‌گذاری نامحدود، تا پایان روز یا تا ساعت آینده نیز دارید که مانند قبل است.

به جای باز کردن نقشه های اپل می توانید روی نماد پین در گوشه سمت چپ بالای برنامه مسنجر ضربه بزنید. می توانید پین را به هر جایی که می خواهید منتقل کنید و مکان دقیق را ارسال کنید. می‌توانید مکان او را برای نشان دادن مکان ملاقات به اشتراک بگذارید.

استیکرها

استفاده و ایجاد استیکر در iOS 17

استفاده و ایجاد استیکر در iOS 17

یکی از تغییرات بزرگ مسنجر در iOS 17 استیکرها است. استیکرها برای اولین بار با iOS 10 معرفی شدند. تصاویری که می توانند پیام شما را در هر جایی بخوانند. می توانید یک بسته برچسب مضمون را از اپ استور خریداری کنید یا از شکلک ها استفاده کنید.

در این آپدیت امکان استفاده از شکلک ها به عنوان استیکر وجود دارد. فقط صفحه کلید برچسب را باز کنید و آن را به هر جایی از مکالمه بکشید. می توانید از آنها برای پاسخ دادن به یک پیام یا ترکیب آنها برای ایجاد یک پیام طولانی تر استفاده کنید.

در iOS 16 شما این قابلیت را داشتید که اشیا را از عکس بردارید. اکنون iOS 17 به شما این امکان را می دهد که این تم را حذف کرده و از آن استیکر بسازید. می‌توانید از یک شی در تصاویر ثابت برچسب‌های ثابت بسازید یا از Live Photos برای ساخت استیکرهای زنده استفاده کنید.

اشیاء را از تصاویر بردارید و برچسب بسازید

اشیاء را از تصاویر بردارید و برچسب بسازید

همچنین می توانید از ویدیوها استیکر بسازید. فقط ویدیو را مکث کنید، روی تم ضربه بزنید، آن را حذف کنید و یک برچسب از آن بسازید.

در نهایت، می‌توانید از استیکرها در هر جایی در iOS استفاده کنید که از شکلک‌ها پشتیبانی می‌کند. هر جا که از Live Stickers پشتیبانی نمی کند، این تصویر به صورت ایستا نمایش داده می شود.

استفاده از استیکر در ios

استفاده از استیکر در ios

عملکرد Check In

با ویژگی Check In در برنامه مسنجر در iOS 17، می توانید به دیگران اطلاع دهید که چه زمانی سالم به مقصد خود رسیده اید. از منوی برنامه جدید، محل اقامت روشن کنید به این ترتیب یکی از اعضای خانواده یا دوستان مورد اعتماد خود را از رسیدن خود به مقصد مطلع می کنید. اگر از مقصد خود دور شوید یا به آن نرسیدید، آیفون شما ثبت نام می کند و در صورت عدم پاسخگویی به مخاطبان هدف شما اطلاع می دهد.

عملکرد Check In

عملکرد Check In

می توانید اطلاعات به اشتراک گذاشته شده را محدود کنید. بنابراین شما فقط مکان فعلی، عمر باتری آیفون و اپل واچ یا سیگنال تلفن همراه را ارسال می کنید.

محل اقامت از جانب فعالیت های زنده همچنین پشتیبانی می کند و راه خوبی برای اطلاع رسانی به مردم در صورت بروز مشکل است.

آخرین کلمه

برای دریافت ویژگی‌های جدید برنامه مسنجر در iOS 17 باید پاییز امسال منتظر بمانید. در غیر این صورت، می‌توانید از نسخه بتا عمومی برای آزمایش آن استفاده کنید. کدام یک از این ویژگی ها برای شما جذاب تر بود؟ نظرات خود را با ما در نظرات به اشتراک بگذارید. در مقاله ای دیگر نحوه بازیابی پیام های پاک شده در iMessage آیفون پرداخت کرده اند. برای مطالعه روی لینک کلیک کنید