منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چگونه بفهمیم که در iMessage خصوصی مسدود شده ایم یا خیر؟

چگونه بفهمیم که در iMessage خصوصی مسدود شده ایم یا خیر؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه بفهمیم که در iMessage خصوصی مسدود شده ایم یا خیر؟

یکی از سوالاتی که ممکن است به ذهن شما خطور کند این است که چگونه بفهمید کسی به شما خیانت کرده است یا خیر من یک پیام رسان هستم has blocked این سوال اغلب زمانی رخ می دهد که مدت زیادی از ارسال پیامی برای دوست خود می گذرد و هنوز پاسخی از او دریافت نکرده اید.

لازم به ذکر است که گاهی اوقات این مشکلات به دلیل بروز خطا در شبکه تلفن همراه رخ می دهد، اما باید از این موضوع مطمئن باشیم تا در صورت مسدود شدن توسط این فرد منتظر پاسخ نباشیم.

روش های تشخیص مسدود شدن در iMessage

هیچ راه مطمئنی برای گفتن وجود ندارد، اما در این مقاله توسط آنارماگوس ما به علائمی اشاره می کنیم تا بتوانید از مسدود شدن یا رفع انسداد در iMessages مطلع شوید.

  1. رنگ حباب iMessages را در آیفون بررسی کنید

حتی اگر توسط طرف مقابل بلاک شده باشید، پیام شما همچنان طبق معمول ارسال می شود، بنابراین متوجه بلاک شدن خود نخواهید شد.

اپل از یک حباب آبی در قسمت iMessage و یک حباب سبز در بخش SMS خود استفاده می کند. زمانی که پیامی از طریق iMessages ارسال نمی شود، به قسمت SMS منتقل می شود و از طریق حباب سبز رنگ ارسال می شود. بنابراین، اگر پیامی را از طریق iMessage ارسال کرده اید، اما آن پیام در یک کادر سبز رنگ زیر پیامک اصلی ظاهر شده و به این صورت ارسال شده است، باید شک کنید که توسط گیرنده مسدود شده اید.

رنگ حباب iMessages را در آیفون بررسی کنید

رنگ حباب iMessages را در آیفون بررسی کنید

نکته: این ممکن است به دلیل تداخل شبکه در سمت گیرنده رخ دهد، بنابراین به روش زیر توجه کنید.

  1. بررسی تحویل i-پیام ارسال شده

اگر گیرنده پیام، تحویل پیام یا اعلان‌ها را برای شما فعال کرده باشد، زمانی که پیام iMessage را در Mac، iPhone و iPad خود برای او ارسال کنید، تحویل موفقیت‌آمیز دریافت خواهید کرد. بنابراین، اگر تحویل دریافت نکردید، باید مشکوک شوید که مسدود شده اید.

بررسی تحویل i-پیام ارسال شده

بررسی تحویل i-پیام ارسالی

نکته: اگر در دستگاه گیرنده در حالت است مزاحم نشوید اگر فعال باشد، اعلان تحویل پیام را دریافت نخواهید کرد. با خاموش کردن حالت ذکر شده رفع می شود و تحویل می گیرید وگرنه قطعا بلاک شده اید.

  1. از طریق تلفن همراه یا FaceTime با مخاطب تماس بگیرید

در صورت مسدود شدن توسط شخص خاصی در iMessage، نمی توانید با آنها یا از طریق آن تماس بگیرید زمان رویارویی برقراری ارتباط. بنابراین، یکی از راه‌های تشخیص بلوک، تماس با آن شخص است.

اگر در یک تماس معمولی مسدود شده باشید، تلفن فقط یک بار زنگ می زند و سپس به پست صوتی هدایت می شوید و در نهایت تلفن را قطع می کنید. هنگام صحبت در FaceTime، به نظر می رسد مخاطب به سرعت تماس دریافتی را رد می کند.

این مشکلات ممکن است به دلیل مشکلات شبکه یا فعال بودن حالت Do Not Disturb رخ دهد و باید دوباره با آن شخص تماس بگیرید. اگر در هر تماسی با این مشکل مواجه شدید به این معنی است که شما بلاک شده اید.

  1. شماره تماس گیرنده را در آیفون خاموش کنید و با فرد مسدود شده تماس بگیرید

اگر از iMessage شخصی مسدود شده اید، می توانید از شماره دیگری با او تماس بگیرید یا شناسه تماس گیرنده را در تلفن همراه خود خاموش کنید و سپس دوباره با او تماس بگیرید.

نحوه غیرفعال کردن شناسه تماس گیرنده:

  • تنظیمات دستگاه خود را شروع کنید و سپس صفحه را به پایین بکشید و روشن کنید تلفن لمس كردن
  • در حال حاضر در شماره من را به تماس گیرنده نشان دهید کلیک کنید و آن را خاموش کنید تا غیرفعال شود.
شماره تماس گیرنده را در آیفون خاموش کنید و با فرد مسدود شده تماس بگیرید

شماره تماس گیرنده را در آیفون خاموش کنید و با فرد مسدود شده تماس بگیرید

اگر از این طریق با آن شخص تماس بگیرید و او عمداً شما را مسدود کرد، کاملاً واضح است که خوشحال نخواهند شد، بنابراین سعی کنید دلیل آن را از او نپرسید.

نکته: این ویژگی در بسیاری از کشورها در دسترس نیست، بنابراین به مرحله بعدی بروید.

  1. پیام های واتس اپ را دوباره چک کنید

بسیاری از افراد در تمام بخش‌ها و پلتفرم‌های اجتماعی از جمله iMessage، WhatsApp، Telegram و غیره، افراد را مسدود می‌کنند.

از طریق واتس اپ به او پیام دهید. این یک عملیات سودآور است. اگر مسدود نیستید، از آن شخص بپرسید که چرا در iMessages به شما پاسخ نمی دهد. اگر بلاک شده اید، این را به وضوح می دانید.

البته بلاک شدن توسط شخصی بسیار آزاردهنده است، اما این تصمیم اوست و باید به آن احترام بگذارید. تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که مطمئن شوید از آن مسدود شده اید.

آگاه بودن از تغییرات iMessage در iOS 17 مقاله مرتبط را ببینید.