منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • نحوه تنظیم ساعت آیفون به صورت خودکار و دستی – وبلاگ Sibup

نحوه تنظیم ساعت آیفون به صورت خودکار و دستی – وبلاگ Sibup

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه تنظیم ساعت آیفون به صورت خودکار و دستی - وبلاگ Sibup

ساعت های گوشی های هوشمند این روزها اهمیت زیادی پیدا کرده اند. تنظیم ساعت در آیفون و سایر دستگاه های هوشمند در موارد مختلف موثر است. مردم از آنها برای مواردی مانند دانستن زمان، تنظیم زنگ هشدار و بسیاری موارد دیگر از این قبیل استفاده می کنند. اگر ساعت تلفن همراه افراد تنظیم نشود و زمان را به درستی نشان ندهد، می تواند مشکلات زیادی را برای آنها به همراه داشته باشد. تنظیم ساعت آیفون می تواند یکی از مواردی باشد که برای همه آسان نیست و برخی افراد برای انجام آن نیاز به کمک دارند. به همین دلیل، ما این راهنما را از وبلاگ اپل اپ در مورد نحوه تنظیم ساعت آیفون به صورت خودکار و دستی اختصاص داده ایم. تا انتها با ما همراه باشید تا نحوه انجام این کار را یاد بگیرید.

نحوه تنظیم خودکار ساعت آیفون

اولین روش تنظیم ساعت آیفون که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت، تنظیم خودکار آن است. انجام این کار بسیار آسان است و پس از انجام مراحلی که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد، ساعت تبلت آیفون یا آیپد شما به صورت خودکار و دقیق تنظیم می شود. این مراحل عبارتند از:

 1. به تب تنظیمات گوشی خود بروید.
 2. گزینه (General) را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید.
 3. از بین گزینه های این قسمت گزینه (تاریخ و زمان) را انتخاب کنید.
 4. اکنون فقط باید گزینه (Set Automatically) را فعال کنید تا ساعت را روی گوشی خود تنظیم کنید.

به همین سادگی و با انجام چند مرحله ساده، تنظیمات ساعت آیفون به صورت خودکار انجام می شود.

نحوه تنظیم ساعت آیفون به صورت دستی

روش دیگری که با آن می توانید ساعت را در آیفون یا سایر دستگاه هایی که از سیستم عامل (iOS) استفاده می کنند تنظیم کنید، روش دستی است. گاهی اوقات ممکن است به دلایل مختلف، تنظیم خودکار ساعت به درستی کار نکند و گوشی شما زمان درست را نمایش ندهد. در این مواقع باید از روش دستی برای تنظیم ساعت آیفون خود استفاده کنید. برای این کار کافیست مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 1. به تب تنظیمات گوشی خود بروید.
 2. از بین قسمت های موجود وارد قسمت (General) شوید.
 3. از بین گزینه های این قسمت گزینه (Date and Time) را انتخاب کرده و وارد آن شوید.
 4. در این قسمت گزینه (تنظیم خودکار) را غیرفعال کنید تا به گزینه تنظیم دستی ساعت دسترسی داشته باشید.
 5. وارد قسمت (منطقه زمانی) شوید و مکان خود را انتخاب کنید. ایران. توجه داشته باشید که در این قسمت باید ایران (تهران) را انتخاب کنید.
 6. اگر ساعت گوشی شما هنوز به درستی تنظیم نشده است، می توانید با استفاده از گزینه های این قسمت، ساعت را به صورت دستی وارد کرده و تنظیم کنید.

ساعت آیفون را روی ۱۲ ساعت یا ۲۴ ساعت تنظیم کنید

ساعت در گوشی های هوشمند به دو صورت 12 ساعته و 24 ساعته به کاربران نمایش داده می شود. هنگامی که تلفن شما روی ساعت 12 تنظیم شده است، تلفن شما ساعت 5 بعد از ظهر را به عنوان 5:00 صبح نشان می دهد. اما زمانی که گوشی شما در حالت 24 ساعته است، این زمان به صورت 5:00 بعد از ظهر نشان داده می شود. برای انتخاب حالت مناسب با توجه به سلیقه خود باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 1. وارد قسمت تنظیمات شوید.
 2. گزینه (General) را انتخاب کنید.
 3. وارد بخش (تاریخ و زمان) شوید.
 4. در این قسمت گزینه ای را مشاهده می کنید که می تواند در دو حالت (24 ساعت) یا (12 ساعت) تنظیم شود. با توجه به سلیقه خود حالت مناسب را انتخاب کنید.

چرا تنظیمات ساعت آیفون بهم می خورد؟

بسیاری از افراد در زمان های مختلف با تنظیمات ساعت آیفون بهم ریخته مواجه شده اند. علت این مشکل چیست؟ باید بدانید که این مشکل ممکن است به دلایل مختلفی مانند عدم دسترسی گوشی به مکان و تنظیم نکردن صحیح آن رخ دهد. برای تنظیم صحیح ساعت، گوشی های هوشمند باید مکان شما را بدانند. به همین دلیل اولین کاری که می توانید برای تنظیم مجدد ساعت انجام دهید، فعال کردن دسترسی به موقعیت مکانی است. برای این کار باید مراحل زیر را انجام دهید.

 1. وارد قسمت تنظیمات شوید.
 2. از بین گزینه های موجود، گزینه (Privacy) را پیدا کرده و انتخاب کنید.
 3. در این قسمت باید وارد تب (Location Services) شوید.
 4. با ورود به این قسمت بررسی کنید که آیا گزینه (Time Zone Setting) فعال است یا خیر. اگر غیرفعال است، باید آن را فعال کنید تا دوباره ساعت گوشی شما به درستی تنظیم شود.

البته گاهی این اتفاق می افتد زیرا باتری گوشی آسیب دیده است. گاهی اوقات خالی شدن باتری گوشی می تواند تنظیمات ساعت گوشی را به هم بزند. در این مواقع اگر ساعت گوشی شما پس از روشن شدن گوشی و اتصال به اینترنت به درستی تنظیم نشده است، باید با استفاده از روش دستی ذکر شده در این مقاله، ساعت گوشی آیفون خود را تنظیم کنید.

چگونه (زنگ هشدار) را در آیفون تنظیم کنیم؟

یکی از عملکردهای ساعت آیفون تنظیم زنگ ساعت است. می‌توانید از زنگ‌های هشدار برای بیدار کردنتان، یادآوری چیزهای مختلف و خیلی چیزهای دیگر استفاده کنید. تنظیم آلارم در آیفون بسیار ساده است و هر کسی می تواند به راحتی این کار را انجام دهد. اگر هنوز زنگ هشدار را روی گوشی خود تنظیم نکرده اید، کافی است مراحل زیر را انجام دهید.

 1. به قسمت اپلیکیشن های گوشی خود بروید و برنامه (ساعت) یا ساعت را انتخاب کنید.
 2. در بالای صفحه گزینه ای به نام (افزودن) را مشاهده خواهید کرد. این گزینه را انتخاب کنید.
 3. صفحه‌ای باز می‌شود که باید ساعتی را که می‌خواهید تلفنتان زنگ بزند، وارد کنید.
 4. پس از وارد کردن زمان، آن را ذخیره کنید.

شما فقط یک زنگ هشدار تنظیم کنید. از این زنگ هشدار می توان برای بیدار شدن یا یادآوری لحظات مهمی مانند زمان مصرف دارو استفاده کرد.

نتیجه

 • ساعت تلفن همراه برای بسیاری از افراد مهم است زیرا از آن برای اطلاع از زمان استفاده می کنند و همچنین اگر ساعت را روی آیفون تنظیم نکنید ممکن است هنگام شروع برخی از برنامه ها مشکل ایجاد کند.
 • امکان تنظیم ساعت آیفون به دو صورت دستی و خودکار وجود دارد. انجام این کار بسیار آسان است و فقط باید مراحل انجام آن را بدانید.
 • گاهی اوقات به دلایل مختلف ممکن است ساعت آیفون شما به صورت خودکار تنظیم نشود. در این مواقع باید با استفاده از مراحل ذکر شده در این مقاله آن را به صورت دستی تنظیم کنید.

ساعت های تلفن هوشمند را می توان در حالت 12 ساعته و 24 ساعته نمایش داد. تغییر این حالت بسیار ساده است و به راحتی می توانید از قسمت تنظیمات حالت مورد نظر را انتخاب کنید.