منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • چندین ساعت اپل را به آیفون متصل کنید و تنظیمات مربوطه را انجام دهید

چندین ساعت اپل را به آیفون متصل کنید و تنظیمات مربوطه را انجام دهید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چندین ساعت اپل را به آیفون متصل کنید و تنظیمات مربوطه را انجام دهید

اگر اخیراً یک اپل واچ جدید خریداری کرده اید، لازم نیست اپل واچ قدیمی خود را رها کنید زیرا اپل امکان اتصال بیش از یک اپل واچ را به آیفون شما فراهم کرده است.

اپل مدتی است که روی اتصال چندین اپل واچ به آیفون کار می کند، اما تاکنون دیده نشده است که کار کند. در حال حاضر، این ویژگی به گونه ای طراحی شده است که می توانید به سادگی و با پوشیدن یا ترک اپل واچ ها، به سرعت و به راحتی بین دو یا چند اپل واچ متصل به آیفون خود جابه جا شوید. اگر می خواهید در مورد این ویژگی بیشتر بدانید، با Enarmag همراه باشید.

چند اپل واچ را به یک آیفون وصل کنید
چند اپل واچ را به یک آیفون وصل کنید

در این قابلیت، آیفون تشخیص می‌دهد که کدام یک از ساعت‌های شما و با همان ساعت شما استفاده می‌شود همگام سازی خواهد بود شما باید اپل واچ خود را بپوشید و روی رمز عبور خود کلیک کنید و از آن لحظه به بعد تمرینات شما طوری کار می کند که گویی فقط این ساعت را در دست دارید.

نکته جالب توجه این است که اگر بر روی یکی از ابزارهای پوشیدنی خود اطلاعات تمرین ورزشی داشته باشید و سپس مجبور شوید گجت اپل دیگری را بپوشید، این اطلاعات به ساعت دوم منتقل شده و به کل ساعات روز تمرین شما اضافه می شود.

اپلیکیشن های موبایل اپل واچ

همه دستگاه ها، از جمله اپل واچ و آیفون، ویژگی های سلولی خاص خود را دارند. هر کدام، یکی هویت بین المللی تجهیزات سیار یا همان IMEI آنها منحصر به فرد هستند و عملکرد سلولی اپل واچ به این IMEI مرتبط است.

لازم به ذکر است که امکان تغییر اپل واچ مورد نظر که مربوط به مشخصات سلولی آیفون مورد نظر است وجود دارد، اما این کار بی دردسر نیست و باید با اپراتور خود تماس بگیرید. همچنین لازم به ذکر است که این کار برای اتصال چند اپل واچ به آیفون ضروری است و اتصال گفته شده به صورت خودکار و ساده انجام می شود.

اتصال خودکار اپل واچ به آیفون
اتصال خودکار اپل واچ به آیفون

تنظیمات ذکر شده کمی زمان بر است و به صورت زیر انجام می شود.

چند اپل واچ را روی آیفون تنظیم کنید

بدیهی است که تمام ساعت های اپل که به آیفون شما متصل می شوند باید راه اندازی شوند. طی چند سال گذشته، اپل زمان لازم برای راه اندازی این گجت های پوشیدنی با آیفون را کوتاه کرده است و بسته به مدل اپل واچ، از چند ثانیه تا چند دقیقه طول می کشد.

این تنظیمات تنها با گذراندن چند مرحله خاص و چند کلیک ساده انجام می شود. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که هنگام اتصال و راه اندازی اپل واچ ها، باید تنظیمات را یکی یکی و جداگانه انجام دهید و سپس به ساعت بعدی بروید.

هنگامی که هر ساعتی را می پوشید، این اتصال باید به طور خودکار اتفاق بیفتد، اما اگر نتوانستید همگام سازی کنید، چاره ای جز انجام دستی ندارید.

این مقالات را نیز بخوانید:

در زیر روش جفت دستی بین اپل واچ و آیفون آورده شده است:

 1. در آیفون شما برنامه برای تماشا راه اندازی
 2. گزینه ساعتم یکی را انتخاب کنید که در سمت چپ و در پایین صفحه قرار دارد (گاهی اوقات به طور خودکار از پیش انتخاب می شود)
 3. بر همه ساعت ها روی بالا و سمت چپ صفحه کلیک کنید.
 4. گزینه یک ساعت اضافه کنید انتخاب کنید.

برای اتصال اپل واچ دوم باید تمامی مراحل بالا را به طور کامل انجام دهید.

بین اپل واچ های متصل به آیفون سوئیچ کنید

 1. اولین ساعت را از روی مچ خود باز کنید.
 2. ساعت دوم را تنظیم کنید.
اپل واچ را به آیفون وصل کنید
اپل واچ را به آیفون وصل کنید

این تنها کاری است که شما ناخودآگاه و بدون هیچ مشکلی انجام می دهید و نیازی به تفکر ندارد.

اگر قسمت همه ساعت ها که در برنامه برای اپل واچ آیفون خود را باز کنید، متوجه خواهید شد که وقتی برای اولین بار ساعت را از روی مچ باز می کنید، علامت تیک کنار آن حذف می شود.

هنگامی که ساعت را از مچ خود خارج می کنید، یک نماد چرخ دنده در کنار ساعت ها ظاهر می شود که به محض قرار دادن ساعت دوم به یک علامت تیک تبدیل می شود.

تمام اتفاقات فوق به سرعت اتفاق می افتد و آیفون اپل واچ های متصل را به راحتی و به طور خودکار تشخیص می دهد.

اگر با این تغییر خودکار موافق نیستید، می توانید این سوئیچینگ خودکار را خاموش کرده و به جای آن ساعت مورد نظر را به صورت دستی انتخاب کنید.

 1. برنامه برای تماشا در آیفون خود باز کنید.
 2. در گوشه سمت چپ و پایین صفحه گزینه ساعتم کلیک.
 3. گزینه همه ساعت ها در گوشه سمت چپ بالای صفحه انتخاب کنید.
 4. سوئیچینگ خودکار خاموش شد

تمامی ویژگی ها و عملکردهای فوق فقط برای یک نفر و اتصال اپل واچ با آیفون شخصی وی می باشد و در صورتی که قصد دارد دوستی از اپل واچ خود استفاده کند، این روش ها پاسخگو نیست. در این مواقع باید اپل واچ مورد نظر را از آیفون خود جدا کرده و در اختیار دوست خود قرار دهید تا بتواند با آیفون خود سینک شود.

برای آشنایی با ویژگی های اپل واچ سری 8 به لینک مربوطه مراجعه کنید.