منو سایت

نحوه فعال کردن Voice Isolation در iOS 16.4

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه فعال کردن Voice Isolation در iOS 16.4

حتما تجربه کرده اید که نویز پس زمینه در حین تماس های صوتی و تصویری مشکل ساز شده است. اگر می خواهید صدای شما در حین مکالمه برای مخاطب واضح باشد، از ویژگی جداسازی صدا استفاده کنید. در این مقاله توسط آنارماگوس بیایید در مورد نحوه فعال کردن عایق صوتی در iOS 16.4 صحبت کنیم.

معرفی قابلیت Voice Isolation

ویژگی Voice Isolation اولین بار با iOS 15 برای کاهش نویز محیط در هنگام تماس صوتی و تصویری معرفی شد. در آن زمان فقط برای زمان رویارویی و سایر برنامه های جانبی قابل استفاده است، اما امروزه این تابع توسعه یافته است.

در حال حاضر، این تابع در iOS 16.4 برای تماس های تلفن همراه پیشرفته. عملکرد آن به گونه ای است که با کمک یادگیری ماشینی صدای شما را از سایر صداهای محیط اطراف جدا می کند و در نتیجه کیفیت آن بالا می رود.

جداسازی صدا را فعال کنید

جداسازی صدا را فعال کنید

مزایای فعال کردن جداسازی صدا

برقراری تماس های صوتی و تصویری آنلاین مدت هاست که روشی مقرون به صرفه برای مصرف کنندگان محسوب می شود و اکثر کاربران تلفن همراه با دوستان و آشنایان خود از این طریق ارتباط برقرار می کنند. در زیر به مزایای استفاده از Voice Isolation برای جداسازی صدای ناخواسته از صدای مخاطب اصلی اشاره می کنیم.

 • هنگام گفتگو در محیط شلوغ و پر سر و صدا

در این مواقع با فعال کردن عملکرد Voice Isolation می توانید از آلودگی صوتی محیط اطراف بکاهید و به واضح شنیده شدن صدای مخاطب اصلی کمک کنید.

 • هنگام صحبت با یک فرد کم شنوا

بدیهی است که هنگام صحبت با افراد کم شنوا، ویژگی Voice Isolation بسیار مفید است و به مخاطبان هدف کمک می کند صدای بهتری را بشنوند.

 • به یک تماس گروهی بپیوندید

هنگام شرکت در تماس کنفرانس گروهی، فعال کردن Voice Isolation به شناسایی صدای گوینده و جداسازی آن از صداهای دیگر کمک می کند.

 • پرداختن به نیاز به شنیدن صدا به وضوح

گاهی اوقات کاربر می خواهد صدایش تنها صدای واضح در تماس های تلفنی باشد و برای این منظور به او پیشنهاد می شود از Voice Isolation استفاده کند.

آیفون با قابلیت جداسازی صدا

برای یادگیری نحوه استفاده از این ویژگی، اولین قدم این است که بدانید تلفن همراه شما از Voice Isolation پشتیبانی می کند یا خیر. اگر یکی از آیفون های زیر را دارید، می توانید ویژگی Voice Isolation را روی آن فعال کنید.

 • آیفون SE (نسل دوم به بعد)
 • آیفون XR، آیفون XS و آیفون XS Max
 • خانواده آیفون 11
 • خانواده آیفون 12
 • خانواده آیفون 13
 • خانواده آیفون 14

مرحله دوم این است که سیستم عامل موبایل خود را به iOS 16.4 به روز کنید. با این عمل می توانید از قابلیت Voice Isolation در مکالمات خود و همچنین FaceTime استفاده کنید.

نحوه فعال کردن Voice Isolation در آیفون

 1. در دستگاه خود، برنامه ای مانند Phone یا Face Time را اجرا کنید که از این ویژگی پشتیبانی می کند.
 2. تماس صوتی یا تصویری خود را به طور معمول شروع کنید.
 3. در طول یک گفتگو، مرکز کنترل باز کن
 4. بر حالت میکروفون و سپس جداسازی صدا کلیک.
عایق صدا را در آیفون فعال کنید

عایق صدا را در آیفون فعال کنید

امیدواریم با مطالعه مقاله بالا، بتوانید قابلیت جداسازی صدا را در تلفن همراه خود فعال کرده و از آن نهایت استفاده را ببرید. اگر تاکنون از این ویژگی استفاده کرده اید و راه هایی برای ارائه بهتر آن می دانید، لطفا با ما به اشتراک بگذارید. منتظر نظرات شما هستیم.