منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نحوه استفاده از دکمه اکشن در اپل واچ اولترا

نحوه استفاده از دکمه اکشن در اپل واچ اولترا

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه استفاده از دکمه اکشن در اپل واچ اولترا

سرانجام پس از شایعات و درزهای فراوان، اپل مدل جدید ساعت هوشمند خود را با این نام عرضه کرد اپل واچ اولترا معرفی کرد. اپل واچ اولترا یک ساعت هوشمند قوی برای فعالیت های شدید و برای ورزشکاران حرفه ای، کاوشگران و ماجراجویان. یکی از ویژگی های جدید این ساعت گران قیمت، اضافه شدن کلید اضافی به نام اکشن است. دکمه اکشن این یک کنترلر اضافی برای اپل واچ است، اما اگر بدانید که چگونه آن را تنظیم کنید، مزایای زیادی برای شما به همراه خواهد داشت.

دکمه International Orange Action در سمت چپ بدنه تیتانیومی Apple Watch Ultra و بین بلندگوهای دوگانه قرار دارد.

این دکمه بزرگ، نارنجی و قدرتمند به غواصان و ورزشکاران فعال اجازه می دهد تا عملکردهای خاصی را در موقعیت های خاص فعال کنند. یکی دیگر از گزینه های مورد استفاده، تنظیم میانبرها است. این بدان معنی است که با یک فشار می توانید تمام ویژگی های جدید یا هر کاری که ساعت می تواند انجام دهد را تنظیم کنید.

سه راه برای تنظیم مقداردهی اولیه دکمه عمل وجود دارد:

  • برای تنظیم ساعت، دستورات را دنبال کنید.
  • پس از شارژ در یک مورد دیگر از تنظیمات ادامه داد دکمه اکشن دست زدن به
  • به برنامه Apple Watch در آیفون خود بروید، سپس به تنظیمات بروید و دکمه اکشن انتخاب کنید.

در هر صورت، لیستی از اقدامات دریافت خواهید کرد و می توانید برای انتخاب روی یکی ضربه بزنید. با دکمه اکشن می توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

آژیر را فعال کنید

در شرایط سخت مانند گیر افتادن زیر بهمن، سقوط از ارتفاع و گم شدن در جنگل و مواردی از این دست، با فشار دادن دکمه اکشن صدای آژیر معادل 86 دسی بل از اپل واچ اولترا فعال می شود که از فاصله دور شنیده می شود. تا 180 متر می رسد و برای جذب کمک در مواقع اضطراری استفاده می شود.

اقدامات سفارشی

نحوه استفاده از دکمه اکشن در اپل واچ اولترا
نحوه استفاده از دکمه اکشن در اپل واچ اولترا

دکمه اکشن قابل تنظیم است. به گونه ای که هر عملکردی را که شما مشخص کنید انجام دهد.

برای مثال می توانید شروع کنید بازگشت (مسیر طی شده را با استفاده از داده های GPS تعیین می کند)، آموزش را شروع کرده و غواصی را شروع کنید.

می توانید دکمه عمل را به عملکردهای سیستم مانند روشن و خاموش کردن چراغ قوه، علامت گذاری نقطه قطب نما یا راه اندازی کرونومتر اختصاص دهید. همچنین می توانید با فشار دادن همزمان دکمه های عمل و دکمه های کناری عملکرد فعلی را غیرفعال کنید.

میانبرها را انتخاب کنید

کاربران اپل واچ اولترا می توانند میانبرهای دکمه اکشن را تنظیم کنند. این ویژگی گزینه های زیادی از جمله امکان کنترل لوازم خانگی را در اختیار کاربران قرار می دهد.