منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نحوه رزرو هتل از طریق اپلیکیشن با Travel Market

نحوه رزرو هتل از طریق اپلیکیشن با Travel Market

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه رزرو هتل از طریق اپلیکیشن با Travel Market

استقبال عموم مردم از صنعت سفر و گردشگری پس از کاهش نسبی کرونا در حال افزایش است. مردم در تابستان بیشتر به سواحل و استخرها می روند، در زمستان از کوه ها و نمایشگاه های تعطیلات بازدید می کنند و در تمام طول سال به گشت و گذار می روند. سفرهای کاری، کنفرانس‌ها و رویدادهای دیگر را به فهرست اضافه کنید، در این صورت به سختی می‌توانید فردی را پیدا کنید که یک سال تمام را بدون ترک شهر رفته است. به همین دلیل است که صنعت رزرو هتل آنلاین نیز در حال افزایش است. این امر باعث می شود تا بسیاری از بازیگران جدید وارد بازار شوند.

چرا رزرو هتل با اپلیکیشن این روزها مهم است؟

فن آوری های مدرن از یک طرف رزرو هتل را ساده تر، سریع تر و ارزان تر می کند و از طرف دیگر هتل داران نمی خواهند عقب بمانند و با دیجیتالی کردن آنها نیز سعی در بهبود خدمات خود دارند. با کشف چشم اندازهای آن، استارت آپ های بیشتری به سمت توسعه اپلیکیشن هتل حرکت می کنند. یکی از مهم ترین جذابیت های این اپلیکیشن ها برای هتلداران جذب گردشگر بیشتر و افزایش درآمد است.

همچنین بسیاری از گردشگران از طریق اپلیکیشن برای رزرو هتل رفته اند زیرا می توانند در سریع ترین زمان ممکن بدون اتلاف وقت و هزینه هتل مورد نظر خود را پیدا کنند. از سوی دیگر اپلیکیشن Safarmarket این امکان را به مردم می دهد تا هتل های مختلف ارزان و گران در مقصد را مرور و بررسی کنند. در مقایسه و بررسی اپلیکیشن ها می توان تصاویر، اطلاعات و امکانات هتل ها را به خوبی مشاهده کرد.

رزرو هتل از طریق اپلیکیشن
رزرو هتل از طریق اپلیکیشن

رزرو هتل از طریق اپلیکیشن چه ویژگی هایی دارد؟

اساسا، برنامه های رزرو هتل بر روی چندین الگو ساخته شده اند که ویژگی های اصلی برنامه سفر شما را مشخص می کند. ما آنها را در چند ویژگی خاص برای شما آورده ایم:

  1. قابلیت جستجو: کاربران می توانند با استفاده از مجموعه ای از پارامترها با در نظر گرفتن شرایط هتل ها را جستجو کنند.
  2. اطلاعات دقیق برای تصمیم‌گیری: افراد در اپلیکیشن‌ها می‌توانند به اطلاعات دقیق هتل‌های تهران یا سایر شهرها مانند عکس، انواع اتاق‌های موجود، امکانات، موقعیت مکانی و غیره دسترسی داشته باشند.
  3. رزرو مستقیم: در نهایت، رزرو مستقیم و پرداخت های درون برنامه ای از دیگر کارهایی است که کاربران می توانند در برنامه انجام دهند.

حال بیایید نگاهی دقیق تر به این مدل ها بیندازیم.

ویژگی شماره 1: جستجو

جستجو و همه توابع مرتبط ستون فقرات برنامه ها هستند. این ویژگی باید توسط هر کاربر استفاده شود. بنابراین، فرآیند جستجو باید تا حد امکان سریع، آسان و کاربر پسند باشد.

معمولاً برای استفاده از تابع جستجو، کاربران باید 3 پارامتر را در اولین راه اندازی مشخص کنند:

  • مکان – شهری که از آن بازدید خواهند کرد.
  • تاریخ – تاریخ ورود و خروج؛
  • پارامترهای کمی – تعداد اتاق‌های مورد نیاز و تعداد افراد (معمولاً به دسته‌های بزرگسال/کودک تقسیم می‌شوند).

یک برنامه رزرو هتل نیز ممکن است دارای برخی ویژگی‌های اضافی برای بهبود فرآیند جستجو برای کاربران باشد. اینها فیلترها و ویژگی های مرتب سازی هستند.

1. فیلترها

مردم از فیلترها برای جستجوی بیشتر با تنظیم پارامترهای خاص تر استفاده می کنند. در نهایت فقط نتایجی که با این پارامترها مطابقت دارند نمایش داده می شود.

اپلیکیشن هتل می‌تواند طیف وسیعی از موارد مانند قیمت روزانه یا کل، رتبه ستاره، امتیاز بررسی، امکانات اتاق‌ها و هتل‌های کیش یا سایر شهرهای بزرگ توریستی، منطقه، فاصله از مرکز شهر و غذا را در فیلتر ارائه دهد.

البته لیست فوق جامع نیست و ممکن است شامل موارد دیگری باشد که شما نیاز دارید.

2. سفارش دادن

این مقالات را نیز بخوانید:

یکی دیگر از ابزارهای عالی برای سفارشی سازی نتایج جستجو، قابلیت مرتب سازی است. مرتب سازی هتل ها را از صفحه نتایج حذف نمی کند، فقط ترتیب ظاهر شدن آنها را تغییر می دهد.

مرتب سازی بر اساس قیمت از کمترین به بالاترین، محبوبیت، هتل های دارای رتبه برتر و فاصله از مرکز شهر.

3. نقشه در برنامه

در نهایت، آخرین ویژگی برای بهبود عملکرد جستجو، نقشه درون برنامه ای است. علیرغم این واقعیت که بسیاری از کاربران واقعاً آن را دوست دارند و آن را مفید می دانند، ممکن است با محدوده اولیه MVP مطابقت نداشته باشد و در طی تکرارهای بعدی پیاده سازی شود. این ویژگی نیاز به ادغام نقشه های گوگل یا سایر خدمات نقشه برداری دارد، اما نقشه های گوگل به طور کلی بهترین گزینه در نظر گرفته می شود. این نقشه به کاربران امکان می دهد دقیقاً جایی را که می خواهند بروند جستجو کنند. این ویژگی برای مسافرانی که می خواهند در نزدیکی مکان ها یا مناطق خاصی بمانند بسیار مفید خواهد بود.

ویژگی شماره 2: اطلاعات دقیق دریافت کنید

هنگام پیمایش در لیست نتایج، کاربران معمولاً به قیمت، امتیاز مرور، عکس روی جلد و گاهی اوقات فاصله از مرکز شهر نگاه می کنند.

با این حال، معمولاً برای تصمیم گیری نهایی کافی نیست. به همین دلیل است که شما به صفحه نمایش جزئیات هتل به عنوان یکی از ویژگی های کلیدی اپلیکیشن موبایل هتل خود نیاز دارید. در رزرو هتل مشهد یا سایر شهرها از طریق برنامه، تنها چیزی که مطمئناً نیاز دارید اطلاعات دقیق در مورد اتاق های موجود است. آنها نیاز به توجه ویژه دارند زیرا این آخرین مرحله قبل از پرداخت است.

اطلاعات دقیق در مورد اتاق

صفحاتی که توضیحات کاملی از گزینه محل اقامت انتخاب شده در اختیار کاربران قرار می دهند. صفحه جزئیات هتل جزئیات اتاق یا فقط توضیح مختصری از اتاق های موجود را ارائه می دهد. این اطلاعات شامل عکس‌های اتاق‌های هتل، امکانات هتل، ظرفیت اتاق، پذیرایی و غذاخوری و نزدیکی به فرودگاه یا سایر جاذبه‌های مهم گردشگری در مقصد است.

چگونه از طریق اپلیکیشن هتل رزرو کنیم؟
چگونه از طریق اپلیکیشن هتل رزرو کنیم؟

ویژگی شماره 3: درگاه پرداخت

زمانی که کاربر گزینه مناسبی برای اقامت در برنامه پیدا کرد رزرو هتل از سافارمارکت چه خارجی و چه داخلی، شما در حال رفتن به مرحله نهایی رزرو خود هستید.

معمولاً فرآیند پرداخت به 2 مرحله تقسیم می شود: تکمیل اطلاعات شخصی و بررسی و تأیید کلی.

حداقل مجموعه اطلاعاتی که باید وارد کنید شامل نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و شماره تلفن همراه شما است.

در صفحه نمای کلی، می توانید اطلاعاتی مانند نام ملک، زمان و تاریخ ورود و خروج، تعداد کل شب ها و افراد در این رزرو، نوع اتاق، قیمت کل شامل کلیه مالیات ها و هزینه ها و سایر اطلاعات مهم را مشاهده کنید. مانند گزینه های رایگان برای لغو.

پس از بررسی تمامی موارد وارد درگاه پرداخت می شوید. در این مرحله باید شماره کارت، رمزهای اینترنتی و سایر موارد را وارد کرده و پرداخت را انجام دهید.

ویژگی شماره 4: پروفایل های شخصی

نمایه ها آخرین مجموعه از ویژگی های برنامه تلفن همراه هتل هستند که می خواهیم در این مقاله برجسته کنیم. شاید تعجب کنید که چرا پروفایل ها مهم هستند.

در پروفایل ها، داده های شخصی با یک کاربر خاص مرتبط است. می توانید با تکمیل خودکار اطلاعات شخصی خود، مراحل پرداخت را طی کنید. همچنین می توان حساب های رسانه های اجتماعی و جزئیات کارت اعتباری را به پروفایل ها پیوند داد.

می توانید تنظیمات شخصی را در حساب کاربری خود در برنامه تنظیم و ذخیره کنید. این ممکن است به زبان، واحد پول، ترجیحات خبرنامه و غیره مرتبط باشد. به علاوه، وقتی عضو برنامه شدید، می‌توانید تخفیف‌های شخصی دریافت کنید. بسیاری از برنامه های تلفن همراه برای صنعت مهمان نوازی برنامه های تخفیف ویژه خود را دارند.