منو سایت

ویژگی همکاری تصاویر و نحوه کار آن

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ویژگی همکاری تصاویر و نحوه کار آن

اپل با ارائه iOS 16 و ویژگی همکاری iMessage به کاربران کمک می کند تا همکاری بهتری با دوستان و شرکا داشته باشند، به این معنی که با دعوت از آنها به پروژه و دریافت آخرین به روز رسانی ها، می توانند یک ارتباط کاربردی برقرار کنند.

همکاری در iPhone، iPad و Mac که دارای آخرین به‌روزرسانی نرم‌افزاری هستند در دسترس است.

در این مقاله از Enarmag با نحوه کار Collaboration در iOS 16 آشنا می شوید و می توانید به راحتی برای همکاران خود در یک پروژه دعوت نامه ارسال کنید.

ویژگی همکاری تصاویر برای کار تیمی

قبلاً مجبور بودید یک کپی (نه نسخه زنده) اسناد خود را برای به اشتراک گذاشتن با دیگران ارسال می‌کردید، اما در نسخه جدید iOS 16، می‌توانید به راحتی یک سند را با استفاده از ویژگی همکاری iMessage انتخاب کنید. آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.

وقتی دیگران را برای پیوستن به پروژه دعوت می‌کنید، می‌توانید از طریق iMessages پیوستی را برای آنها ارسال کنید. لازم به ذکر است ارسال دعوتنامه به سادگی ارسال لینک برای دیگران خواهد بود.

پیاده سازی ویژگی همکاری iMsage
پیاده سازی ویژگی همکاری iMsage

نحوه استفاده از ویژگی همکاری iMsage

اگر می خواهید در پروژه ای با دیگران همکاری کنید، کافیست روی گزینه اشتراک گذاری کلیک کنید و سپس نام افراد مورد نظر را انتخاب کنید.

برای انتخاب افراد، نیازی نیست که روی نام آنها به صورت جداگانه کلیک کنید، بلکه با ایجاد یک چت گروهی و سپس تایپ نام گروه یا با کلیک ساده بر روی عنوان آن گروه، به همه افراد حاضر اجازه دسترسی خواهید داد. و در پروژه شرکت کنند.

نکته مهمی که در این قسمت باید به آن توجه کنید این است که در قسمت اشتراک گذاری باید گزینه Collaborate را انتخاب کرده باشید و گزینه Send Copy انتخاب نشده باشد.

افراد دعوت شده به پروژه می توانند به سرعت تغییرات مورد نظر خود را در پروژه ویرایش و اعمال کنند. در کنار پروژه پیامی حاوی اسامی افراد درگیر در پروژه نمایش داده می شود.

همکاری در iOS 16
همکاری در iOS 16

در بالای صفحه پیام، می‌توانید به‌روزرسانی‌های مربوط به ویرایش‌های انجام‌شده یا تغییراتی که از دست داده‌اید را ببینید. در بخشی از سند (سند) و از طریق نوار ابزارشما می توانید به راحتی با دیگران ارتباط برقرار کنید. به عنوان مثال، می توانید برای دیگران پیام ارسال کنید، با آنها تماس بگیرید یا با FaceTime تماس برقرار کنید.

علاوه بر این، با استفاده از برگه های اشتراکی در سافاری، می توانید از ویژگی همکاری بهره ببرید.

این مقالات را نیز بخوانید:

لازم به ذکر است که اعضای حاضر در پروژه می توانند دسته ای از برگه ها و برگه ها را برای بررسی و تعامل بقیه اعضای گروه ارسال کنند. هنگامی که یک صفحه منتشر شده را مشاهده می کنید، نام افرادی که در حال حاضر در همان صفحه هستند نمایش داده می شود.

سازگاری در آپدیت iOS 16
سازگاری در آپدیت iOS 16

در هر زمان می توان برگه های بیشتری را به دسته قبلی اضافه کرد و در عین حال اعضای گروه می توانند این برگه های جدید را ببینند.

لحظه ای که یک عضو وارد پروژه می شود و شروع به ویرایش پروژه می کند، همه عناصر قابل مشاهده هستند و اگر گزینه چنین باشد مکان نماهای شرکت کننده هنگامی که فعال باشد، نام شخصی که در حال ویرایش است به طور برجسته در بالای صفحه نمایش داده می شود.

ویژگی همکاری iMSAGE یکی از کاربردی ترین ویژگی ها در هنگام کار به صورت گروهی بر روی یک پروژه خاص است و تمامی ویرایش ها و تغییرات به صورت آنی قابل مشاهده است. این ویژگی در تمام دستگاه های حاوی iOS 16، آی پد OS 16 و سیستم عامل مک ونتورا در دسترس.

نحوه ارسال دعوتنامه برای همکاری در پروژه

ارسال دعوتنامه برای همکاری با IMAGE بسیار آسان است. به سادگی با ارسال یک لینک، می توانید یک دعوت نامه همکاری برای دوستان و شرکای تجاری خود ارسال کنید. در زیر مراحل انجام این کار آمده است:

نحوه ارسال دعوتنامه برای همکاری در پروژه
نحوه ارسال دعوتنامه برای همکاری در پروژه
  • به یک سند یا به سندی بروید که قصد دارید با دیگران همکاری کنید.
  • روی نماد بخش برای نمایش برگه های شیردوشی کلیک کنید.
  • به این نکته توجه کنید که در زیر نام سند گزینه جتوسعه دهد به جای ارسال کپی انتخاب شده است. همچنین می توانید شخص مورد نظر را برای ویرایش سند و مجوزهای مورد نیاز مشخص کنید.
  • روی نام فرد یا گروهی که می خواهید با آن کار کنید کلیک کنید. اگر نام شخص مورد نظر خود را در برگه اشتراک‌گذاری نمی‌بینید، باید یک پیام جدید ایجاد کنید و نام او را در قسمت مربوطه وارد کنید.
  • بلافاصله پس از ارسال سند، همه می توانند به پروژه بپیوندند. با دریافت نوتیفیکیشن به راحتی می توانید اسامی افراد حاضر در سند و پروژه را مشاهده کنید.

لازم به ذکر است که در هر زمان می توانید بر روی افراد حاضر در پروژه کلیک کنید علاوه بر این یا لغو تغییر دهید. برای انجام این کار در گزینه مدیریت به اشتراک بگذارید روی نوار ابزار ارتباط اسناد کلیک کنید. این گزینه در برگه ای قرار دارد که برای برقراری تماس FaceTime در سند به آن مراجعه می کنید.

جالب اینجاست که می توانید در برنامه هایی غیر از iMessages برای دوستان خود درخواست همکاری ارسال کنید.

کار گروهی، تحقق رویاها

در پایان لازم به ذکر است که قابلیت همکاری ابزاری عالی برای انجام ویرایش ها و تغییرات آنی و همزمان در یک کار تیمی است و در قسمت موضوع پیام به راحتی می توانید به هر چیزی که از دست داده اید دسترسی داشته باشید.

بدیهی است که ویژگی همکاری iMsage به افراد کمک می کند تا دعوت نامه ها را خیلی سریع برای دوستان خود ارسال کنند و پروژه ای سریع و بدون دردسر را انجام دهند.

اگر می خواهید در مورد ویژگی های جدید سیستم عامل iOS 16 بیشتر بدانید، به لینک مربوطه مراجعه کنید.