منو سایت

نگاهی به نقاط ضعف آیفون SE 2020

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نگاهی به نقاط ضعف آیفون SE 2020

آیفون SE 2020 اپل یکی از آن گوشی‌های عجیب و غریب است، زیرا ویژگی‌ها و امکانات رضایت‌بخشی نسبت به قیمت 400 دلاری خود ندارد که البته در ایران، قیمت ریالی آن چندان متناسب با قیمت دلاری آن نیست. طراحی آیفون SE 2020 شبیه به طراحی آیفون 8 و حتی آیفون های قدیمی تر است. حاشیه های بزرگ صفحه نمایش، اندازه صفحه نمایش 4.7 اینچی، دوربین تکی و باتری 1815 میلی آمپر ساعتی مواردی هستند که هیچ ارتباطی با قیمت 400 دلاری این گوشی ندارند. در مقاله نقاط قوت آیفون SE 2020 مروری بر نقاط قوت این گوشی داشتیم و این بار می خواهیم نقاط ضعف آیفون SE 2020 را برای بررسی بیشتر این گوشی بررسی کنیم. قطعا مهم ترین نکته ای که در بررسی نقاط ضعف آیفون SE 2020 در نظر می گیریم، قیمت آیفون SE 2020 است.

نقاط ضعف آیفون SE 2020

1- طرح قدیمی

بدون شک یکی از بارزترین نقاط ضعف آیفون SE 2020 طراحی قدیمی این گوشی است. حاشیه‌های روی صفحه نمایش بزرگ هستند و حتی از دکمه هوم اپل استفاده می‌کند، دکمه‌ای که هرگز فکر نمی‌کردم دوباره در گوشی اپل استفاده شود.

نسبت صفحه نمایش به بدنه در حدود 65 درصد است که قطعا کمترین نسبت در بین گوشی های تولید و عرضه شده در سال 2020 است.البته خوشبختانه در قسمت طراحی تنها زیبایی یکی از نقاط ضعف آیفون SE 2020 محسوب می شود. ، ارگونومی و دوام گوشی در وضعیت مناسب و رضایت بخشی قرار دارد.

نقاط ضعف آیفون SE 2020

منبع تصویر: The Verge

2- باتری کم

متاسفانه باتری 1815 میلی آمپر ساعت مورد استفاده برای iPhone SE 2020. اگرچه تراشه بایونیک A13 اپل نسبت به نسل قبل از مصرف انرژی کمتری برخوردار است و بهبودهایی در مصرف باتری به خصوص در پردازنده گرافیکی انجام شده است، اما این باتری نمی تواند انتظارات یک دستگاه پریمیوم از کلاس متوسط ​​را برآورده کند. در ایران بیش از 12 میلیون تومان قیمت دارد.

شرایط به گونه ای است که حتی اگر در طول روز کارهای نیمه سنگین با گوشی انجام دهید، گاهی اوقات نیاز به شارژ باتری دو بار در طول روز دارید. نکته منفی دیگر شارژر همراه گوشی است 5 وات خوب اگر بخواهید گوشی را با این شارژر شارژ کنید بیش از 2 ساعت و نیم زمان نیاز دارید اما نکته دیگر این است که امکان استفاده وجود دارد. شارژر 18 وات وجود دارد اما باید این شارژر را جداگانه بخرید.

3- صفحه نمایش کوچک

حتی اگر بتوان صفحه نمایش را با اختلاف زیادی پذیرفت، پذیرش صفحه نمایش 4.7 اینچی – حداقل برای من – ممکن نیست. چگونه در سال 2021 با صفحه نمایش 4.7 اینچی کار کنیم، بازی کنیم یا فیلم ببینیم در حالی که چشمان و البته دستانمان به صفحه نمایش 6.5 اینچی عادت کرده اند؟

آیا واقعا راهی برای بزرگ کردن صفحه نمایش وجود نداشت؟ البته اینطور بود، اما طراحان اپل مطمئن هستند که خریداران گوشی های آنها سال هاست که تبلیغات خود را انجام می دهند.

نقاط قوت آیفون SE 2020

منبع تصویر: Tom’s Guide

4- قیمت بالا

واقعیت این است که قیمت آیفون SE 2020 به گونه ای که هیچ تفاوتی بین آن و امکانات گوشی وجود ندارد. میان رده های ممتاز برندهای دیگر نه تنها قیمت پایین تری دارند، بلکه ویژگی های مثبت تری را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند.

آخرین کلمه

با هم 4 مورد از نقاط ضعف آیفون SE 2020 را بررسی کردیم.در مقاله نقاط قوت آیفون SE 2020 نیز به نقاط قوت آیفون SE 2020 پرداختیم که با کنار هم قرار دادن این موارد و در نظر گرفتن قیمت گوشی می توانید بسازید. تصمیمی آگاهانه برای خرید یا نخریدن مدل 2020 آیفون SE

منبع: pcmag techradar

گوشی بخر