منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چند راه ساده برای افزایش سرعت مک – وبلاگ Sibup

چند راه ساده برای افزایش سرعت مک – وبلاگ Sibup

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چند راه ساده برای افزایش سرعت مک - وبلاگ Sibup

مانند ویندوز، دلایل زیادی وجود دارد که می تواند باعث کند شدن Mac شود. از برنامه هایی که وعده “بهینه سازی” و افزایش سرعت مک شما را می دهند خودداری کنید. برنامه های پاکسازی مانند پاک کننده مک آنها می توانند فایل های موقت را حذف کرده و فضای دیسک را آزاد کنند، اما سرعت مک شما را افزایش نمی دهند. بنابراین برای افزایش سرعت مک بهتر است به موارد زیر توجه کنید.

مک خود را با CleanMyMac 3 تمیز کنید

اولین قدم برای افزایش سرعت مک، تمیز کردن فضای اشغال شده است. شما نمی‌توانید همه مشکلات افزایش سرعت مک خود را فقط با اجرای ابزار جادویی حل کنید، اما تمیز کردن هارد دیسک نقطه خوبی برای شروع است و هیچ ابزار بهتری برای خلاص شدن از چیزهایی که فضای مک شما را اشغال می‌کنند وجود ندارد. نسبت به CleanMyMac 3 .

برنامه ها را ببندید

در سیستم عامل Mac OS X، برنامه ها اغلب به صورت در حال اجرا هستند و حتی با کلیک بر روی دکمه قرمز “X” در پنجره برنامه آنها را بسته نمی کند و در پس زمینه به کار خود ادامه می دهد. در بیشتر موارد، این مشکل بزرگی نیست. با این حال، اگر متوجه شدید که مک شما به کندی کار می کند یا باید برخی از این برنامه ها را ببندید تا سرعت مک خود را افزایش دهید، با کلیک راست یا راست کلیک بر روی برنامه هایی که با یک نقطه در داک خود مشخص شده اند، جستجو کنید. در نمادهای آنها، گزینه “خروج” را انتخاب کنید.

شاید مرورگر وب شما همان برنامه ای باشد که در رایانه شما مشکل ایجاد کرده است. به خصوص با توجه به اینکه عملکرد Google Chrome در Mac OS X بسیار ضعیف است. سعی کنید تعداد افزونه هایی را که برای مرورگر خود استفاده می کنید به حداقل برسانید و همزمان از تب های کمتری برای استفاده کمتر از حافظه و منابع CPU استفاده کنید.

فضای دیسک را آزاد کنید

مانند هر رایانه دیگری، آزاد کردن فضای دیسک می تواند سرعت دستگاه شما را افزایش دهد و به افزایش سرعت مک شما کمک کند. برای بررسی، روی منوی Apple کلیک کنید، گزینه About This Mac را انتخاب کنید و به Storage بروید. اگر فضای خالی کافی وجود ندارد، باید حافظه داخلی مک خود را آزاد کنید.

Mac OS X را دوباره نصب کنید

وقتی همه موارد بالا را انجام دادید اما سرعت مک شما بهبود نیافته است، سعی کنید سیستم عامل خود را مجدداً نصب کنید. شاید این آخرین تاکتیک شما باشد. با پشتیبان‌گیری از موارد مهم خود، می‌توانید Mac OS X را مجدداً در مک خود نصب کنید. نصب مجدد مک بسیار ساده تر از نصب مجدد ویندوز است، کافی است وارد حالت ریکاوری شوید، نصب را اجرا کنید و مک شما هر آنچه را که نیاز دارد از اپل دانلود می کند.