منو سایت

مقایسه Google Bard و Chat JPT و Bing AI

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مقایسه Google Bard و Chat JPT و Bing AI

امروزه استفاده از هوش مصنوعی برای دریافت پاسخ سوالات و انجام کارهای حرفه ای بسیار رایج است. از جمله این ربات های کاربردی می توان به سه مورد اشاره کرد: Google Bard، JPT Chat و Bing. در این مقاله توسط آنارماگوس هوش مصنوعی این سه چت بات را با هم مقایسه می کنیم. با ما بمان.

مقایسه Google Bard و Chat JPT و Bing AI

زمینه مسئولیت پذیری

در مرحله اول میدان واکنش هر یک از آنها را بررسی می کنیم.

  • گوگل بارد بیشتر در زمینه سوالات منطقی، ریاضی و کدنویسی به کاربران خود پاسخ می دهد.
  • چت JPT او به دلیل ارائه پاسخ های جامع و منسجم مشهور است.
  • بینگ که توسط مایکروسافت پشتیبانی می شود و بر اساس دانش گسترده خود به سوالات کاربران پاسخ می دهد.

فن آوری

گوگل بارد در حال حاضر از مدل LaMDA خود که متشکل از 137 میلیارد پارامتر است برای پاسخگویی به مخاطبان استفاده می کند. مدل LaMDA (مدل زبان برای برنامه های مکالمه) باید به PALM (مدل زبان) متشکل از 540 میلیارد پارامتر تغییر یابد. این بدان معنی است که شما پاسخ های اصلی و با کیفیت بالا را از Google Bard دریافت خواهید کرد.

چت JPT این مبتنی بر فناوری GPT است که یک مدل زبان پیشرفته است که توسط OpenAI توسعه یافته است. ترانسفورماتور مورد استفاده در چت GPT از یک تریلیون پارامتر تشکیل شده است. این ابزار هوش مصنوعی با داده های متنی زیادی آموزش دیده است که می تواند پاسخ های متنی را ارائه دهد که با درک انسان مطابقت دارد. ChatGPT در حال حاضر برای iOS در دسترس است.

بینگ همچنین از همان مدل ترانسفورماتور استفاده شده در چت GPT، یعنی GPT-4 AI استفاده می کند. پاسخ ها را با همان دقت چت JPT و بر اساس جستجوهای کاربر شخصی سازی می کند.

امنیت حریم خصوصی کاربر

بیشتر چت ربات های هوش مصنوعی از داده های کاربران و مخاطبان برای افزایش دانش خود و پاسخگویی دقیق تر به کاربران استفاده می کنند. بنابراین، هر سه چت Google Bard، ChatGPT و Bing از اطلاعات شما برای بهبود عملکرد خود استفاده می کنند. آنها همچنین ممکن است از این اطلاعات برای ردیابی فعالیت آنلاین کاربران استفاده کنند. بهتر است قبل از شروع به این نکته توجه کنید.

گوگل یک سری دستورالعمل ها و سیاست ها را برای محافظت از حریم خصوصی کاربران خود ایجاد کرده است. با پیروی از این سیاست‌ها، Google Bard می‌تواند پاسخ‌های منصفانه و شفاف به مخاطبان ارائه دهد و همچنین از حریم خصوصی آنها محافظت کند.

از سوی دیگر، چت مبتنی بر GPT OpenAI به روز شده است و از اطلاعات کاربران در حین چت برای بهبود عملکرد خود استفاده نمی کند. هنگامی که کاربران شخصاً تصمیم می گیرند داده های خود را به اشتراک بگذارند، این مشکل خراب می شود.

بینگ همچنین از سیاست حفظ حریم خصوصی سختگیرانه مایکروسافت پیروی می کند.

نکته: اگرچه هر یک از سه AI، Google Bard، GPT Chat و Bing از حریم خصوصی کاربر محافظت می کنند، اما بهتر است در هنگام استفاده از این چت بات ها در مورد اطلاعات شخصی خود صحبت نکنید.

کاربرد

از چت ربات های هوش مصنوعی می توان برای دریافت اطلاعات عمومی در زندگی روزمره و همچنین در کارهای حرفه ای استفاده کرد.

Google Bard برای افرادی که در حرفه تولید محتوا با تمرکز بر داده های درخواستی کاربران کار می کنند بسیار مفید است. این هوش مصنوعی خلاصه ای از موضوعات مورد نظر و پیشنهادات جدید مرتبط با سوال کاربر را ارائه می کند تا بتواند به راحتی محتوای خود را ایجاد کند. برای کارهای روزمره، هنگام نوشتن متن در ایمیل و به اشتراک گذاری آنها استفاده می شود.

البته گاهی اوقات امکان کپی اطلاعات از سایت های دیگر و ارائه آن به کاربر وجود دارد (در این موارد باید لینک سایت اصلی وجود داشته باشد). این بدان معنی است که قبل از استفاده از پاسخ Google Bard در محتوای خود، باید یک بررسی سرقت ادبی انجام دهید تا مطمئن شوید که کپی نیست.

علاوه بر موارد فوق، توسعه دهندگان می توانند از Google Bard برای کدنویسی استفاده کنند. Google Bard از 20 زبان برنامه نویسی سازگار با Google Collab پشتیبانی می کند.

سازگاری GPT Chat با همه موضوعات، آن را برای اکثر عملیات‌هایی مانند ایجاد محتوا، نوشتن خلاقانه و موارد دیگر مفید می‌کند. همچنین با ادامه سوال از او پاسخ متنی بیشتری دریافت خواهید کرد که در فرآیند ترجمه، ویرایش و وبلاگ نویسی، سئو و … بسیار مفید است.

بینگ برای ارائه پاسخ های درست و دقیق شناخته شده است. به همین دلیل بهتر است برای انجام کارهای تحقیقاتی و تحقیقاتی در مورد موضوعات پیچیده از بینگ کمک بگیرید. این هوش مصنوعی اطلاعات را جمع آوری کرده و به ابتکار خود بازنویسی می کند.

سوء استفاده از تکنولوژی

Google Bard و Bing هنگام پاسخ دادن به سوالات کاربران به تمام نکات اخلاقی احترام می گذارند و هرگز پاسخ های نامناسب نمی دهند. از سوی دیگر، JPT Chat تمام تلاش خود را برای پاسخگویی به کاربران انجام می دهد و دیده شده است که هشدارهایی را در مورد نقض محتوا به کاربران نشان می دهد و راه هایی برای رفع آنها ارائه می دهد.

انتخاب نهایی کاربران به موارد استفاده آنها بستگی دارد. افرادی که به دنبال پاسخ های خلاقانه هستند بهتر است از Google Bard و JPT Chat استفاده کنند، اما برای دریافت پاسخ های دقیق و اساسی باید به Bing اعتماد کرد.

دقت در پاسخ

در زمان پاسخ، Google Bard سه پیش نویس از اطلاعات مشابه را به کاربران ارائه می دهد. این چت بات پاسخ های آگاهانه و دقیقی به مخاطب می دهد.

JPT Chat در نسخه پلاس خود و با آموزش های گسترده قادر به دادن پاسخ های دقیق است.

همانطور که اشاره شد، موتور جستجوی بینگ مایکروسافت به دلیل اینکه بر اساس طیف گسترده ای از اطلاعات واقعی است، پاسخ های قابل اعتمادی را در اختیار کاربران قرار می دهد.

نکته: لازم به ذکر است که چت GPT Plus فقط تا پایان سپتامبر 2021 آموزش داده می شود و پس از آن تاریخ نمی تواند به سوالات مربوط به کاربران پاسخ دهد.

در یکی از آزمایش ها در پاسخ به سوالات دیپلماتیک گوگل بارد و بینگ پاسخ دادند اما پاسخ های اشتباه!

از طرفی JPT چت خیلی واضح اعلام کرده است که نمی تواند پاسخ مناسبی به کاربران بدهد.

مقایسه Google Bard و Chat JPT و Bing AI

مقایسه Google Bard و Chat JPT و Bing AI

استدلال منطقی

بسیار هیجان انگیز است که یک چت ربات هوش مصنوعی می تواند به سوالات منطقی و ریاضی پاسخ دهد. به همین دلیل است که با پرسیدن یک سوال ریاضی، استدلال منطقی Google Bard و Chat JPT و Bing را به چالش کشیدیم.

گوگل بارد در این راه شکست خورد و بینگ با استفاده از روش های مختلف موفق شد پاسخ های دقیق و درستی به کاربر بدهد.

Chat JPT در این روش بهتر از دو مورد دیگر عمل کرد زیرا با استفاده از دستورالعمل های گام به گام توانست مسئله ریاضی را برای مخاطب توضیح دهد و در نهایت به پاسخ برسد.

استدلال منطقی در چت JPT

استدلال منطقی در چت JPT

خلاقیت در پاسخ

Google Bard با ارائه چندین پاسخ مشابه اما با محتوای متفاوت به کاربر اجازه می دهد تا پاسخ ها را با هم ترکیب کند و در نتیجه بهترین و مناسب ترین پاسخ را انتخاب کند. (توجه: کپی از منابع دیگر در گوگل بارد امکان پذیر است.)

با یادگیری مبتنی بر ایده های نوآورانه و دیدگاه های منحصر به فرد، JPT Chat پاسخ های خلاقانه ای را به شاعران، نویسندگان و غیره ارائه می دهد. مهمتر از همه، احتمال سرقت ادبی صفر است.

بینگ فقط در تولید پاسخ‌های خلاقانه عمومی و نه چیز دیگر برتری دارد!

در این قسمت از مقایسه Google Bard و ChatGPT و Bing، ChatGPT برنده شد و توانایی های زیادی در تولید محتوا و نوشتن خلاقانه نشان داد.

مکالمه روان و شفاف

دریافت پاسخ در قالب جملات روان و واضح در مکالمه با ربات چت هوش مصنوعی بسیار مهم است.

Google Bard همه مکالمات پیچیده را درک می کند و پاسخی بسیار روان ارائه می کند، اما گاهی اوقات انسجام کافی ندارد.

با درک زبان گفتاری و مکالمه افراد با لهجه های مختلف، JPT Chat پاسخ های بسیار روان و منحصر به فردی به آنها می دهد.

بینگ به ارائه پاسخ های کوتاه و آموزنده معروف است، بنابراین سعی می کند مکالمه را جریان داشته باشد.

ویژگی های اضافی

یکی از مواردی که Google Bard را متمایز می کند این است که می تواند پیام های صوتی را برای پاسخ های سریعتر دریافت کند و همچنین توانایی دریافت تصاویر را نیز دارد. چت JPT کاملاً مبتنی بر متن است و بینگ می‌تواند تصاویر را جستجو کند و پیوندهایی به وب‌سایت‌ها برای دریافت تصاویر ارائه دهد، اما تصاویر را مستقیماً برای کاربر نمایش نمی‌دهد.

یک پاسخ ویدیویی در Google Bard دریافت کنید

یک پاسخ ویدیویی در Google Bard دریافت کنید

Chat GPT شکاف زمانی را برای ارائه پاسخ با مرور وب‌سایت‌ها در حین پاسخ دادن به سؤالات کاربران پر کرد. یعنی که کاربر ChatGPT Plus می تواند وب سایت را با استفاده از ادغام Bing مرور کند و سپس نتایج جستجوی خود را از طریق مکالمات ChatGPT دریافت کند.

از سوی دیگر، بینگ سعی می کند با کمک هوش مصنوعی تمامی سوالات و عملکردهای روزانه شما را ساده تر و ساده تر کند.

محدودیت ها

Google Bard در مکالمات متنی با کاربر توانایی نگه داشتن گفتگو را در موضوع ندارد و گاهی با بازیابی اطلاعات نادرست پاسخ های نامناسبی می دهد. گوگل باید با استفاده از مدل PALM به این مشکل توجه کند و سعی کند آن را برطرف کند.

از طرفی چت GPT نیز محدودیت هایی دارد. یکی از این محدودیت ها این است که به داده هایی که از طریق آموزش به دست آورده است پایبند است و اطلاعات دنیای واقعی را نادیده می گیرد. یکی دیگر از ایرادات ChatGPT این است که توجه زیادی به عبارات ورودی ندارد و در صورت اشتباه گرفتن پاسخ نامناسب می دهد. همچنین با ادغام GPT-4 با DALL E تنها می تواند ورودی های ویدئویی را دریافت کند و نمی تواند پاسخ های تصویری تولید کند.

جالب اینجاست که در طول جلسات چت طولانی کاربر، بینگ کنترل مکالمه را از دست می دهد و از کاربر می خواهد موضوع را تغییر دهد. مایکروسافت برای جلوگیری از این امر محدودیت هایی را برای این هوش مصنوعی در نظر گرفته است. این به این معنی است که اجازه نمی دهد مکالمه در Bing گسترش یابد. بنابراین کاربران در مکالمه با بینگ به 10 چت مداوم در یک جلسه و در نهایت 120 چت در یک موضوع در یک روز محدود می شوند.

نتیجه

هنگام مقایسه هوش مصنوعی و انتخاب بهترین گزینه بین Google Bard و JPT و Bing چت، هر فرد باید به طور جداگانه و بر اساس نیاز خود تصمیم بگیرد، زیرا هر یک از این چت بات ها دارای نقاط قوت و ضعف منحصر به فردی هستند.

لازم به ذکر است JPT Chat تاکنون در 26 زبان زنده دنیا پیشرو است. با گذشت زمان و بهبودهایی که در Google Bard و Bing اتفاق خواهد افتاد، چت JPT مطمئناً سعی خواهد کرد بهبود یابد.

کدام یک از این سه چت ربات هوش مصنوعی را برای رفع نیازهای اطلاعاتی خود انتخاب می کنید؟ نظرات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

برای یادگیری نحوه کار با چت GPT در آیفون یا مقایسه Siri و JPT Chatلینک های مربوطه را ببینید