منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ویژگی هایی با آپدیت iOS 16 در دسترس نیستند

ویژگی هایی با آپدیت iOS 16 در دسترس نیستند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ویژگی هایی با آپدیت iOS 16 در دسترس نیستند

همانطور که می دانید iOS 16 در رویداد WWDC 2022 رونمایی شد و در نهایت پس از سه ماه آزمایش بتا، این هفته iOS 16 برای آپدیت های آیفون عرضه می شود، اما متاسفانه برخی از ویژگی های کلیدی آن در زمان عرضه در دسترس هستند. البته، همین اتفاق در سال گذشته برای چندین عملکرد رخ داد. یکی از دلایل آن می تواند تاخیر در چرخه بتا یا تصمیمات اپل باشد، اما برخی از ویژگی ها در سال جاری با انتشار آپدیت iOS 16 در دسترس نخواهند بود که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

ویژگی هایی که با آپدیت iOS 16 ارائه نشده است

قطعا یکی از جالب ترین ویژگی ها طراحی صفحه قفل جدید iOS 16 است که اواخر پاییز امسال با این سیستم عامل جدید عرضه می شود، اما همه چیزهایی که اپل با آن معرفی کرده در دسترس نخواهد بود. اپل اعلام کرده است که دو ویژگی زیر تا پایان سال جاری روی صفحه قفل در دسترس خواهند بود:

  • فعالیت های زنده: با استفاده از این قابلیت می توانید فعالیت های زنده ای که در آیفون انجام می شود را روی صفحه قفل نظارت کنید.
  • Live Activity API: با این ویژگی جدید موجود در صفحه قفل، نگاهی به فعالیت های زنده برنامه های جانبی بیندازید. به عنوان مثال، می توانید نتایج یک بازی ورزشی زنده را دنبال کنید یا مسیر خود را در جاده بررسی کنید.
ویژگی هایی با آپدیت iOS 16 در دسترس نیستند
ویژگی هایی با آپدیت iOS 16 در دسترس نیستند

کلیپ های کاربردی همچنین با آپدیت iOS 16 در دسترس نیست. App Clips یک ویژگی خوب است که به شما امکان می دهد در صورت نیاز از قسمت های کوچک برنامه های آیفون استفاده کنید.

فرم رایگان این یکی از برنامه های آینده نگرانه اپل است که به افراد و تیم ها کمک می کند تا با هم همکاری کنند. این اساساً یک تخته سفید مشترک با پشتیبانی کامل از Apple Pencil است که در آن افراد می توانند در طول جلسات FaceTime نقاشی بکشند یا یادداشت برداری کنند. انتظار می رود این ویژگی تا پایان سال جاری برای iPadOS 16، iOS 16 و macOS Ventura عرضه شود.

ویژگی FaceTime در iOS 16
ویژگی FaceTime در iOS 16

مرکز بازی iOS 16، iPadOS 16 و macOS Ventura ویژگی های زیر را نخواهند داشت. زیرا این دو تابع زمان بیشتری برای تنظیم نیاز دارند:

  • پشتیبانی می کند اشتراک گذاری بازی: از طریق SharePlay می توانید امتیازات و دستاوردهای بازی را مشاهده کنید. همچنین می توانید با دوستان خود در مکالمه FaceTime شروع به بازی کنید.
  • ادغام مخاطب: در قسمت Contacts می توانید مشخصات مخاطبین Game Center خود را مشاهده کنید. روی هر کدام کلیک کنید تا ببینید در چه بازی و مرحله ای هستند.

پشتیبانی مادی: پشتیبانی Matter برای iOS 16 و tvOS 16 تا اواخر امسال راه اندازی نمی شود. Matter Support استاندارد جدیدی برای اتصال به شبکه خانه هوشمند است که امکان اتصال لوازم خانگی شرکت های مختلف را فراهم می کند. Matter به شما کمک می کند لوازم جانبی سازگار را به یک شبکه خانه هوشمند متصل کنید و آنها را از طریق برنامه Home یا سیری در دستگاه های Apple کنترل کنید.

فیلتر فوکوس: این ویژگی با نسخه اول iPadOS 16 ارائه نخواهد شد. با استفاده از این ویژگی می توانید مرز بین برنامه های اپل مانند Calendar، Email، Messages و Safari را هنگام فوکوس ترسیم کنید.

کتابخانه عکس مشترک iCloud این آخرین و نه کم‌ترین ویژگی است که اپل اعلام کرده است که در عرضه iOS 16 در دسترس نخواهد بود. اپل این ویژگی را به شرح زیر توصیف می‌کند:

“اس کتابخانه عکس مشترک iCloud خانواده ها می توانند iCloud یک کتابخانه جداگانه ایجاد کنید و تصاویر را با یکدیگر به اشتراک بگذارید. حداکثر 6 کاربر می توانند با هم در این ویژگی شرکت کنند. کاربران می توانند عکس ها را بر اساس تاریخ یا افراد موجود در عکس ها به اشتراک بگذارند. کاربر حتی می تواند تعیین کند که هنگام عکس گرفتن با استفاده از کلید دوربین جدید، تصویر به طور خودکار به کتابخانه مشترک ارسال شود. همچنین پیشنهادهای هوشمندانه ای برای اشتراک گذاری عکس هایی که شرکت کنندگان دوست دارند دریافت خواهید کرد کتابخانه عکس مشترک در آن حضور دارند. هر کاربر کتابخانه عکس مشترک امکان ویرایش، افزودن یا حذف مواردی که به اشتراک گذاشته شده اند وجود دارد. این تصاویر در خاطرات و عکس های منتخب هر کاربر ظاهر می شود تا همه بتوانند لحظات شیرین تری را در خانواده تجربه کنند.

iPadOS 16 و macOS 13 Ventura نیز با تاخیر منتشر خواهند شد

تاخیر در انتشار iPadOS 16 و macOS 13 Ventura
تاخیر در انتشار iPadOS 16 و macOS 13 Ventura

طبق گزارش بلومبرگ، اپل همچنین عرضه iPadOS 16 و macOS 13 Ventura را یک ماه به تعویق انداخت. مارگ گورمن گزارش داد که اپل قصد دارد iPadOS 16 را در ماه اکتبر در کنار macOS 13 Ventura عرضه کند.

اپل همیشه macOS را پس از سایر سیستم عامل ها منتشر می کند. به نظر می رسد این اتفاق برای iPadOS امسال نیز رخ می دهد تا مطمئن شود که Stage Manager و سایر ویژگی های جدید بهتر و روان کار می کنند.

اگر قبل از انتشار آپدیت iOS 16 در مورد ویژگی هایی که در آن گنجانده نشده اند اطلاعات بیشتری کسب کنیم، حتما آن را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. اگر مشتاق دریافت آپدیت iOS 16 هستید، مقاله ای در مورد ویژگی های جدید iOS 16 که در آنارماگوس بخوانش.