منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • نحوه انتقال داده ها از آیفون قدیمی به آیفون جدید – وبلاگ SibApp

نحوه انتقال داده ها از آیفون قدیمی به آیفون جدید – وبلاگ SibApp

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه انتقال داده ها از آیفون قدیمی به آیفون جدید - وبلاگ SibApp

برای انتقال اطلاعات از آیفون به آیفون می توانید از روش های مختلفی استفاده کنید. تفاوت این روش ها در دسترسی، نیاز به برنامه های ثانویه، سرعت و چند مورد دیگر است. هرکس با توجه به نیاز، دسترسی و سلیقه خود باید از روش مناسب برای انجام این کار استفاده کند. روش های مختلف برای انتقال اطلاعات از یک آیفون به آیفون دیگر شامل موارد زیر است.

1- استفاده از امکانات موجود در (iOS)

اولین و شاید ساده ترین روش انتقال اطلاعات از آیفون به آیفون که در این متن ارائه خواهیم کرد، روشی است که در آن از قابلیت های موجود در سیستم عامل (iOS) برای انتقال اطلاعات استفاده می کنند. البته، این به سیستم عامل شما (iOS 15) یا جدیدتر نیاز دارد. در این نسخه از سیستم عامل توسعه یافته توسط اپل، تابعی به نام (Prepare For New iPhone) وجود دارد. با استفاده از این ویژگی، افراد به مدت 21 روز به فضای اضافی و رایگان در iCloud خود دسترسی دارند.

برای این کار باید مراحل ساده ای را طی کنید اما به اینترنت پرسرعت با حجم بالا نیاز دارید. روش انجام این کار با این قابلیت به این صورت است که باید تمام اطلاعات لازم را در iCloud خود ذخیره کرده و در گوشی جدید دانلود کنید.

وارد بخش (تنظیمات) گوشی خود شوید.

 1. از بین گزینه های موجود، گزینه (General) را انتخاب کنید.
 2. در این قسمت به موارد زیادی دسترسی دارید که باید از بین آنها گزینه (Transfer or Reset iPhone) را انتخاب کنید.
 3. در این بخش اطلاعاتی در مورد این کار ارائه می شود. پس از مطالعه آنها با استفاده از گزینه (ادامه) به قسمت بعدی بروید.
 4. در این قسمت اگر گزینه (Archive to Transfer) گوشی شما خاموش است، آن را روشن کنید.
 5. پس از حذف این مرحله، باید گزینه (Move all apps with iCloud) را انتخاب کرده و روی گزینه (Done) کلیک کنید.

اکنون فرآیند انتقال اطلاعات آغاز شده است. این کار بسته به میزان اطلاعات و سرعت اینترنت زمان زیادی خواهد برد. می توانید پیشرفت این فرآیند را در قسمت تنظیمات و همچنین در بالای صفحه نمایش گوشی خود مشاهده کنید تا از اتمام فرآیند مطلع شوید. سپس با گوشی جدید خود وارد حساب کاربری خود شوید و اطلاعات را دانلود کنید.

2- استفاده از روش (شروع سریع)

روش شروع سریع روش دیگری است که می توانید برای انتقال اطلاعات از آیفون به آیفون استفاده کنید. این ویژگی در آیفون با سیستم عامل (iOS 13) و نسخه های جدیدتر موجود است. این روش سریعتر از روشی است که در بالا ذکر شد و نیازی به اینترنت پرسرعت نیست. اما مهم ترین نکته ای که در استفاده از این روش باید به آن توجه کرد این است که تا پایان کار باید دو گوشی در کنار هم قرار گیرند. برای استفاده از این روش باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 1. ابتدا دو آیفون خود را در کنار یکدیگر قرار دهید و آنها را روشن کنید.
 2. سپس در آیفون جدید خود گزینه (Setup on New iPhone) را انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه (باز کردن قفل برای ادامه) ضربه بزنید.
 3. با این کار پیامی حاوی یک کد در گوشی جدید شما نمایش داده می شود. در این مرحله، باید این کد را با استفاده از دوربین گوشی قدیمی خود اسکن کنید. با این کار گزینه (End on New) را مشاهده خواهید کرد.
 4. با انتخاب این گزینه از شما خواسته می شود تا رمز عبور گوشی قدیمی خود را مجددا وارد کنید تا فرآیند انتقال اطلاعات آغاز شود.
 5. در آن زمان صفحه (Transfer Data) را مشاهده می کنید که باید گزینه (Transfer direct from iPhone) را انتخاب کنید.

پس از انجام مراحل ذکر شده، انتقال اطلاعات از گوشی قدیمی به گوشی جدید آغاز می شود. درست است که این روش سریعتر از روش قبلی است، اما باز هم با توجه به حجم داده های شما، این پروسه زمان زیادی می برد.

3- استفاده از iCloud

استفاده از iCloud روش دیگری است که می توانید برای انتقال داده بین دو آیفون استفاده کنید. البته این روش یک مزیت بزرگ دیگر نیز دارد و آن بک آپ گرفتن از اطلاعات گوشی شماست. با استفاده از این روش دیگر نیازی نیست نگران از دست دادن اطلاعات مهم خود باشید. زیرا همیشه یک کپی از آنها در iCloud خود دارید و می توانید به راحتی در آیفون جدید خود به آنها دسترسی داشته باشید.

البته در نظر داشته باشید که در iCloud تنها به 5 گیگابایت فضای رایگان دسترسی خواهید داشت و در صورت نیاز به فضای بیشتر، باید هزینه آن فضا را پرداخت کنید. بنابراین پیشنهاد می کنیم ابتدا از اطلاعات مهم خود نسخه پشتیبان تهیه کنید تا احتمال از دست رفتن آنها کاهش یابد. برای اینکه بتوانید از این روش استفاده کنید، باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 1. گوشی خود را باز کنید و به تب تنظیمات گوشی خود بروید.
 2. در این قسمت در بالای صفحه Apple ID خود را مشاهده می کنید که باید وارد آن شده و از بین گزینه های موجود قسمت iCloud را انتخاب کنید.
 3. در این صفحه می توانید مشخص کنید که از چه اطلاعاتی می خواهید در گوشی خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. برای تعیین اینکه کدام یک از اطلاعاتی مانند تلفن های تماس، یادداشت ها و عکس ها بایگانی می شوند، فقط کافی است علامت تیک جلوی آنها را روشن کنید.
 4. پس از تکمیل فرآیند پشتیبان‌گیری از اطلاعات مورد نظر، وارد گوشی جدید خود شوید.
 5. پس از وارد کردن اطلاعات حساب کاربری خود در این گوشی، گزینه (restore from iCloud Backup) را انتخاب کنید.
 6. با انتخاب این گزینه پسورد اپل آیدی از شما خواسته می شود. با وارد کردن رمز عبور وارد حساب کاربری خود می شوید. حال با انتخاب بک آپ مورد نظر، اطلاعات ذخیره شده در گوشی جدید شما ذخیره می شود.

همچنین می توانید با استفاده از گزینه های موجود، از این اطلاعات به طور خودکار نسخه پشتیبان تهیه کنید. فقط لازم است وارد قسمت (iCloud Backup) شوید و این گزینه را انتخاب کنید.

4- استفاده از iTunes

یکی دیگر از راه های انتقال اطلاعات از آیفون به آیفون استفاده از iTunes است. این روش باید سریعتر از روشهای قبلی در نظر گرفته شود. همچنین برای استفاده از این روش نیازی به اینترنت نخواهید داشت. اما باید یک دستگاه رابط مانند رایانه شخصی، لپ تاپ یا مک بوک با iTunes بر روی آن نصب شده باشد. اگر این برنامه بر روی کامپیوتر شما نصب نیست، ابتدا باید آن را دانلود و نصب کنید. پس از اتمام نصب iTunes بر روی کامپیوتر شما، می توانید با انجام مراحل زیر اطلاعات را از آیفون به آیفون انتقال دهید.

 1. تلفن قدیمی خود را با استفاده از کابل به رایانه متصل کرده و iTunes را اجرا کنید.
 2. در این برنامه از گزینه های سمت چپ گزینه (Summary) را انتخاب کنید.
 3. سپس باید از بین گزینه های موجود گزینه (Choose this PC) را انتخاب کرده و سپس بر روی گزینه (Backup Now) کلیک کنید.
 4. پس از اتمام انتقال اطلاعات، گوشی جدید خود را روشن کنید، مراحل اولیه تلفن را طی کنید تا به صفحه (برنامه ها و داده ها) برسید.
 5. در این صفحه باید گزینه (Recover from mac or PC) را انتخاب کرده و گوشی خود را به کامپیوتر متصل کنید.

پس از گذراندن مراحل تأیید و گذشت زمان مورد نیاز، اطلاعات شما از تلفن قدیمی به تلفن جدید منتقل می شود.

5- استفاده از مک بوک

علاوه بر این که می توانید از برنامه iTunes برای انتقال اطلاعات از آیفون به آیفون استفاده کنید، راه دیگری نیز برای این کار وجود دارد. در این روش باید از برنامه (Finder) باشد. برای استفاده از این روش کافیست مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 1. مک و آیفون خود را روشن کنید و گوشی خود را با کابل به مک بوک وصل کنید.
 2. اکنون باید اپلیکیشن Finder را در مک بوک خود باز کنید.
 3. در ستون سمت چپ، گزینه‌های مختلفی برای انتخاب وجود دارد (پشتیبان‌گیری از تمام اطلاعات آیفون خود در مک).
 4. سپس باید بر روی گزینه (Archive Now) کلیک کنید.
 5. پس از تکمیل فرآیند انتقال داده، گوشی جدید خود را روشن کنید، تنظیمات اولیه را طی کنید تا به صفحه (برنامه ها و داده ها) برسید.
 6. در این صفحه گزینه (Recover from Mac or PC) را انتخاب کنید.

پس از گذراندن مرحله تایید، فرآیند انتقال اطلاعات از مک بوک به آیفون جدید آغاز می شود و در پایان مراحل، می توانید به داده های خود در آیفون جدید خود دسترسی داشته باشید.

5- استفاده از وای فای برای انتقال اطلاعات از آیفون به آیفون

اگر به دلیل مصرف زیاد اینترنت، عدم دسترسی به مک بوک یا کامپیوتر و همچنین کابل نمی خواهید از هیچ یک از روش های ذکر شده استفاده کنید، می توانید از وای فای برای انتقال اطلاعات از آیفون به آیفون استفاده کنید. این روش را می توان روشی ساده و بدون دردسر دانست که تنها با استفاده از امکانات ویژه موجود در گوشی های آیفون و همچنین دسترسی به وای فای قابل انجام است. ویژگی ویژه آیفون که به آن اشاره کردیم AirDrop نام دارد. برای اینکه بتوانید از روش AirDrop برای انتقال اطلاعات از آیفون به آیفون استفاده کنید، مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 1. ابتدا باید گوشی جدید خود را روشن کرده و وارد شوید.
 2. سپس باید گزینه های Wi-Fi و Bluetooth را روشن کرده و به Wi-Fi متصل شوید.
 3. سپس گزینه Airdrop را روشن کنید.
 4. پس از انجام این کارها، گوشی قدیمی خود را باز کرده و فایل هایی را که می خواهید به گوشی جدید منتقل کنید انتخاب کنید و روی گزینه (اشتراک گذاری) ضربه بزنید.
 5. اکنون تلفن جدید شما به AirDrop متصل می شود و تلفن قدیمی را پیدا می کند. اگر این به طور خودکار اتفاق نیفتد، باید با روشن کردن گزینه ای که دیگران می توانند airdrops را ببینند، آن را به صورت دستی انجام دهید.

حال بر روی تاییدیه های لازم کلیک کنید و با روش AirDrop منتظر فرآیند انتقال اطلاعات آیفون به آیفون باشید. این روش بسیار سریع و راحت است و همانطور که می بینید نیازی به ابزار اضافی نخواهید داشت.

6- استفاده از گوگل درایو

علاوه بر روش های ذکر شده، روش دیگری نیز وجود دارد که با استفاده از آن می توانید فایل های محدودی را از آیفون قدیمی خود به آیفون جدید منتقل کنید. در اینجا نحوه استفاده از Google Drive آورده شده است. در این روش همانند روش استفاده از iCloud از فضای ابری گوگل درایو برای جابجایی فایل ها و اطلاعات استفاده خواهید کرد. باید بدانید که این روش نیازمند اینترنت پرسرعت و حجم اینترنت بالا نیز خواهد بود. در این روش باید اطلاعات مورد نظر را در گوگل درایو آپلود کرده و از گوگل درایو در گوشی جدید خود دانلود و ذخیره کنید.

نتیجه

 • دارندگان آیفون را باید یکی از وفادارترین مشتریان جهان دانست. بسیاری از افراد پس از کار با آیفون دیگر نمی توانند به راحتی از گوشی های دیگر استفاده کنند. به همین دلیل مدل های جدیدتر آیفون را می خرند.
 • در آن زمان با یک مشکل مواجه می شوند و آن مشکل انتقال اطلاعات از گوشی قدیمی به گوشی جدید است.
 • روش های مختلفی برای انتقال اطلاعات از آیفون به آیفون وجود دارد که از طریق آن افراد می توانند این کار را انجام دهند.
 • هر یک از این روش ها با استفاده از برنامه ها، ابزارها و دستگاه های دیگر انجام می شود.
 • از جمله مهم ترین روش هایی که می توان برای انتقال اطلاعات از یک آیفون به آیفون دیگر استفاده کرد، می توان به مثال هایی مانند استفاده از عملکردهای سیستم عامل (iOS)، استفاده از iCloud، استفاده از روش شروع سریع، استفاده از iTunes، استفاده از Finder و Google اشاره کرد. راننده اشاره کرد.
 • برخی از این روش ها مانند استفاده از iCloud و Google Drive نیاز به حجم اینترنت زیاد و سرعت اینترنت مناسب دارند. همچنین، برخی از این روش های دیگر، مانند استفاده از رایانه شخصی و مک بوک، برای انجام این کار به کابل داده نیاز دارند.