منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نکات اساسی که قبل از سفر با هواپیما و پرواز باید بدانید

نکات اساسی که قبل از سفر با هواپیما و پرواز باید بدانید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نکات اساسی که قبل از سفر با هواپیما و پرواز باید بدانید

سفر با هواپیما واقعا زیباست. جالب است که آسمان و زمین را از زاویه ای متفاوت از همیشه رصد می کنیم. برای انجام این کار با گرفتن بلیط های هواپیمایی می توانید تجربه خوبی برای دیدن آسمان از فضای نزدیکتر از آژانس های هوایی معتبر مانند Alibaba Air Tickets داشته باشید. اما باید به برخی موارد ناخوشایند مانند بیمار شدن در طول پرواز توجه کنید. البته این موضوع خیلی مهم نیست و بعد از پیاده شدن از هواپیما حل خواهد شد. اما در مسیر سفر هوایی می تواند خسته کننده باشد. به همین دلیل با یادگیری نکات و ترفندهای مهم می توانید این عوارض را کنترل کنید و سفر راحت تری داشته باشید. در زیر این نکات مهم را با هم مرور می کنیم.

حالت تهوع هنگام سفر با هواپیما

اولین حالت بدی که ممکن است در مسیر سفر با هواپیما برای همه بدن ما اتفاق بیفتد، حالت تهوع کوتاه مدت و موقتی است، البته این حالت عمدتا به دلیل کاهش فشار جو در سطوح بالای پرواز است. به همین دلیل در ابتدای پرواز مهمانداران به همه مسافران شکلات می دهند تا شیرینی آن فشار خون را بالا ببرد. در بیشتر موارد مشکل تهوع ناشی از کاهش فشار اتمسفر از بین می رود و می توانید از سفر لذت ببرید. اما اگر بعد از خوردن شکلات همچنان حالت تهوع دارید، بهتر است در روزهای عادی به عادات خود توجه کنید.

به عبارت دیگر، اگر مشکلاتی مانند حالت تهوع، استفراغ، از دست دادن اشتها و غیره را تجربه کنید. در شرایط عادی بهتر است قبل از سفر با هواپیما با پزشک خود مشورت کنید تا بتواند داروی مناسب را برای شما تجویز کند.

وزوز گوش هنگام سفر با هواپیما

یکی دیگر از پدیده های رایج در سفر با هواپیما این است که هنگام بلند شدن هواپیما احساس می کنید که گوش هایتان سنگین شده و مثل همیشه نمی توانید صداها را بشنوید. این مشکل رایج به دلیل فشار هوای منفی در گوش رخ می دهد و متوجه می شوید که گوش های شما مسدود شده است. برای رهایی از این مشکل کافی است از یک راه حل ساده و مقرون به صرفه استفاده کنید. از میزبان بخواهید در حین سواری به شما آدامس بدهد یا یک تکه آب نبات در دهانتان نگه دارد. در این صورت مشکل انسداد گوش برطرف می شود. البته با فرود هواپیما ممکن است دوباره این اتفاق بیفتد. بنابراین، تا زمانی که از هواپیما پیاده شوید، مقداری آدامس بجوید یا یک تکه آب نبات در دهان خود قرار دهید. همچنین برای اینکه نوزادان با این مشکل مواجه نشوند و نگران نباشند، پستانک را در دهان آن ها قرار دهید.

وزوز گوش هنگام سفر با هواپیما

وزوز گوش هنگام سفر با هواپیما

درد پا

یکی دیگر از مشکلات رایج در سفر با هواپیما درد پا است. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که از علی بابا یا سایر خطوط هوایی بلیط هواپیما خریداری کرده باشید و پس از بلند شدن هواپیما، درد مرموزی در پای خود احساس کرده باشید.

این مشکل به دلیل محدودیت در حرکت اندام ها و کند شدن جریان خون رخ می دهد و باعث تورم در ساق پا و اطراف مچ پا می شود. البته این مشکل بعد از پیاده شدن از هواپیما و کمی قدم زدن حل می شود. اما برای بیماران قلبی و زنان باردار در سفر خطرناک است. بنابراین می تواند خطر لخته شدن خون و ترومبوفلبیت را افزایش دهد. به همین دلیل توصیه می شود که مسافران در داخل هواپیما حرکت کنند و در صورت امکان و اجازه میهمانان کمی قدم بزنند. همچنین در هنگام نشستن عضلات خود را حرکت دهید یا منقبض و منبسط کنید. در این صورت از گردش خون در پاها حمایت می شود و از خطراتی مانند لخته شدن خون جلوگیری می شود.

بی خوابی در سفر با هواپیما

سفر هوایی عمدتاً کوتاه است. اما اگر می خواهید به کشورهای خارجی و سفرهای طولانی تر بروید، باید مشکلاتی مانند بی خوابی را نیز در نظر بگیرید. دلیل این امر مواردی مانند هوای خشک و تنفس سریع در اثر استرس و تبخیر آب از بدن است. و- برای جلوگیری از این مشکل فقط کمی آب بنوشید تا بدنتان با کم آبی مواجه نشود. همچنین، نوشیدن آب کافی به شما کمک می‌کند تا سطح متعادلی از رطوبت بدن را حفظ کرده و راحت‌تر بخواهید. همچنین بهتر است در سفر با هواپیما از نوشیدنی های کافئین دار مانند قهوه و چای پرهیز کنید تا با مشکل بی خوابی و کم خوابی مواجه نشوید. قهوه و چای به جای اینکه شما را آرام کند، استرس، تحریک پذیری و بی خوابی شما را افزایش می دهد.

تنگی نفس در سفر با هواپیما

تنگی نفس در سفر با هواپیما

تنگی نفس در سفر با هواپیما

شایع ترین علت تنگی نفس در سفر با هواپیما استرس و اضطراب ناشی از سوار شدن به هواپیما است. استرس و اضطراب می تواند باعث تنفس سریع و اختلال در سیستم ریه و اکسیژن رسانی بدن شما شود. به همین دلیل دم و بازدم مکرر در این شرایط توصیه می شود. به عبارت دیگر، یک کیسه بردارید و چندین بار به طور مداوم در آن نفس بکشید. این به افزایش دی اکسید کربن در خون و رفع مشکل تنگی نفس کمک می کند. البته بهترین توصیه این است که استرس نداشته باشید و آرامش خود را حفظ کنید. سفر با هواپیما بسیار لذت بخش است و دلیلی برای ترس و استرس وجود ندارد. پس از دیدن آسمان از زاویه ای جدید لذت ببرید و خورشید را نزدیکتر از همیشه ببینید.

قبل از سفر چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

مهم ترین راه برای جلوگیری از بیماری در سفر با هواپیما، توجه به نوع غذا قبل از سفر است. پزشکان توصیه می کنند قبل از سوار شدن به هواپیما و حدود 12 ساعت قبل از خوردن غذاهای سنگین، حبوبات پف کرده و میوه های خام خودداری کنید. با این کار معده و هضم شما سبک می شود و در طول سفر کمتر نگران خواهید بود. در عین حال اگر داروی خاصی را به طور مداوم مصرف می کنید، آن را با خود حمل کنید تا در سفر با هواپیما دچار مشکل نشوید.