منو سایت

معرفی tvOS 17 در رویداد WWDC 2023 اپل

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
معرفی tvOS 17 در رویداد WWDC 2023 اپل

اپل سرانجام پس از مدت ها انتظار از سیستم عامل tvOS 17 رونمایی کرد. در رویداد WWDC 2023 که در 24 خرداد به وقت تهران برگزار شد، قابلیت ها و ویژگی های این محصول جدید ارائه شد. برای دانستن تمام جزئیات در مورد tvOS 17 در این مقاله از آنارماگوس با ما بمان…

معرفی TVOS 17

اپل با ارتقای امکانات این سیستم عامل، با ارائه به قابلیت های اپل تی وی افزوده است مرکز کنترل اپل تی وی بازطراحی شده به کاربران امکان دسترسی به تمام اطلاعات موجود را در یک نگاه می دهد.

یکی دیگر از ویژگی های جدید این است که می توانید کنترل از راه دور سیری تلویزیون را با استفاده از آیفون پیدا کنید. به این ترتیب کاربران می توانند خیلی سریع دستگاه خود را پیدا کنند. هر چند روشی که کار می کند ریموت من را پیدا کنید مشخص نیست، اما به نظر می رسد که از بلوتوث کنترل تلویزیون برای ارسال سیگنال به آیفون استفاده می شود.

FaceTime در tvOS 17

برنامه FaceTime در tvOS 17

برنامه FaceTime در tvOS 17

از ویژگی های جدید در سیستم جدید اپل تی وی ساخته شده است امکان استفاده از FaceTime وجود دارد تا کاربران بتوانند دوستان و اعضای خانواده خود را در صفحه بزرگتری ببینند.

لازم به ذکر است که کاربران Apple TV 4K از ابتدای پاییز زمان رویارویی جدید دسترسی خواهد داشت.

تماس ها را می توان مستقیماً در Apple TV شروع کرد یا پس از شروع در iPhone یا iPad به Apple TV منتقل کرد. پشتیبانی مداوم از دوربین باعث شد FaceTime در Apple TV قادر به برقراری ارتباط بی سیم با iPhone و iPad باشد.

با آپدیت tvOS 17 امکان پخش ویدئو کنفرانس از طریق اپلیکیشن های مناسب مانند Webex با استفاده از Zoom و Cisco برای کاربران فراهم خواهد شد. توسعه‌دهندگان همچنین می‌توانند دوربین‌ها، میکروفون‌ها و دوربین‌های آیفون و آی‌پد خود را با استفاده از Continuity Cameras API در تلویزیون‌های جدید ادغام کنند.

ویژگی Apple Music Sing

ویژگی اپل موزیک بخوان موجود در TV و Yao S17، شرایطی را برای کاربران فراهم می کند تا همراه با آهنگ های در حال پخش بخوانند و با استفاده از ادغام دوربین پیوسته، می توانند تصاویر خود را به طور همزمان در تلویزیون ببینند و با اعمال فیلترهای موجود، می توانند یک تجربه فوق العاده

قابلیت SharePlay

این ویژگی به کاربران این امکان را می دهد که همزمان از ارتباط با دوستان خود در تماس های ویدیویی و برنامه های تلویزیونی مورد علاقه خود بر روی صفحه تلویزیون لذت ببرند. لازم به ذکر است که در این تابع از صفحه بندی استفاده می شود.

سایر ویژگی های tvOS 17

tvOS 17 در رویداد اپل معرفی شد

tvOS 17 در رویداد اپل معرفی شد

اپل در به روز رسانی سیستم عامل تلویزیون خود، از Dolby Vision 8.1 و همچنین از VPNاز افزونه های مختلفی پشتیبانی می کند که به کاربران کمک می کند تا دسترسی شخصی بیشتری به محتوا داشته باشند.

تاریخ صدور

طبق گزارش ها، tvOS 17 از اواخر سال 2023 برای کاربران Apple TV در دسترس خواهد بود.