منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مقایسه دستکش لاتکس و وینیل; قیمت و قدرت را بررسی کنید

مقایسه دستکش لاتکس و وینیل; قیمت و قدرت را بررسی کنید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مقایسه دستکش لاتکس و وینیل; قیمت و قدرت را بررسی کنید

افرادی که به طور مرتب از دستکش یکبار مصرف استفاده می کنند احتمالا با انواع دستکش های موجود در بازار مواجه شده اند. دو نمونه از این دستکش ها لاتکس و وینیل هستند. هر کدام از این دستکش ها مزایا و معایب خود را دارند. بنابراین، دستکشی که انتخاب می کنید باید نیازهای خاص شما را برآورده کند. در این مقاله به تفاوت بین دستکش لاتکس و وینیل ما پرداخت می کنیم

تفاوت بین دستکش لاتکس و وینیل

تفاوت بین دستکش لاتکس و وینیل

دستکش لاستیکی

دستکش لاستیکی راحتی و حفاظت به طور همزمان ارائه می شوند. این دستکش ها ضد سوراخ هستند پایدار هستند، به عنوان یک مانع در برابر آلاینده های بیولوژیکی عمل می کنند. لاتکس نیز به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد و بهترین تناسب را در بین انواع دستکش های یکبار مصرف فراهم می کند.

واکنش آلرژیک همچنان بزرگترین نقطه ضعف دستکش های لاتکس است، به همین دلیل است که این دستکش ها برای مبتلایان به آلرژی توصیه نمی شود. معمولا این آلرژی فقط ایجاد می کند خارش یا ظاهر شود کهیر روی پوست وارد می شود، اما برخی افراد بسیار آلرژیک هستند و ممکن است به آنافیلاکسی مبتلا شوند.

هنگامی که لاتکس به عنوان ماده دستکش استفاده می شود، سطح بالایی از محافظت در برابر عفونت، انعطاف پذیری و راحتی را برای کاربر فراهم می کند. این دستکش ها همچنین سطوح بالایی از حساسیت لمسی را ارائه می دهند.

اگر در شرایطی هستید که به دلیل حساسیت به لاتکس به دستکش های بدون لاتکس نیاز دارید، باید یک گزینه بدون لاتکس را انتخاب کنید. دستکش های وینیل می توانند گزینه های خوبی باشند. اگرچه دستکش‌های وینیل از دوام کمتری نسبت به لاتکس برخوردار هستند، اما می‌توانید با تعویض مکرر دستکش‌های خود از همان محافظت برخوردار شوید.

دستکش وینیل

دستکش وینیل

دستکش وینیل

دستکش های وینیل از پی وی سی مصنوعی ساخته می شوند، به همین دلیل به پلی وینیل کلراید یا پی وی سی معروف هستند. این نوع دستکش، اگرچه خطرات آلرژیک مانند لاتکس ایجاد نمی کند، محافظت خوبی در برابر طیف وسیعی از خطرات خانگی و صنعتی ارائه می دهد.

اگرچه دستکش‌های وینیل معمولاً توسط افرادی که باید با مواد شیمیایی خطرناک کار کنند یا در مراکز پزشکی کار کنند، استفاده نمی‌شوند، اما آنها یک گزینه مؤثر برای کارهای عمومی هستند.

تعداد زیادی دستکش وینیل الاستیک و راحت هستند و قابلیت لمس کردن آنها تجربه فوق العاده ای را ارائه می دهند که به حرفه ای ها احساس راحتی در حین کار می دهد. آنها قادر به مقاومت در برابر سوراخ شدن، کشش بیش از حد و سایش و پارگی عمومی هستند و در عین حال در برابر بیشتر مواد محافظت می کنند. در نتیجه،

دستکش های وینیل برای استفاده کوتاه مدت طراحی و تولید می شوند و جایگزینی مقرون به صرفه برای دستکش های لاتکس هستند. با این حال، آنها محافظت کمی در برابر آلاینده های بیولوژیکی ارائه می دهند.

به طور معمول، دستکش های وینیل، که دوام کمتری نسبت به لاتکس دارند، در جایی استفاده می شوند تناسب راحت و سبکی از آن استفاده کنید مهم است، اما کمتر نگران دوام و محافظت باشید. اینها شامل زمینه های تهیه و آماده سازی غذا، نظافت، کمک و مراقبت، ساخت و فرآوری، رنگ آمیزی و رنگ آمیزی است.

دستکش های وینیل به دلیل ترکیباتشان انعطاف پذیری کمتری نسبت به لاتکس دارند. به همین دلیل، آنها شکل کوچکتری دارند و در امتداد بازوها حرکت می کنند.

دستکش‌های وینیل هنوز هم برای درمانگران زیبایی، تکنسین‌های ناخن و برای ضدعفونی کردن و تمیز کردن سالن‌های زیبایی به خوبی کار می‌کنند. هنگام رنگ آمیزی می توان از دستکش های وینیل نیز استفاده کرد، اما توصیه می کنیم برای اطمینان از محافظت مداوم، آنها را به طور مرتب تعویض کنید.

تفاوت بین دستکش لاتکس و وینیل

دستکش های وینیل یک انتخاب ارزان قیمت برای حمایت از مصرف کننده است. به دلیل ساختار مولکولی آنها، خطرات مرتبطی وجود دارد که عملکرد آنها را محدود می کند و بر محافظت آنها تأثیر می گذارد. در مقایسه با دستکش های لاتکس، دستکش های وینیل:

  • آنها استحکام کششی قابل مقایسه ای ندارند.
  • در استفاده معمولی احتمال سوراخ شدن آنها بیشتر است.
  • آنها در برابر بسیاری از مواد شیمیایی مقاومت ضعیفی دارند.
  • انعطاف و کشش کمتری دارند و مناسب نیستند.
  • آنها توانایی نفوذ باکتری ها و ویروس ها بالاتری دارند.
مقایسه دستکش لاتکس و وینیل

مقایسه دستکش لاتکس و وینیل

مقایسه دستکش لاتکس و وینیل

مقایسه دستکش لاتکس با دستکش وینیل معمولاً شامل عوامل زیر است:

ماده خام

دستکش های لاتکس از لاستیک طبیعی و مواد طبیعی ساخته می شوند، در حالی که دستکش های وینیل از مواد مصنوعی درشت (عمدتا پلی وینیل کلراید) ساخته می شوند.

استحکام – قدرت

دستکش های لاتکس در برابر پارگی، سوراخ شدن بسیار مقاوم هستند و همچنین در برابر آب مقاومت بیشتری دارند، بنابراین برای کارهای خطرناک مانند مواد بیولوژیکی ایمن تر هستند.

دستکش های وینیل، اگر به اندازه کافی ضخیم باشند، می توانند سطح خاصی از ایمنی را فراهم کنند.

تخریب محیط زیست

دستکش‌های لاتکس زیست تخریب‌پذیر هستند، در حالی که دستکش‌های وینیل تجزیه‌پذیر نیستند و باید با احتیاط دور ریخته شوند، زیرا PVC در صورت دفع نادرست می‌تواند دیوکسین تولید کند.

نفوذپذیری

مطالعات نشان می دهد که نفوذپذیری بیشتر دستکش های وینیل در برابر باکتری ها و ویروس ها در مقایسه با دستکش های لاستیکی. نفوذپذیری خطر آلودگی بین محصولات یا بیماران و افرادی که از دستکش استفاده می کنند را افزایش می دهد.

قیمت

اگرچه دستکش‌های وینیل در کوتاه‌مدت گزینه‌های مقرون‌به‌صرفه‌تری هستند، اما عدم دوام آن‌ها می‌تواند به معنای پول بیشتر در طول زمان باشد.

آخرین کلمه

اکنون که از تفاوت های دستکش لاتکس و وینیل آگاه شدید، بهتر است بدانید که یکی دیگر از عوامل مهم در فرآیند خرید شرکت است. تامین کننده F. خرید دستکش از یک تامین کننده قابل اعتماد با قیمت مناسب باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود. شرکت تجهیزات پزشکی درمرز dermaroz.com ما در خدمت شما هستیم تا انواع لوازم پزشکی را با قیمت عمده به سراسر ایران ارائه دهیم.