منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نحوه بی صدا کردن دوربین در آیفون و آیپد

نحوه بی صدا کردن دوربین در آیفون و آیپد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه بی صدا کردن دوربین در آیفون و آیپد

شاید بخواهید از یک صحنه در محیطی آرام، محرمانه یا مخفیانه عکس بگیرید یا شاید از صدای شاتر دوربین موبایل خود در زمان عکاسی خسته شده باشید. در این لحظات، قطع صدای شاتر دوربین به یکی از دغدغه های شما تبدیل شده است. نگران نباشید، ما در این مقاله هستیم آنارماگوس ما 5 راه برای بی صدا کردن دوربین آیفون و آیپد ذکر کرده ایم. در صورت لزوم با ما همراه باشید.

دلایل بی صدا شدن دوربین

در مواردی مانند گرفتن عکس از پرندگان یا حیوانات، شما نیاز به عکاسی آرام دارید. همچنین ممکن است بخواهید از کودک یا دوست خود عکس بگیرید و سپس آنها را غافلگیر کنید. در این مواقع قطع کردن دوربین بسیار مفید است.

گاهی اوقات لازم است در کتابخانه یا محل کار یا در موقعیت های حرفه ای عکس بگیرید، اما صدای دوربین دلسرد می شوید. غیرفعال کردن صدای دوربین آیفون و آیپد یکی از گزینه هایی است که در چنین مواقعی به افراد کمک زیادی می کند.

راه های غیرفعال کردن صدای شاتر دوربین

اگرچه اپل روش مستقیمی برای قطع صدای دوربین در آیفون و آیپد خود ارائه نکرده است، اما با استفاده از برخی ویژگی های این محصولات می توانید به راحتی صدای شاتر دوربین را غیرفعال کنید. در زیر با این 5 روش آشنا می شوید.

1. عکس در حالت زنده

بهترین راه برای قطع کردن صدای دوربین در حین تصویربرداری تصاویر زنده و در این مرحله بر روی تصویر کلیک کرده و سپس فیلم کوتاهی از صحنه مورد نظر به مدت 3 ثانیه ساخته می شود. بدین ترتیب هنگام عکاسی در حالت Live Photos، صدای شاتر دوربین شنیده نخواهد شد.

برای فعال کردن عکاسی زنده، باید برنامه دوربین اجرا سپس روشن نماد سه نقطه کلیک کنید و در این مرحله یک برچسب با متن Live خواهید دید. اگر نماد مورد نظر دارای اسلش باشد به این معنی است که حالت زنده غیرفعال است و باید آن را فعال کنید.

عکاسی زنده را فعال کنید

عکاسی زنده را فعال کنید

برای روشن کردن دائمی قابلیت Live Photo، باید موارد زیر را انجام دهید:

  1. در برنامه دوربین یک گزینه مرتبط عکس زنده فعال کردن
  2. در این مرحله به تنظیمات به آیفون خود بروید.
  3. صفحه را به پایین اسکرول کنید و سپس روشن کنید دوربین کلیک.
  4. این گزینه است تنظیمات را ذخیره کن انتخاب کنید.
  5. در نهایت، گزینه عکس زنده روشن کن
از Live Photo در iPhone و iPad برای بی صدا کردن دوربین استفاده کنید

از Live Photo در iPhone و iPad برای بی صدا کردن دوربین استفاده کنید

لازم به ذکر است که قابلیت Live Photo به صورت پیش فرض در آیفون و آیپد شما فعال است، اما در اولین کپچر و رفتن به حالت بیکار، در همان حالت باقی می ماند. بدیهی است که حالت Live Photo فضای ذخیره سازی بیشتری را در دستگاه شما اشغال می کندپس اگر به عکاسی بی صدا نیاز دارید، از این قابلیت استفاده کنید تا حافظه موبایل شما به سرعت تمام نشود.

2. حالت بی صدا را در دستگاه فعال کنید

این یکی از متداول ترین روش هایی است که توسط کاربران استفاده می شود. برای این عمل باید دکمه سایلنت در سمت چپ و بالای آیفون قرار دارد با این ضربه بزنید، صدایی از موبایلتان دریافت نمی کنید، چه صدای شاتر دوربین و چه صدای اعلان! بعد از انجام این روش کلید مذکور به رنگ نارنجی در می آید.

نکته: فراموش نکنید که آن را به حالت صحیح بازگردانید.

حالت بی صدا را در دوربین آیفون فعال کنید

حالت بی صدا را در دوربین آیفون فعال کنید

3. از دکمه های تنظیم صدا برای قطع کردن صدای دوربین استفاده کنید

راه دیگر برای خاموش کردن صدای شاتر دوربین در آیفون و آیپد این است که میزان صدای دستگاه را روی کمترین میزان صدا قرار دهید یا آن را به طور کامل خاموش کنید. قبل از انجام این کار، باید:

  1. تنظیمات روی دستگاه خود و روشن اجرا کنید صداها و لمسی کلیک.
  2. حالا گزینه با دکمه ها تغییر دهید خاموش شد
تنظیمات صدای دستگاه

تنظیمات صدای دستگاه

بدیهی است که با انجام مراحل بالا، آیفون و آیپد شما کاملا بی صدا نخواهند بود. اکنون انگشت خود را روی صفحه به سمت پایین بکشید تا در حالت بی صدا عکس بگیرید. سپس نوار لغزنده صدا را روی صفر بکشید. اکنون با موفقیت دوربین را خاموش کرده اید.

4. روی گزینه Picture while video کلیک کنید

یکی از ویژگی های جالب و کاربردی دوربین آیفون و آیپد همین است در حین عکاسی به راحتی می توانید عکس بگیریدبدون وقفه در روند ضبط ویدئو. با استفاده از این روش عکاسی شما بی صدا خواهد بود.

عکس گرفتن در حین ضبط ویدیو

عکس گرفتن در حین ضبط ویدیو

5. برای قطع صدای دوربین، هدفون را به دستگاه وصل کنید

اگر می خواهید دوربین خود را بدون استفاده از روش های بالا بی صدا کنید، از این ترفند بسیار ساده استفاده کنید. در این روش با اتصال هدفون یا هندزفری به آیفون و آیپد خود صدای شاتر دوربین را قطع نکرده اید بلکه آن را به هدفون منتقل کرده اید و فقط صدای عکاسی را می شنوید. در این حالت صدای شاتر دوربین توسط دیگران شنیده نخواهد شد.

نکته: در بسیاری از کشورها مانند کره جنوبی و ژاپن، قطع کردن دوربین ممنوع است. دلیل این امر ضبط تصاویر بدون اجازه از سوژه ممنوع است. بسیاری از افراد بر این باورند که این قابلیت به کاربران امکان ثبت تصاویر مخفی و جعلی را می دهد که طبق قوانین و مقررات ممنوع است. بنابراین برای استفاده از روش های فوق قوانین کشور خود را مطالعه و بررسی کنید.

امیدواریم با ارائه مقاله فوق شما را در عکاسی بی نقص یاری کرده باشیم. برای دانستن نکاتی در مورد مجوزهای دوربین و میکروفون را در iPhone و iPad مدیریت کنید یا ترفندهایی برای از دوربین جلو و عقب آیفون به طور همزمان استفاده کنید مطالب مرتبط را ببینید.