منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • پروژه عینک واقعیت افزوده گوگل Iris به حالت تعلیق درآمد

پروژه عینک واقعیت افزوده گوگل Iris به حالت تعلیق درآمد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
پروژه عینک واقعیت افزوده گوگل Iris به حالت تعلیق درآمد

بر اساس گزارشی که به تازگی منتشر شده است، گوگل پروژه جاه طلبانه عینک واقعیت افزوده Iris را کنار گذاشته است. به این معنا که یکی از شرکت کنندگان در مسابقه فنجان های سیب صحنه را ترک کرده است عینک اپل محصولی است که توسط اپل در حال توسعه است که در آینده نزدیک عرضه خواهد شد.

شایعه شده است که عینک اپل یک دستگاه AR پوشیدنی است که شرکت را وارد عصر جدیدی از واقعیت افزوده خواهد کرد. در حالی که اپل ویژن پرو عینک اپل که به تازگی معرفی شده و روی واقعیت افزوده و واقعیت مجازی کار می کند، تنها بر روی واقعیت افزوده متمرکز شده است.

عینک اپل با واقعیت افزوده

عینک اپل با واقعیت افزوده

توقف پروژه Google Iris برای اپل دردسر ایجاد می‌کند، زیرا Google Iris در حال شکل‌گیری به یک محصول واقعیت افزوده بود که در صورت صحت شایعات، بخش AR پوشیدنی را مختل می‌کرد.

گوگل این طرح را برای اندروید دنبال می کند

برای اطلاع باید بگوییم که گوگل اولین شرکتی بود که در سال 2013 از عینک AR استفاده کرد عینک گوگل با این حال، این دستگاه 1500 دلاری نتوانست توجه مصرف کنندگان را به خود جلب کند. سرانجام گوگل مجبور به توقف تولید این محصول شد.

بیزینس اینسایدر این غول فناوری اعلام کرده است که گوگل در حال تغییر استراتژی AR خود است به جای توسعه سخت افزار خود، روی توسعه سیستم عامل محصولات AR خود تمرکز کرد.

این شرکت در حال کار بر روی پلتفرم است میکرو ایکس آر که مجوز آن را به دیگر سازندگان سخت افزار AR می دهد. این شبیه کاری است که با اندروید انجام داد، با این تفاوت که در این سناریو هیچ دستگاه پیکسلی وجود نخواهد داشت.

عینک Iris گوگل با واقعیت افزوده

عینک Iris گوگل با واقعیت افزوده

گوگل بیش از حد مایل به طراحی یک پلتفرم و سیستم عامل برای شرکت هایی است که سخت افزار AR و VR تولید می کنند.

گوگل چندین سال است که روی پروژه Google Iris کار می کند. این غول فناوری حتی خریدهای بزرگی انجام داد و مهندسان برتر AR را برای این پروژه استخدام کرد. به گفته Insider، این پروژه چندین بار تکرار شد قبل از اینکه امسال توسط شرکت لغو شود.

تغییرات مکرر در استراتژی محصول، برخی از کارمندان گوگل را ناامید کرد و کلی باور آن را یکی از دلایل خروج خود از گوگل ذکر کرد. او به مدت 18 سال رئیس پروژه های AR/VR در گوگل بود.

اخراج ها همچنین نقش مهمی در بستن عینک واقعیت افزوده Iris ایفا کردند. اگر یادت باشه سال گذشته در رویداد I/O، گوگل نیز از عینک AR خود برای ترجمه زبان های مختلف استفاده کرد. با وجود بسته شدن Project Iris، برخی از گوگل هنوز امیدوارند که این شرکت سخت افزار AR خود را در آینده عرضه کند.