منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مقدمه ای بر برنامه Freeform و آشنایی با ویژگی های آن

مقدمه ای بر برنامه Freeform و آشنایی با ویژگی های آن

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مقدمه ای بر برنامه Freeform و آشنایی با ویژگی های آن

در کنفرانس WWDC 2022، اپل اپلیکیشن Freeform را به عنوان اپلیکیشنی برای آیفون، آیپد و مک معرفی کرد. اما کمی بعد جای خالی آن را در به‌روزرسانی‌های iOS 16، macOS Ventura و iPadOS 16 دیدیم. لیست تغییرات آپدیت iOS 16.2 ما شاهد ظهور این اپلیکیشن جدید هستیم. اگر به پروژه های گروهی و مشارکتی به صورت مجازی علاقه دارید، Freeform برای شما مناسب است. بنابراین در ادامه این مقاله توسط آنارماگوس برای آشنایی بیشتر با این برنامه با ما همراه باشید.

Freeform چیست؟

Freeform چیست و چه کاربردهایی دارد؟

Freeform چیست و چه کاربردهایی دارد؟

اپلیکیشن Freeform یک وایت برد دیجیتال برای آیفون، آیپد و مک است که می توانید ایده ها و طرح های خود را در آن ترسیم کنید. علاوه بر این، می توانید همزمان با چند نفر همکاری کنید و روی یک پروژه یا طرح کار کنید. این برنامه برای استفاده مجازی و از راه دور توسط چند نفر در نظر گرفته شده است. در Freeform، چندین کاربر می توانند برنامه های خود را به طور همزمان و چیزهای مختلفی را ترسیم کنند زمان رویارویی یا برنامه پیام ها را به اشتراک بگذارید.

از دیگر ویژگی های خوب Freeform می توان به اشتراک گذاری یادداشت ها، انواع فایل ها، تصاویر و ویدئوها اشاره کرد. در Freeform، بر خلاف یک تخته سفید واقعی، شما انواع قلم، رنگ و ابزار برای علامت گذاری و ترسیم نمودارها دارید. اگر صاحب آیپد هستید، می توانید از Apple Pencil برای کشیدن نقاشی های پیچیده تر استفاده کنید.

همه شرکت کنندگان برنامه می توانند در طول برنامه از تماس های FaceTime استفاده کنند و یکدیگر را در قالب تصویر در تصویر روی تابلو ببینند. همچنین می توانید در مورد طرح های یکدیگر نظر دهید و تغییراتی ایجاد کنید. در یک تابلوی اشتراکی، هر کاربر برچسب مخصوص به خود را دارد تا افراد دیگر بتوانند آنها را از هم تشخیص دهند.

معرفی امکانات و ابزارهای برنامه فرم رایگان

کاربردهای یک برنامه آزاد

کاربردهای یک برنامه آزاد

Freeform همزمان در iOS 16.2، iPadOS 16.2 و macOS Ventura 13.1 در دسترس است. هنگامی که برنامه Freeform را شروع می کنید، تمام تابلوهایی را که قبلا ایجاد کرده اید مشاهده خواهید کرد. می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید یا یک هیئت شغلی جدید ایجاد کنید. تابلوها را به روش های مختلف سازماندهی کنید و آنها را بر اساس ترجیحات خود گروه بندی یا به اشتراک بگذارید. همچنین آنها را کپی و تغییر نام دهید. به راحتی می توانید آنها را جستجو کنید و تابلوی مورد نظر را پیدا کنید.

هنگام ایجاد یک برد جدید یا ویرایش تابلوی قبلی، ابزارهای مفید زیادی در اختیار دارید. علاوه بر طراحی روی تخته سفید دیجیتال، می‌توانید فایل‌ها و اسناد، تصاویر، فایل‌های PDF، پیوند به وب‌سایت‌ها و فایل‌های صوتی و تصویری را اضافه کنید. همچنین می توانید پیش نمایش اسناد را بدون خروج از برنامه مشاهده کنید.

استفاده از Freeform در iPad

استفاده از Freeform در iPad

یکی از ابزارهای جذاب این برنامه، یادداشت های چسبناک است که می توانید در هر نقطه از تخته سفید بچسبانید. این ابزار برای اضافه کردن یادداشت ها و نظرات به تخته سفید هنگام کار به صورت فردی یا هنگام کار با دیگران بسیار مفید است.

گزینه های سفارشی سازی متفاوتی برای هر یک از ابزارهای این برنامه وجود دارد. برای برگه های یادداشت چسبناک می توانید از اشکال مختلف، رنگ های مختلف، اندازه ها و فونت های مختلف برای متن و مجموعه ای از ابزارهای طراحی استفاده کنید.

اپل برای تراز کردن این برد از ابزارهای حرفه ای استفاده می کند. به عنوان مثال، وقتی روی دو عنصر بزرگنمایی می کنید، آنها به صورت افقی یا عمودی در کنار یکدیگر قرار می گیرند. این ابزار به قرار دادن اجسام در کنار یکدیگر در فاصله مناسب کمک می کند. همچنین می توانید موارد را قفل کنید تا حرکت نکنند.

آخرین کلمه

ظاهر اپلیکیشن Freeform در نسخه بتای iOS 16.2 نشانه خوبی است و تضمین می کند که قبل از پایان سال 2022 منتشر خواهد شد.

Freeform یک افزونه جدید عالی برای سایر برنامه های اختصاصی اپل است. اپل تمام برنامه های توسعه یافته در سال های اخیر مانند Notes، FaceTime و Keynote را در یک برنامه منسجم و کاربردی ترکیب کرده است. از این برنامه می توان برای آموزش از راه دور نیز استفاده کرد. همچنین تأثیر زیادی بر عملکرد تیم‌های کاری دارد که پروژه‌های جاری را انجام می‌دهند و ایده‌های خود را با یکدیگر طوفان فکری می‌کنند. علاوه بر این، ابزاری برای یادداشت برداری فردی و استفاده از آن به عنوان تابلوی ایده های قابل پیش بینی است.

در حال حاضر تمامی کاربران به این ابزار چند منظوره دسترسی دارند. در دنیایی که در سال‌های اخیر همه به همکاری آنلاین و مجازی روی آورده‌اند، Freeform چیزی است که انقلابی در کار تیمی ایجاد خواهد کرد.