منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چگونه اپلیکیشن اپل را در iOS 16 در چند مرحله ساده فعال کنیم

چگونه اپلیکیشن اپل را در iOS 16 در چند مرحله ساده فعال کنیم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه اپلیکیشن اپل را در iOS 16 در چند مرحله ساده فعال کنیم300x250 - inPost

طبق معمول هر سال، اپل نسخه جدیدی از سیستم عامل iOS را برای آیفون طراحی و معرفی می کند. این نسخه که با نام iOS 16 شناخته می شود، پیش از این در کنفرانس توسعه دهندگان اپل ارائه شده بود و همزمان با آیفون 14 برای عموم عرضه می شود.البته iOS جدید نسبت به نسخه قبلی خود تغییرات قابل توجهی در نرم افزار و ظاهر دارد. برای بهبود تجربه رابط کاربری برای کاربران و افزایش سطح امنیتی دستگاه ها.

یکی از مهم ترین تغییرات در iOS 16 اضافه شدن حالت توسعه دهنده است. اپل با افزودن این قابلیت، استفاده از اپلیکیشن های شخص ثالث را برای کاربران و توسعه دهندگان روان تر می کند و این می تواند نشانه آن باشد که پس از مدت ها، بالاخره اپل به اپلیکیشن های شخص ثالث برای آیفون اجازه می دهد.

علاوه بر این، با توجه به تحریم ها و محدودیت های اپل برای کاربران ایرانی، این ویژگی ها می توانند راه خوبی برای نصب اپلیکیشن های بومی بر روی دستگاه های آیفون باشند. بر این اساس، ویژگی Developer Mode استفاده کاربران از اپ استور اپل را روان تر و ایمن تر می کند.

حالت برنامه‌نویس اضافه‌شده به watchOS 9 زمانی اهمیت پیدا می‌کند که از نصب ناخواسته برنامه‌های مضر بر روی دستگاه شما جلوگیری می‌کند و به کاربران کمک می‌کند برنامه‌های ساخته شده توسط توسعه‌دهندگان را با امنیت و آرامش بیشتر نصب و استفاده کنند.

لازم به ذکر است که این قابلیت در سایر راه های نصب اپلیکیشن مانند دانلود از اپ استور یا قابلیت TestFlight هیچ تاثیری ندارد و می توانید مانند قبل از آن سورس ها برای نصب اپلیکیشن استفاده کنید.

نحوه راه اندازی اپل اپ در iOS 16

با در نظر گرفتن این تغییرات، باید گفت که ویژگی حالت توسعه دهنده به طور پیش فرض در دستگاه ها غیرفعال است و باید فعال شود. برای فعال کردن این ویژگی و سپس نصب آسان اپل اپ در iOS 16، باید مراحل ساده ای را برای راه اندازی اپل اپ استور در آیفون خود دنبال کنید. برای این کار کافیست مراحل زیر را مرحله به مرحله طی کنید:

  • وارد تنظیمات دستگاه شوید.
  • به بخش حریم خصوصی و امنیت مراجعه کنید.
  • Developer Mode را در پایین صفحه انتخاب کنید.
  • در این قسمت گزینه Developer Mode را فعال کنید.
  • پیامی ظاهر می شود که از شما می خواهد دستگاه خود را مجددا راه اندازی کنید. سپس روی دکمه Restart کلیک کنید.
  • پس از راه اندازی مجدد دستگاه، پیامی برای اطمینان از فعال بودن حالت توسعه دهنده نمایش داده می شود. روی دکمه Turn On کلیک کنید.
چگونه اپلیکیشن اپل را در iOS 16 در چند مرحله ساده فعال کنیم

پس از انجام این چند مرحله، حالت توسعه دهنده در آیفون شما فعال می شود و اکنون می توانید به راحتی تمامی مراحل را برای دانلود اپلیکیشن دنبال کنید و با خیال راحت از اپلیکیشن های این فروشگاه لذت ببرید.