منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ویژگی های ارائه شده در آپدیت iOS 17 را به شما معرفی می کنیم

ویژگی های ارائه شده در آپدیت iOS 17 را به شما معرفی می کنیم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ویژگی های ارائه شده در آپدیت iOS 17 را به شما معرفی می کنیم

تا به حال شایعات زیادی در مورد آپدیت iOS 17 و ویژگی های آینده آن منتشر شده بود، اما اخیراً اپل پیش از موعد به برخی از ویژگی های این سیستم عامل اشاره کرده است که در این مقاله از آنارماگوس ما آن را بررسی خواهیم کرد.

پشتیبانی از تعاملات رابط کاربری و استفاده از صدای کاربر برای تبدیل متن به صدا از جمله ویژگی هایی است که در iOS 17 در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

آپدیت iOS 17

اپل ویژگی های جدید iOS 17 و iPadOS 17 را در رویداد WWDC 2023 در ماه ژوئن معرفی خواهد کرد، اما قبل از آن تعدادی از ویژگی های موثر بر صدا، اختلالات بینایی و غیره را معرفی کرده بود. در این محصولات

مدیرعامل اپل گفت:

اپل معتقد است که این فناوری ها بهترین هستند که می توانند برای همه افراد استفاده کنند. اپل اکنون ویژگی هایی را در دستگاه های خود ارائه می دهد که همه افراد می توانند با هم ارتباط برقرار کنند و فعالیت های مورد علاقه خود را انجام دهند.

مهمترین ویژگی iOS 17 این است این به افراد مبتلا به مشکلات شناختی کمک می کند تا بتوانند گزینه های مورد نظر خود را به غیر از دیدن آنها روی صفحه انتخاب کنند. برای این منظور اپل از دکمه هایی با اندازه های بزرگ و کنتراست بالا و همچنین برچسب های متنی استفاده کرد.

iOS 17 و کمک به افراد کم شنوایی

iOS 17 و کمک به افراد کم شنوایی

ویژگی‌های مبتنی بر حس بصری افراد که مخصوص افرادی است که ارتباط بصری را در دستگاه‌های خود ترجیح می‌دهند نیز در نظر گرفته شد. از این موارد می توانیم صفحه کلید دارای شکلک ها یا گزینه هایی برای ضبط پیام های ویدیویی است. در صفحه اصلی، داشتن آیکون ها و شبکه های بصری و خطوط متنی بزرگتر به این دسته از کاربران کمک می کند.

گفتار زنده و صدای شخصی

قابلیت Live Speech در آپدیت iOS 17 به کاربران این امکان را می دهد که هر آنچه را که می خواهند در یک تماس تلفنی یا FaceTime تایپ کنند. علاوه بر این، می توان از عبارات رایج برای آنها استفاده کرد. این ویژگی در آیفون، آیپد و مک موجود است.

ویژگی صدای شخصی نیز برای افرادی که به تازگی مبتلا به ALS تشخیص داده شده اند اما می خواهند از صدای خود برای صحبت کردن استفاده کنند عالی است.. این ویژگی به تبدیل متن به صوتی مشابه صدای کاربر کمک می کند

نحوه کار این ویژگی به این صورت است که پس از حدود 15 دقیقه صحبت کاربر، متنی با همان جملات وارد می شود و سپس همان متن به آرامی با صدای کاربر پخش می شود که در ارتباط گفتاری کاربر با کاربر بسیار مفید است. حضار. البته این صدا فقط در ارتباطات خصوصی کاربرد دارد نه در حالت کلی دستگاه!

عملکرد نقطه و صحبت کردن

حالت تشخیص به روز شده در ذره بین، که تحت عنوان Point and Speak موجود است، کمک می کند برچسب های نوشته شده روی دستگاه ها برای کاربرانی که مشکلات بینایی و بینایی ضعیفی دارند قابل درک باشد. این ابزار علاوه بر توصیف محیط اطراف برای کاربران، متون را با صدای بلند برای آنها می خواند.

عملکرد این ویژگی این است که با کمک دوربین، قابلیت های LIDAR و یادگیری ماشینی در دستگاه مورد استفاده، متنی را که انگشت کاربر روی آن حرکت می کند به صدا تبدیل می کند.

سایر ویژگی های iOS 17

علاوه بر تغییرات عمده ای که در بالا ذکر شد، اپل ویژگی های کاربرپسند دیگری را در آپدیت iOS 17 قرار داده است.در این میان می توانید گفت: جفت کردن سمعک های ساخته شده برای آیفون با مک.

عملکرد کنترل صدا کلماتی با شباهت های آوایی در اختیار کاربران قرار می دهد، بنابراین وقتی متن را با صدای خود تایپ می کنند، می توانند بهترین گزینه موجود را انتخاب کنند و متن قوی ارائه دهند.

عملکرد کنترل سوئیچ برای افراد دارای معلولیت جسمی و حرکتی مناسب است. این ویژگی به کاربران کمک می کند تا هر سوییچ را به یک کنترلر مجازی برای بازی های آیفون و آیپد تبدیل کنند.

علاوه بر این، تابع اندازه متن برای کمک به افراد کم بینا به راحتی در برنامه های مک موجود است.

آپدیت iOS 17 برای افراد کم بینا

آپدیت iOS 17 برای افراد کم بینا

از طرفی کاربرانی که به حرکت سریع انیمیشن ها حساس هستند می توانند هر لحظه به صورت خودکار انیمیشن مورد نظر را متوقف کرده و متن یا عناصر مربوطه را مشاهده کنند. این را می توان در Messages و Safari انجام داد.

یکی دیگر از ویژگی های مهم این آپدیت این است سفارشی سازی سرعت پخش صدای سیری بین 0.8 تا 2 برابر است. این بدان معناست که می‌توانید پخش صدای سیری را تا 0.8 کندتر یا تا 2 برابر سریع‌تر کنید.

آخرین کلمه

اپل چند روز زودتر و قبل از روز جهانی آگاهی از دسترسی، که همزمان با عرضه محصول اپل است، پیش نمایش به روز رسانی iOS 17 را انجام داد.

رهبران جامعه معلولین مانند Aloysius Gunn، Jordyn Zimmerman و Bradley Haven تأثیر برنامه‌های سازگار با معلولیت را بر زندگی App Store به اشتراک گذاشتند.

در برنامه های کاربردی پادکست های اپل، اپل تی وی یا کتاب های اپل می توانید به گوشه و کنار زندگی افراد دارای معلولیت و تاثیر عوامل مختلف بر زندگی آنها دسترسی داشته باشید.

به عنوان مثال، Apple Music ویدیویی از چند آمریکایی را به زبان اشاره برای افراد کم شنوا و ناشنوا پخش می کند. همین توجه به جامعه معلولین را می توان در سایر برنامه های اپل مشاهده کرد.

توانایی میانبرها به کاربران دارای ناتوانی های شناختی کمک می کند تا یک مجله بصری در Notes ایجاد کنند.

همچنین لازم به ذکر است که فروشگاه های اپلیکیشن اپل منتخب در سراسر جهان جلسات آموزشی هفتگی در مورد استفاده از این ویژگی های دسترسی ارائه می دهند.

اگر علاقه مند به ویژگی هایی هستید که در آپدیت iOS 17 ارائه شده است و قصد دارید تاریخ دقیق انتشار iOS 17 برای اطلاع بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.