منو سایت

ویژگی Screen Distance و عملکرد آن در iOS 17

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ویژگی Screen Distance و عملکرد آن در iOS 17

اپل در رویداد WWDC23، به روز رسانی iOS 17 همراه با ویژگی های جدید معرفی شد. یکی از این ویژگی ها به کاهش فشار چشم برای کاربران کمک می کند. برای جزئیات در مورد نحوه استفاده از ویژگی فاصله صفحه آنارماگوس با ما بمان.

سال هاست که اپل با کاهش نور آبی و تنظیمات روشنایی صفحه نمایش در دستگاه های خود سعی کرده از چشمان کاربران محافظت کند و از خستگی جلوگیری کند. از جمله ابزارهایی که اپل در چند سال گذشته معرفی کرده است عبارتند از: شیفت شب، صدای واقعی و حالت تاریک.

اکنون در رویداد WWDC23 با آپدیت iOS 17 از ویژگی جدیدی به نام Screen Distance رونمایی کرد که فشار بصری کاربران را کاهش می دهد.

عملکرد عملکرد فاصله صفحه نمایش

در iOS 17، اگر کاربر آیفون یا آیپد خود را برای مدت طولانی در فاصله کوتاهی از چشمان خود نگه دارد، با هشدار فاصله صفحه نمایش مواجه می شود. هدف از این قابلیت کاهش فشار چشم کاربران و یا کاهش احتمال نزدیک بینی در کودکانی است که از دستگاه های اپل استفاده می کنند.

بهترین فاصله بین چشمان شما و صفحه نمایش آیفون یا آیپد 40 تا 45 سانتی متر (16 تا 18 اینچ) است. هنگامی که ویژگی Screen Distance فعال است، اگر فاصله بین چشم ها و صفحه نمایش به زیر 30 سانتی متر (12 اینچ) کاهش یابد، کاربر اعلانی با عبارت iPhone is Too Close (آیفون خیلی نزدیک است!) دریافت می کند.

نحوه عملکرد فاصله صفحه نمایش

نحوه عملکرد فاصله صفحه نمایش

پس از تنظیم فاصله بین چشمان خود و دستگاه خود، یک تیک سبز رنگ روی صفحه ظاهر می شود که می توانید روی آن کلیک کنید ادامه داد می توانید ادامه دهید. علاوه بر این، در کنار پیام هشداری که اپل دریافت کرده، عبارتی به شکل «نگه داشتن گوشی در فاصله بازو می تواند از دید شما محافظت کند» را مشاهده می کنید که به این معنی است که می توانید برای کاهش فشار چشم، دستگاه خود را در فاصله بازو نگه دارید.

قابلیت فاصله صفحه نمایش را در iOS 17 فعال کنید

  1. در قسمت تنظیمات دستگاه خود روی نوار زمان صفحه نمایش روی قسمت دوم کلیک کنید.
  2. گزینه فاصله تا صفحه نمایش آن واقع شده در استفاده را محدود کنید انتخاب کنید.
  3. اکنون چندین صفحه برای ویژگی ذکر شده مشاهده خواهید کرد که باید روی آنها کلیک کنید ادامه داد و سپس فاصله صفحه را روشن کنید روی صفحات مربوطه ضربه بزنید.

عملکرد فاصله صفحه نمایش در آیفون XS و مدل های جدیدتر این تلفن همراه موجود است. همچنین آیپد پرو 11 و 12.9 اینچیتولید شده در سال 2018 و پس از آن، از این ویژگی پشتیبانی کنید.

برای آشنایی با عملکرد رمز عبور خانواده در iOS 17 می توانید به مقاله مرتبط مراجعه کنید.