منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • چگونه اپل واچ را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنیم؟ – وبلاگ Sibup

چگونه اپل واچ را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنیم؟ – وبلاگ Sibup

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه اپل واچ را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنیم؟ - وبلاگ Sibup

اپل واچ یکی از محبوب ترین محصولات هوشمند شرکت اپل است که به آیفون متصل می شود. گاهی اوقات پیش می آید که تنظیم مجدد اپل واچ تنها راه ممکن برای حل مشکلاتی است که هنگام استفاده از این ساعت هوشمند با آن مواجه می شوید. در زیر روش های مختلفی را به شما معرفی می کنیم که با استفاده از آن می توانید اپل واچ خود را بدون توجه به مدلی که دارد، ریست کنید.

دلایل ریست اپل واچ چیست؟

ممکن است برای شما خوانندگان سوالی پیش بیاید که بازنشانی اپل واچ می تواند راه حل خوبی برای مشکل شما باشد. آیا فقط برای رفع مشکلاتی که این ساعت هوشمند با آن مواجه شده است، باید هارد ریست را انجام دهیم؟

در پاسخ باید بگوییم که اگرچه تنظیم مجدد یکی از راه حل های آسیب اپل واچ است، اما گاهی اوقات تصمیم به فروش ساعت هوشمند خود می گیرید یا ممکن است بخواهید فضای ذخیره سازی این گجت پوشیدنی اپل را آزاد کنید. در این موارد ریست اپل واچ به عنوان یک راه حل موثر و مفید استفاده می شود.

اپل واچ را به تنظیمات کارخانه بازگردانید

اغلب اوقات، برخورد با مسائلی مانند عدم به روز رسانی، مسدود کردن برنامه ها در اپل واچ، اغلب گیرکردن در ساعت هوشمند مورد نظر و کار نکردن صفحه لمسی آن، شما را از کار با این گجت پوشیدنی خسته می کند. هنگامی که راه حل های مختلف کار نمی کنند، تنظیم مجدد اپل واچ به عنوان آخرین راه حل توصیه می شود.

تنظیم مجدد اپل واچ شامل مراحلی است که تنظیمات این ساعت هوشمند را به حالت اولیه باز می گرداند. دقیقاً مانند زمانی است که اپل واچ خود را خریداری کرده اید. دو راه برای بازنشانی کارخانه ای اپل واچ وجود دارد. ابتدا از دستگاه آیفون خود استفاده کنید. روش دوم بدون استفاده از آیفون شما انجام می شود. در زیر یک آموزش کامل در مورد هر دو روش ارائه خواهیم کرد.

بازنشانی اپل واچ با آیفون

اگر می خواهید از آیفون خود برای تنظیم مجدد اپل واچ خود استفاده کنید، باید به خاطر داشته باشید که ساعت هوشمند شما حداقل 80 درصد شارژ دارد. در عین حال باید در نزدیکی آیفون قرار گیرد. سپس مراحل زیر را به ترتیب انجام می دهیم:

1- وارد برنامه مشاهده شوید

برای بازنشانی کارخانه ای اپل واچ، باید وارد اپلیکیشن Watch در آیفون خود شوید. زیرا می توان همزمان چندین ساعت هوشمند را به آیفون متصل کرد. بنابراین باید در قسمت All Watches اپل واچ مورد نظر را انتخاب کنید. باید ساعت را با حرف (i) در کنار آن انتخاب کنید.

۲- گزینه Unpair Apple Watch را انتخاب کنید

اکنون که اپل واچ مورد نظر را انتخاب کرده اید، باید آن را از آیفون جدا کنید. به همین دلیل با انتخاب گزینه Unpair Apple Watch هیچ ارتباطی بین گوشی و ساعت هوشمند وجود نخواهد داشت.

باید به صفحه ای به نام Unpair Apple Watch در تنظیمات پیش روی خود بروید. سپس روی گزینه ای با همین نام کلیک کنید.

3- رمز اپل آیدی را وارد کنید

در مرحله بعدی ریست اپل واچ، باید رمز اپل آیدی را وارد کنید تا دو دستگاه کاملاً از هم جفت شوند، یعنی. اپل واچ و آیفون. در واقع با وارد کردن اپل آیدی، قفل شکسته شده و فرآیند قطع ارتباط بین دو دستگاه هوشمند انجام می شود.

4- اتمام مرحله ریست

در آخرین مرحله تنظیم مجدد دستگاه اپل واچ، باید کمی صبر کنید تا از اطلاعات این گجت بک آپ گرفته شود. توجه داشته باشید که این مرحله آخرین مرحله تنظیم مجدد ساعت هوشمند با استفاده از آیفون است.

بازنشانی اپل واچ بدون آیفون

می توانید بدون داشتن آیفون و تنها با بررسی تنظیمات اپل واچ خود، آن را به سرعت و به راحتی بازنشانی کنید. در زیر به چند مرحله اشاره می کنیم که طی آن کار ریست ساعت هوشمند اپل انجام می شود:

1. وارد صفحه اصلی اپل واچ شوید

اولین قدم برای بازگرداندن اپل واچ به تنظیمات کارخانه، ورود به صفحه اصلی این ساعت هوشمند است. به این ترتیب می توانید مراحل دیگر را از طریق صفحات و گزینه های زیر انجام دهید.

2. وارد قسمت تنظیمات شوید

برای شروع ریست باید وارد تب Settings شوید که در تب General می توان از عملکردهای مختلف برای اهداف مختلف استفاده کرد.

3. روی دکمه Reset کلیک کنید

از بین گزینه هایی که در صفحه General مشاهده می کنید، گزینه Reset را پیدا کنید. با انتخاب گزینه ریست می توانید وارد مرحله اصلی ریست اپل واچ شوید.

4- تمام تنظیمات را حذف کنید

با کلیک بر روی دکمه تنظیم مجدد، چندین گزینه برای شما ظاهر می شود، Erase All Content and Settings به اپل واچ دستور می دهد تمام تنظیمات و محتوای ذخیره شده در ساعت هوشمند را پاک کند.

5- رمز عبور را وارد کنید

برای ادامه فرآیند بازنشانی به رمز عبور یا رمز عبور اپل واچ نیاز است. بنابراین این رمز عبور حاوی اعداد و حروف را وارد کنید.

6- حذف همه را انتخاب کنید

با فشردن دکمه Erase All تمامی اطلاعات و تنظیمات ساعت هوشمند شما پاک می شود.

بازنشانی اپل واچ بدون جفت شدن با آیفون

هنگامی که آیفون در دسترس شما نیست و می خواهید اپل واچ خود را به هر طریقی ریست کنید، روشی وجود دارد که در زیر به آن خواهیم پرداخت:

 1. اپل واچ را به شارژر وصل کنید
 2. دکمه کناری ساعت هوشمند را فشار داده و نگه دارید
 3. از بین گزینه های موجود گزینه Shutdown را انتخاب کنید
 4. گزینه Erase All Content and Settings را انتخاب کنید
 5. بدون نیاز به Apple ID یا رمز عبور، اپل واچ را بازنشانی کنید

ریست اپل واچ هوشمند برای فروش

توجه داشته باشید که اگر قصد دارید اپل واچ خود را برای فروش آن ریست کنید:

 1. شما باید به وب سایت iCloud وارد شوید.
 2. سپس اپل آیدی و رمز عبور خود را وارد کنید.
 3. پس از آن باید روی گزینه Settings در زیر نام پروفایل خود کلیک کنید.
 4. حال با انتخاب Click Apple Watch در قسمت My Device وارد مرحله بعدی می شوید.
 5. برای حذف کامل حساب اپل واچ خود، روی دکمه (X) یا ضربدر کلیک کنید.

دلیل ریست نکردن اپل واچ

اپل واچ نیز مانند سایر دستگاه های دیجیتال هوشمند ممکن است با مشکل مواجه شود. در نتیجه کار او درست نیست. در این مورد، تنظیم مجدد به شما امکان می دهد مشکلات را حل کنید. اما گاهی اوقات حتی تنظیم مجدد اپل واچ امکان پذیر نیست. این امکان وجود دارد که اپل واچ کاملاً از کار بیفتد و اصلاً روشن نشود. از طرفی شاید وقتی ساعت را در حالت ذخیره باتری قرار می دهید قفل شده باشد و امکان ورود به صفحات مختلف ریست وجود نداشته باشد. علاوه بر این موارد، مشکلات سخت افزاری یا ضربه زدن به اپل واچ دلیل دیگری برای عدم تنظیم مجدد آن است.

روش‌هایی برای رفع مشکل ریست نشدن اپل واچ

برای اینکه بتوانید با وجود مشکلاتی که به آن اشاره کردیم، اپل واچ خود را ریست کنید، راه حل های مختلفی وجود دارد. اولین گزینه استفاده از هارد دیسک است. برای این کار دکمه کنار اپل واچ و صفحه لمسی آن را همزمان نگه دارید. زمانی که لوگوی اپل ظاهر شد، باید منتظر بمانید تا عملیات ریست کامل شود.

اگر اپل واچ در حالت ذخیره باتری قفل باشد، می توان از آن به عنوان یک ساعت دیجیتال استفاده کرد. نمی توانید از برنامه ها و گزینه های تنظیمات استفاده کنید. کافی است پس از خارج کردن ساعت هوشمند از حالت صرفه جویی در باتری، مراحل توضیح داده شده در بخش «بازنشانی اپل واچ بدون جفت شدن با آیفون» را دنبال کنید تا بازنشانی اپل واچ کامل شود.

علاوه بر دو مورد بالا، استفاده از iCloud برای حذف اکانت کاری اپل واچ و ریست کردن ساعت هوشمند بدون نیاز به آیفون به شما کمک می کند تا مشکلات اپل واچ را بازنشانی نکنید.

نتیجه

 • تنظیم مجدد اپل واچ زمانی مفید است که اپل واچ شما به خوبی کار نمی کند، زمانی که تصمیم به فروش ساعت هوشمند خود دارید، و اگر می خواهید فضای ذخیره سازی را در این پوشیدنی اپل آزاد کنید.
 • استفاده از آیفون، هارد دیسک، اپل واچ بدون جفت شدن با آیفون و حذف حساب از طریق iCloud برای تنظیم مجدد اپل واچ استفاده می شود.
 • خرابی کامل اپل واچ، ضربه یا مشکلات سخت افزاری و قفل شدن اپل واچ زمانی که ساعت در حالت صرفه جویی در باتری است، باعث ایجاد مشکلاتی در تنظیم مجدد اپل واچ می شود.