منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • ویژگی های جدید برنامه Photos در iOS 16 را بررسی کنید

ویژگی های جدید برنامه Photos در iOS 16 را بررسی کنید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ویژگی های جدید برنامه Photos در iOS 16 را بررسی کنید

iOS 16 در حال حاضر برای همه آیفون‌های 8 و بالاتر در دسترس است. اپل با انتشار آخرین نسخه از سیستم عامل خود، ویژگی های جدید بسیاری را به برنامه های داخلی خود اضافه کرده و عملکرد آنها را بهبود بخشیده است. یکی از این موارد برنامه Photos در iOS 16 است که با تغییرات جالبی همراه شده است.

با این آپدیت جدید، برنامه عکس مجموعه ای از ویژگی ها را در اختیار کاربران قرار می دهد تا بتوانند فیلم ها و عکس های خود را به روشی متفاوت از قبل ضبط کنند.

ویژگی های برنامه Photos در iOS 16
ویژگی های برنامه Photos در iOS 16

برنامه Photos در iOS 16 دارای ویژگی‌هایی مانند کتابخانه عکس مشترک iCloud، ویرایش‌های کپی/پیست، لغو/دوباره ویرایش و ویژگی تشخیص تکراری است. این برنامه به گونه ای طراحی شده است که کاربران برای ویرایش تصاویر و ویدیوهای خود یا مخفی کردن عکس ها و فیلم های خصوصی خود در آیفون نیازی به برنامه های اضافی ندارند.

مهمترین ویژگی های برنامه Photos در iOS 16

در این مطلب از Enarmag به 10 مورد از بهترین ویژگی های جدید برنامه Photos در iOS 16 اشاره کرده ایم، با ما همراه باشید.

 1. تشخیص و حذف عکس تکراری

این قابلیت یکی از کاربردی ترین قابلیت های اپلیکیشن Photos است که به صورت پیش فرض فعال است و با اسکن عکس های آیفون کاربر، موارد تکراری را شناسایی می کند.

پس از اسکن، موارد را در آلبومی با نام پوشه کپی کنید موارد تکراری محل. با مراجعه به این پوشه کاربر می تواند تمامی عکس های تکراری خود را مشاهده کند. در کنار هر یک از این تصاویر یکی دکمه ادغام قرارداد. اگر کاربر تصمیم دارد عکس ها را در یک گروه ادغام کند، باید روی این دکمه کلیک کرده و سپس عکس هایی را که می خواهد ادغام کند را انتخاب کند.

تشخیص تصاویر تکراری و ادغام آنها
تشخیص تصاویر تکراری و ادغام آنها

با انجام مراحل فوق، برنامه Photos تمام عکس های تکراری را به یک عکس خاص تبدیل می کند و بقیه را به پوشه Recently Deleted منتقل می کند.

 1. یک آلبوم را با عکس های مخفی و اخیراً حذف شده قفل کنید

تا به حال، آلبوم مخفی فقط به کاربران اجازه می داد تا پوشه عکس های شخصی خود را از کتابخانه عکس خود مخفی کنند و هیچ گزینه ای برای قفل کردن آن نداشتند.

اپل متوجه شد که کاربران نگران این هستند که نتوانند عکس های شخصی خود را خصوصی نگه دارند. بنابراین در نسخه جدید خود امکان قفل این پوشه و همچنین پوشه عکس های تازه حذف شده را در اختیار کاربران قرار می دهد. این قفل با استفاده از اطلاعات شناسایی مانند Face ID یا Touch ID باز می شود.

لازم به ذکر است که قفل بیومتریک به طور پیش فرض در آیفون و اپلیکیشن Photos در iOS 16 فعال است، اما اگر به دلایلی آن را مشاهده نکردید، با استفاده از مراحل زیر آن را فعال کنید.

 • در آیفون شما تنظیمات راه اندازی
 • به پایین بروید و گزینه ها را انتخاب کنید تصاویر انتخاب کنید.
قفل بیومتریک برای آلبوم عکس مخفی
قفل بیومتریک برای آلبوم عکس مخفی
 • دکمه کناری از Face ID استفاده کنید یا از Touch ID استفاده کنید روشن کن
برای قفل کردن عکس های حذف شده Face ID را فعال کنید
برای قفل کردن عکس های حذف شده Face ID را فعال کنید

اکنون، اگر می خواهید آلبوم عکس اخیراً حذف شده یا پنهان شده را در برنامه Photos باز کنید، باید فرآیند احراز هویت را با موفقیت پشت سر بگذارید.

اگر می خواهید از آلبوم عکس مخفی خود بیشتر محافظت کنید تنظیمات و سپس تصاویر برو و گزینه نمایش آلبوم مخفی خاموش شد

 1. ویرایش های انجام شده روی عکس ها و ویدیوهای دیگر را کپی/پیست کنید

اپل مدتی است که گزینه ویرایش عکس ها و فیلم ها را در اپلیکیشن Photos ارائه کرده است و این روند را در آخرین نسخه iOS ادامه می دهد. برنامه Photos در iOS 16 به آخرین ویژگی‌های ویرایش دسترسی دارد ویرایش های انجام شده بین تصاویر و ویدیوها را کپی/پیست کنید خوب.

با استفاده از این قابلیت می توانید هر ویرایشی را که روی یک عکس یا ویدیو انجام داده اید، روی تمام عکس ها و ویدیوهای دیگر اعمال کنید و ویرایش مجموعه ای از عکس ها و فیلم ها آسان تر و سریع تر خواهد بود.

شما می توانید روند این کار را در زیر مشاهده کنید:

 • عکس‌ها و ویدیوهایی را که اخیراً ویرایش کرده‌اید باز کنید.
 • روی دکمه بیضی شکل (به همراه سه نقطه) که در گوشه بالا سمت راست قابل مشاهده است و روی گزینه کلیک کنید ویرایش ها را کپی کنید انتخاب کنید.
امکان کپی و پیست کردن ویرایش در برنامه Photos در iOS 16
امکان کپی و پیست کردن ویرایش در برنامه Photos در iOS 16
 • حالا عکس و ویدیویی را که می خواهید این ویرایش ها را روی آن اعمال کنید باز کنید.
 • روی گزینه بیضی کلیک کنید و ویرایش ها را ارسال کنید انتخاب کنید.
ویژگی های اپلیکیشن عکس
ویژگی های اپلیکیشن عکس

این مقالات را نیز بخوانید:

 1. لغو/دوباره ویرایش‌ها

با استفاده از این ویژگی می‌توانید ویرایش‌های انجام‌شده روی عکس و ویدیو را تنها با یک کلیک ساده لغو یا دوباره انجام دهید، بنابراین نیازی به تنظیم مجدد مقادیر افکت‌های مختلف و ویرایش دستی ندارید.

به لغو یا انجام مجدد برای انجام ویرایش های انجام شده، روی دکمه مربوطه در گوشه سمت چپ بالای تصویر کلیک کنید. اگر می خواهید به نسخه اصلی تصویر برگردید، باید روی گزینه بیضی موجود و گزینه ضربه بزنید بازگشت به اصل انتخاب کنید.

 1. جدا کردن سوژه از پس زمینه

یکی از قابل توجه ترین ویژگی های اپلیکیشن Photos در iOS 16 این است جداسازی سوژه از تصویر پس زمینه در قسمت عکس و فیلم و این ویژگی به کاربران کمک می کند تا بدون استفاده از فرآیندهای پیچیده ویرایش به نتیجه دلخواه برسند.

برای این کار بر روی تصویر مورد نظر کلیک کنید یا در فیلم مورد نظر، فیلم را در قسمتی از فیلم که تصویر مورد نظر قرار دارد متوقف کنید. حالا انگشت خود را روی جسم اصلی نگه دارید تا جسم شناسایی و روشن شود. در اینجا دو گزینه به شما پیشنهاد می شود: کپی کنید و به اشتراک بگذارید. شما باید هر کدام را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید.

وقتی سوژه روشن شد و گزینه مورد نظر خود را انتخاب کردید، باید آن تصویر را بکشید و با انگشت دیگر خود برنامه هدف را باز کنید و عکس را به آنجا ببرید و رها کنید. به این ترتیب یا عکس در این برنامه کپی می شود یا به اشتراک گذاشته می شود.

 1. استفاده از متن زنده در ویدیوها

قابلیت ارسال متن زنده به صورت ویدئویی
قابلیت ارسال متن زنده به صورت ویدئویی

یک سیب قابلیت متن زنده همراه با iOS 15. این ویژگی به کاربران کمک می کرد تا متن و متن تصاویر و عکس های خود را در برنامه اضافه کنند تصاویر برای استخراج این ویژگی در حال حاضر در ویدیوها موجود است برنامه عکس پیشرفته است و در صورت نیاز به استخراج متن در ویدیو می توان با استفاده از برنامه Photos در iOS 16 این کار را انجام داد. اگر علاقه مند هستید که چگونه عکس های آیفون را بر اساس متن موجود در تصویر پیدا کنید، به لینک مراجعه کنید. .

برای این کار باید ویدیو را در قسمت حاوی متن مورد نظر (مکث) مکث کنید و سپس دکمه را فشار دهید. متن زنده روی سه خط افقی در گوشه سمت راست پایین صفحه ضربه بزنید.

متن زنده در iOS 16
متن زنده در iOS 16

هنگامی که متن مورد نظر شما به درستی شناسایی شد، می توانید به راحتی آن را انتخاب کنید، کپی و ترجمه کنید یا با دوستان خود به اشتراک بگذارید. اگر متن مورد نظر حاوی شماره تلفن، آدرس یا ایمیل باشد، به لینک تبدیل می شود با کلیک بر روی آن می توانید مراحل بعدی که شامل پشتیبانی و غیره می شود را دریافت کنید. همچنین می توانید مستقیماً روی متن موجود در ویدیو کلیک کنید تا این اقدامات نشان داده شود.

 1. عملیات اضافی را روی متن استخراج شده انجام دهید

اپل با گسترش قابلیت Live Text به ویدیوها، اقدامات پیشرفته تری را نیز در اختیار کاربران قرار می دهد. اقداماتی مانند ردیابی پرواز (مسیر پرواز)، تبدیل ارز (تبدیل ارز)، ترجمه کلمات (ترجمه کلمات) اضافه کردن رویدادها به تقویم (افزودن رویداد تقویم) در برنامه Photos در iOS 16 موجود است.

 1. افراد را بر اساس نامشان مرتب کنید

اپل با ایجاد یک ویژگی آلبوم برای مردم در اپلیکیشن Photos در iOS 16، به کاربران خود اجازه می دهد مجموعه ای از عکس های یک فرد خاص را در یک پوشه خاص داشته باشند.

با استفاده از این قابلیت در iOS 16، نمایش تصاویر افراد در آیفون و آلبوم People امکان پذیر است.

برای تنظیم ترتیب قرار دادن تصاویر در آلبوم افراد به برنامه نیاز دارید تصاویر اجرا و سپس به آلبوم برای مردم من دارم میروم روی گزینه و نام بیضی کلیک کنید انتخاب کنید. به این ترتیب عکس های افراد آلبوم مذکور بر اساس حروف الفبا مرتب می شوند.

 1. به سرعت حالت زنده را در عکس ها خاموش کنید

گاهی اوقات به طور تصادفی به جای تصاویر ثابت، تصاویر زنده ضبط می شد. در حد رفتن به گزینه ویرایش و با غیرفعال کردن حالت زنده می توانید این حالت را غیرفعال یا خاموش کنید.

این عملیات در برنامه Photos در iOS 16 بسیار ساده تر شده است. بنابراین برای لغو حالت زنده، باید بر روی عکس مورد نظر کلیک کرده و سپس با کلیک بر روی گزینه Live قابل مشاهده در سمت چپ صفحه، آن را خاموش کنید.

غیرفعال کردن سریع حالت زنده
غیرفعال کردن سریع حالت زنده
 1. یک کتابخانه عکس را در iCloud به اشتراک بگذارید

ویژگی کتابخانه عکس مشترک iCloud این قابلیتی است که اواخر امسال به اپلیکیشن Photos اضافه خواهد شد. با استفاده از این ویژگی، می توانید یک کتابخانه از تصاویر خاص از مجموعه ای از عکس ها و ویدیوهای iCloud ایجاد کنید و به دوستان و خانواده خود اجازه دسترسی به آنها را بدهید. این دسترسی به گونه ای است که می توانند آنها را به عنوان عکس خود ویرایش و مشاهده کنند.

اقدامات گسترده در برنامه Photos در iOS 16

با مشاهده تمام عملکردهای جدیدی که ممکن است پس از دریافت نسخه iOS 16 در برنامه Photos موجود باشد، متوجه می شویم که برای اقدامات فوق نیازی به استفاده از برنامه های خارجی نیست و می توان استفاده از این برنامه ها را به طور کامل کنار گذاشت.

مهم ترین نکته مثبت این ویژگی ها این است که همه آیفون 8 به بالا در دسترس است و کاربران این دسته آیفون می توانند به راحتی از ویژگی های جدید اپلیکیشن Photos در iOS 16 استفاده کنند.

اگر در مورد ویژگی‌های iOS 16 هیجان‌زده هستید و می‌خواهید درباره سایر ویژگی‌های جدید iOS 16 بیشتر بدانید، پیوند مربوطه را بررسی کنید.