منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نحوه پیوند چندین یادداشت در به‌روزرسانی macOS Sonoma

نحوه پیوند چندین یادداشت در به‌روزرسانی macOS Sonoma

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه پیوند چندین یادداشت در به‌روزرسانی macOS Sonoma

کاربران مک بسیاری از ویژگی های جدید را در macOS Sonoma دریافت خواهند کرد. در این مقاله توسط آنارماگوس می‌خواهیم به یکی از این ویژگی‌های مفید، یعنی نحوه پیوند چند یادداشت در به‌روزرسانی macOS Sonoma نگاهی بیندازیم. با استفاده از این ویژگی می توانید لیستی از محتوای یادداشت مرتبط ایجاد کنید.

حتی بعد از اپل نمد علامت گذاری آن را کنار بگذارید و یادداشت های اپل آن را به یک برنامه جدید تبدیل کرد، ما نمی توانیم آن را یک برنامه با امکانات کامل بنامیم. در طول سال ها ویژگی های بیشتری به آن اضافه شده است، اما تا به حال امکان پیوند یک یادداشت به یادداشت دیگر وجود نداشت، یا حداقل ویژگی خاص خود را برای انجام این کار در مک نداشت. اکنون در سیستم عامل جدید اپل این قابلیت در اختیار کاربران مک قرار گرفته است.

اگر یادداشت های مرتبط زیادی می نویسید، می توانید آنها را در یک پوشه هوشمند قرار دهید، اما اکنون می توانید آنها را به لیست جداگانه ای که قبلاً نوشتید پیوند دهید.

یا، اگر یادداشت‌هایی را با یک تیم به اشتراک می‌گذارید، می‌توانید عنوان اصلی برای دیدن همه داشته باشید، اما پیوندی به یادداشت‌های مورد نیاز.

نحوه پیوند چندین یادداشت در به‌روزرسانی macOS Sonoma

نحوه پیوند چندین یادداشت در به‌روزرسانی macOS Sonoma

نحوه پیوند چندین یادداشت در به‌روزرسانی macOS Sonoma

  1. یادداشت جدیدی بنویسید یا روی یادداشتی که قبلا نوشته شده کلیک کنید.
  2. کلیک راست کنید و یک پیوند اضافه کنید انتخاب کنید.
  3. در کادر محاوره ای که باز می شود، یک نام برای یادداشت خود تایپ کنید.
  4. برای اتصال یک نام یا از عنوان یادداشت به عنوان نام استفاده کنید انتخاب کنید.
  5. روی باشه کلیک.

سپس یک پیوند در یادداشت فعلی ایجاد می شود. به عنوان یک پیوند معمولی، یادداشت ها به رنگ زرد و زیرخط دار یا از نمایش داده می شوند عنوان آنها یادداشتی را دارند که به آن پیوند داده اید یا متنی که انتخاب کرده اید.

با کلیک بر روی این پیوند، به سایر یادداشت‌هایی که مشخص کرده‌اید می‌روید. یادداشت در همان پنجره باز می شود و پنجره جدیدی باز نمی شود. بنابراین نمی توانید از این روش برای باز کردن دو یادداشت مختلف به طور همزمان استفاده کنید. برای انجام این کار، همچنان باید به منو بروید پنجره در یادداشت های اپل برو و یادداشت را در یک پنجره جدید باز کنید انتخاب کنید. در مقاله دیگری نیز به آموزش و پرورش نحوه اضافه کردن ویجت های دسکتاپ در Mac OS Sonoma پرداخت کرده اند. اگر به این مقاله علاقه دارید، روی لینک مربوطه کلیک کنید.