منو سایت

نحوه سفارشی سازی صفحه قفل در iOS 16

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه سفارشی سازی صفحه قفل در iOS 16

با iOS 16، اپل تغییرات زیادی را در صفحه قفل آیفون ایجاد کرد. می توانید چندین تصویر زمینه متحرک انتخاب کنید و ویجت ها را به صفحه قفل اضافه کنید. یکی از تغییراتی که بعد از به‌روزرسانی iOS 16 مشاهده خواهید کرد، تغییر فونت صفحه ساعت (پررنگ‌تر) در مقایسه با iOS 15 است. اگر می‌خواهید صفحه قفل خود را شخصی‌سازی کنید، در اینجا نحوه استفاده از آن به شما نشان داده می‌شود. آنارماگوس در اینجا نحوه تغییر فونت ساعت در صفحه قفل iOS 16 آورده شده است.

صفحه قفل iOS 16 دارای ویژگی های سفارشی سازی زیادی است. می توانید والپیپرهای متحرک آب و هوا یا ترکیبی از آلبوم های عکس یا موارد مشابه را انتخاب کنید عکس ها را به هم بزنید و چیزهای دیگری به آن اضافه کنید. یکی از ساده ترین تغییرات، تنظیم فونت ساعت قفل صفحه است.

به طور پیش فرض، فونت ساعت و تاریخ صفحه قفل در iOS 16 پررنگ است. خبر خوب این است که می توانید فونت آن را تغییر دهید. شما در واقع 8 فونت مختلف برای انتخاب دارید و حتی می توانید رنگ فونت را تغییر دهید.

نحوه تغییر فونت ساعت قفل صفحه در iOS 16

نحوه تغییر فونت ساعت در صفحه قفل iOS 16
نحوه تغییر فونت ساعت در صفحه قفل iOS 16
  1. پس از آپدیت آیفون خود به iOS 16، انگشت خود را برای چند ثانیه روی صفحه قفل فشار دهید. با این کار گالری صفحه قفل جدید باز می شود.
  2. اگر تصویر زمینه قدیمی دارید، می توانید آن را در پایین صفحه تغییر دهید شخصی سازی دست زدن به
  3. روی ساعت روی این کار یک پنل رنگ و فونت جدید باز می شود.
  4. روی یکی از گزینه های فونت مورد نظر ضربه بزنید. فونت نازک قدیمی iOS 15 گزینه دوم است.
  5. پس از انتخاب فونت جدید، پنل را ببندید.
  6. برای ذخیره تغییرات روی دکمه انجام شده در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید. همچنین برای تایید به عنوان جفت کاغذ دیواری تنظیم کنید انتخاب کنید.

اگر از بین فونت ها گزینه دوم را انتخاب کنید فونت ساعت قفل صفحه مانند iOS 15 خواهد بود.اگر به دنبال تنوع هستید می توانید یکی از فونت های جدید را انتخاب کنید. لیست کامل فونت های موجود در صفحه قفل عبارتند از: Bold، Light، Rounded، Stencil، Serif، Serif Heavy، Slab و Rails.

Bold فونت پیش فرض جدید برای ساعت صفحه قفل iOS 16 است. Light همچنین با فونت iOS 15 سازگار است.

علاوه بر این، شما همچنین می توانید رنگ ساعت را از پالت ترکیب رنگ پایین در همان پنل تغییر فونت تغییر دهید. پس از انتخاب یک رنگ، می توانید به سمت راست رفته و یک سایه خاص از رنگ ها را انتخاب کنید. iOS 16 جلوه های رنگی را روی ساعت و ویجت های صفحه قفل اعمال می کند. می توانید آموزش زیر را بخوانید راه اندازی صفحه قفل در iOS 16 ادامه مطلب