منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • معرفی و مروری بر سخت ترین زبان ها برای یادگیری

معرفی و مروری بر سخت ترین زبان ها برای یادگیری

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
معرفی و مروری بر سخت ترین زبان ها برای یادگیری

سخت ترین زبان ها برای یادگیری کدامند؟ این بستگی به زبان مادری شما دارد. اگر انگلیسی زبان مادری شماست، به جای درستی آمده اید.

وقتی پیاز را به ابتدای شکل‌گیری زبان پوست می‌کنید، مثلاً با مطالعه شجره‌نامه زبان زیر، می‌توانید ببینید که زبان‌های مختلف کجا منشعب شده‌اند. حالا شاید بتوانید ببینید که چرا اسپانیایی شباهت هایی به زبان هایی مانند آلمانی، ایتالیایی، فرانسوی و غیره دارد. یکی از بهترین راه های یادگیری زبان طبق ضرب المثل مقامات مهاجرت در کشور مقصد حضور دارند.

به همین دلیل است که سخت‌ترین زبان‌ها برای یادگیری کره‌ای‌های بومی با سخت‌ترین زبان‌ها برای انگلیسی‌زبان‌هایی مانند ما متفاوت است. امروز ما فقط بر روی سخت ترین زبان ها برای یادگیری انگلیسی زبان ها تمرکز خواهیم کرد (نکته: آنها در شاخه های مختلف درخت زبان هستند).

اگر به دنبال آمار رسمی هستید، مؤسسه زبان دفاعی (که زبان‌های خارجی را به پرسنل سیا آموزش می‌دهد) زبان‌ها را در چهار دسته سازماندهی کرده است که اولین دسته آسان‌ترین و چهارمین سخت‌ترین زبان برای یادگیری انگلیسی است. یادگیری زبان خارجی نیز برای موفقیت تحصیلی در ایران بسیار مهم است. به عنوان مثال، اگر در یک مدرسه خوب برای کنکور ثبت نام کنید، متوجه خواهید شد که مهارت های زبانی چقدر می تواند موثر باشد.

 • دسته 1: اسپانیایی، ایتالیایی، فرانسوی، پرتغالی
 • دسته 2: آلمانی، اندونزیایی
 • دسته 3: عبری، هندی، فارسی، روسی، صربی، تاگالوگ، تایلندی، اردو، ترکی و غیره.
 • دسته 4: ماندارین، کره ای، ژاپنی، عربی استاندارد مدرن و غیره

قبل از اینکه نگاهی دقیق‌تر بیندازیم و ببینیم کدام یک از زبان‌های بالا برای یادگیری سخت‌ترین هستند، می‌توانید این سخنرانی TED با جان مک وورتر را بررسی کنید تا به شما کمک کند تا یک زبان جدید را یاد بگیرید:

1. نارنگی

تعداد سخنرانان زبان: 1.2 میلیارد

کشوری که بیشترین تعداد سخنران را دارد: چین

ممکن است این زبان رایج ترین زبان در جهان باشد، اما به ویژه برای انگلیسی زبانان چالش برانگیز است. اغلب به آن سخت‌ترین زبان جهان برای یادگیری می‌گویند (و مطمئناً سخت‌ترین زبان در این فهرست!).

اول، از آنجا که ماندارین یک زبان لحنی است، می توانید فقط با تغییر لحن خود، معنای کاملاً متفاوتی برای یک کلمه داشته باشید. فقط به این تصویر از چهار تن نگاه کنید و می توانید شروع به تصور مشکلاتی کنید که این امر می تواند باعث ایجاد انگلیسی زبانان شود.[۲].

هزاران کاراکتر، سیستم های پیچیده، گویش های چینی و غنای زبان را در همفون ها اضافه کنید. [۳] و شما یکی از سخت ترین زبان های دنیا را برای یادگیری دارید.

2. ایسلندی

تعداد سخنرانان بومی: 330000

کشوری با بیشترین سخنران: ایسلند

در حالی که زبان ایسلندی از زمان استقرار جزیره در قرن 9 و 10 تغییر چندانی نکرده است[۴]، همچنان به اضافه کردن معنای جدید به کلمات قدیمی ادامه می دهد. همچنین کمکی نمی کند که کمتر از 400000 زبان مادری وجود ندارد که بتوانید با آنها یاد بگیرید و تمرین کنید.

3. ژاپنی

سخت ترین زبان ها برای یادگیری

سخت ترین زبان ها برای یادگیری

تعداد سخنرانان بومی: 122 میلیون

کشور با بیشترین تعداد سخنران: ژاپن

ژاپنی دارای سه سیستم نوشتاری مستقل است[۵]: هیراگانا، کاتاکانا و کانجی. زبان آموزان ژاپنی قبل از شروع نوشتن باید هزاران کاراکتر مختلف را در این سیستم های نوشتاری یاد بگیرند. با این حال، یادگیری آن بسیار ساده تر از ماندارین است!

4. مجارستانی

تعداد سخنرانان بومی: 13 میلیون نفر

کشور با بیشترین تعداد سخنران: مجارستان

بیشتر زبان‌هایی که در اروپا صحبت می‌شوند از خانواده زبان‌های هندواروپایی نشان داده شده در درخت بالا آمده‌اند، اما نه زبان‌ها. در عوض، این یک زبان فینو-اغری است[۶] که در آن کلمات به صورت مجزا شکل می گیرند.

به عبارت دیگر، یکی از سخت ترین زبان ها برای یادگیری است، زیرا ترتیب کلمات شبیه ساختار کلمات یا جملات معمولی انگلیسی زبانان نیست. به عنوان مثال، «با یک دوست [زن] من فقط با ‘barátnőmmel’ ترکیب می شود. اگر گیج هستید، نگران نباشید. ما همچنین.

5. کره ای

تعداد سخنرانان بومی: 66.3 میلیون نفر

کشور با بیشترین سخنران: کره جنوبی

کره ای یک زبان منزوی است، به این معنی که با ریشه خانواده زبان دیگری مرتبط نیست. علاوه بر این، هفت سطح مختلف گفتار وجود دارد که گویشوران بومی بسته به رسمیت به جلو و عقب می روند. تصویر زیر شروع به خاراندن سطح عوارض سطوح گفتاری و استفاده از افتخارات می کند[۷]:

6. عربی

تعداد سخنرانان زبان: 221 میلیون نفر

کشور با بیشترین تعداد سخنران: مصر

حتی با وجود اینکه ۲۲۱ میلیون زبان مادری برای یادگیری دارید، زبان عربی هنوز یکی از سخت‌ترین زبان‌ها برای یادگیری است. اول، حروف صدادار هنگام نوشتن گنجانده نمی شود. و برای پیچیده تر شدن موضوع، بیشتر حروف عربی بسته به محل قرارگیری کلمه به چهار روش مختلف نوشته می شوند.

7. فنلاندی

تعداد سخنرانان بومی: 5.4 میلیون نفر

کشور با بیشترین تعداد سخنران: فنلاند

اگر تا به حال ارباب حلقه ها را دیده باشید، با زبان عجیب الف ها آشنا خواهید شد. زبان فنلاندی همان چیزی است که نویسنده JRR Tolkien زبان الوی را بر اساس آن بنا کرده است[۸] زبان فنلاندی مبتنی بر زبان، مانند مجارستان، یک زبان فینو-اغری است که پیچیدگی‌های گرامری در آن به حد افراط رسیده و برای انگلیسی زبانان دشوار می‌شود.

به علاوه، درست زمانی که تمایل به ترجمه فنلاندی به انگلیسی دارید، به سرعت متوجه خواهید شد که فنلاندی زبانان مدرن روش خاص خود را برای بیان احساسات دارند که با ترجمه سنتی متفاوت است!

سخت ترین زبان ها برای انگلیسی زبان ها برای یادگیری به عوامل زیادی بستگی دارد، نه فقط یک. تعداد سخنرانان، منشاء زبان، شباهت آن به انگلیسی و عوامل دیگر در تعیین دشواری یادگیری آن نقش دارند.

با این حال، مهم این نیست که یادگیری کدام زبان سخت‌تر است. مانند یادگیری هر زبان دیگری، بستگی به این دارد که چقدر به یادگیری علاقه دارید، چگونه با ترس های ذهنی مقابله می کنید و برای کمک به چه کسانی مراجعه می کنید.

هر زبان با چالش های خاص خود همراه خواهد بود، اما پاداش ها، تجربیات و موفقیت های خود را نیز به همراه خواهد داشت.

با در نظر گرفتن نکات زیر زبان را بهتر یاد بگیرید:

 1. ارزش زمان برای رسیدن به هدف خود را بدانید و بهترین زمان را برای مطالعه انتخاب کنید.
 2. از دوره های فشرده برای یادگیری استفاده کنید.
 3. سعی کنید به سرعت کلمات پرکاربرد را یاد بگیرید.
 4. از یادگیری لذت ببرید زیرا تاثیر مثبتی بر یادگیری شما خواهد داشت.
 5. یادگیری زبان را به بخشی از زندگی روزمره خود تبدیل کنید.