منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • چگونه سرعت اینترنت سیم کارت یا آیفون تلفن همراه را افزایش دهیم؟

چگونه سرعت اینترنت سیم کارت یا آیفون تلفن همراه را افزایش دهیم؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه سرعت اینترنت سیم کارت یا آیفون تلفن همراه را افزایش دهیم؟

همه ما سرعت پایین اینترنت و به دنبال آن زمان بارگذاری طولانی و دانلود کند در آیفون خود را تجربه کرده ایم و می دانیم که چقدر خسته کننده و خسته کننده است. خوشبختانه، اکثر مشکلات سرعت اینترنت تلفن همراه آیفون موقتی هستند و دلایلی مانند سیگنال ضعیف داده سلولی یا ازدحام شدید شبکه دارند. در برخی موارد، مشکل ممکن است مربوط به شبکه های مخابراتی و اپراتورها باشد. قبل از تماس با پشتیبانی مخابراتی یا اپراتور خود، روش های پیشنهادی Enarmag را برای افزایش سرعت سیم کارت یا اینترنت تلفن همراه آیفون خود امتحان کنید.

 1. به LTE/4G یا 5G بروید

اگر اپراتور شما یکی از فناوری هاست LTE/4G یا 5G پشتیبانی می کند، جابجایی به هر یک به طور قابل توجهی سرعت اینترنت شما را بهبود می بخشد. در همین حال، 5G دارای آخرین فناوری شبکه است و سریع ترین سرعت داده را ارائه می دهد.

البته اگر مدل آیفون شما قدیمی است، ممکن است از این فناوری ها پشتیبانی نکند. برای اینکه بتوانید از 5G در آیفون خود استفاده کنید، به موارد زیر نیاز دارید:

 • آیفون 12 یا بالاتر
 • iOS 16.2 یا بالاتر
 • پشتیبانی از طرح داده سلولی 5G

اگر 5G را در آیفون خود فعال کنید و 5G Auto را انتخاب کنید، اگر سرعت 5G به میزان قابل توجهی از LTE بیشتر نباشد، آیفون شما حالت Smart Data را فعال می کند و به LTE تغییر وضعیت می دهد. اگر زمانی که شبکه 5G در دسترس است، 5G را روی آیفون خود قرار دهید، دستگاه به طور خودکار به آن سوئیچ می کند. همچنین می‌توانید LTE را انتخاب کنید، که به شما امکان می‌دهد در صورت وجود 5G از شبکه LTE استفاده کنید.

 1. رفرش برنامه های پس زمینه را خاموش کنید

این ویژگی به طور خودکار برنامه ها را در پس زمینه اجرا می کند، بنابراین لازم نیست در زمانی که به آن نیاز دارید منتظر بارگذاری برنامه باشید. تنها نقطه ضعف احتمالی کاهش سرعت اینترنت تلفن همراه آیفون شما است.

برای غیرفعال کردن این ویژگی:

 • در آیفون خود به تنظیمات من دارم میروم سپس General را انتخاب کنید.
 • روی برنامه های پس زمینه را به روز کنید روی Select Background Apps Refresh ضربه بزنید و آن را خاموش کنید.

همچنین می‌توانید Wi-Fi را انتخاب کنید تا برنامه‌ها فقط زمانی که به Wi-Fi متصل هستید در پس‌زمینه اجرا و دانلود شوند. اگرچه کارشناسان غیرفعال کردن این ویژگی را توصیه نمی کنند، اما در موارد خاصی به شما کمک می کند. به عنوان مثال، اگر برنامه ای با مشکل در حال اجرا است یا اطلاعات و توان بیشتری مصرف می کند و در حال حاضر به آن نیاز ندارید، حتما آن را خاموش کنید.

برای بستن این برنامه ها:

 • انگشت خود را از گوشه سمت راست پایین صفحه آیفون خود به بالا بکشید. با این کار صفحه تعویض برنامه باز می شود و می توانید برنامه مورد نظر را ببندید.
 • در آیفونی که دکمه هوم دارد، روی دکمه هوم دوبار ضربه بزنید تا صفحه تعویض برنامه باز شود.
 • برای بستن فوری برنامه ها، انگشت خود را خیلی سریع به بالا بکشید.
افزایش سرعت اینترنت تلفن همراه در آیفون

افزایش سرعت اینترنت تلفن همراه در آیفون

 1. حالت کم داده را خاموش کنید

هنگامی که یک برنامه داده محدود دارید، حالت Low Data Mode به طور پیش‌فرض روشن می‌شود تا میزان استفاده از داده تلفن همراه آیفون توسط برنامه‌ها کاهش یابد. وقتی این حالت فعال است، ممکن است دستگاه شما کندتر کار کند یا باعث مسدود شدن و خراب شدن برنامه‌ها شود.

برای غیر فعال کردن حالت داده کمابتدا به Cellular Settings رفته و سپس Cellular Data Options را بزنید، در مرحله بعد Data Mode و یکی از دو گزینه Standard یا Allow More Data on 5G را انتخاب کنید.

افزایش سرعت اینترنت تلفن همراه در آیفون

افزایش سرعت اینترنت تلفن همراه در آیفون

حالت استاندارد اجازه می دهد تا داده های تلفن همراه در پس زمینه اجرا شوند و به طور خودکار به روز شوند، اما کیفیت فیلم ها و FaceTime را نیز کاهش می دهد. اگر از اینترنت برای رسانه با کیفیت بالاتر، پشتیبان گیری خودکار iCloud و به روز رسانی نرم افزار استفاده می کنید، گزینه دوم را انتخاب کنید.

 1. حالت دانلود و به روز رسانی خودکار آیفون را غیرفعال کنید

به‌روزرسانی‌ها و دانلودهای خودکار داده‌های سلولی زیادی مصرف می‌کنند و سرعت اینترنت تلفن همراه آیفون شما را کاهش می‌دهند. برای غیرفعال کردن این ویژگی ابتدا به آیفون بروید تنظیمات و سپس بله اپ استور بروید و تب App Downloads and App Updates را خاموش کنید. در صورت تمایل، می توانید به تنظیمات برگردید و همین کار را برای موسیقی، کتاب و پادکست انجام دهید.

با غیرفعال کردن دانلود خودکار، سرعت اینترنت تلفن همراه آیفون را افزایش دهید

با غیرفعال کردن دانلود خودکار، سرعت اینترنت تلفن همراه آیفون را افزایش دهید

 1. حالت هواپیما را خاموش و روشن کنید

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای تنظیم مجدد اینترنت تلفن همراه در آیفون، روشن و خاموش کردن حالت هواپیما است. کافی است به مرکز کنترل آیفون بروید و حالت هواپیما را روشن کنید. یک دقیقه صبر کنید، آن را خاموش کنید و منتظر بمانید تا آیفون شما دوباره وصل شود.

با روشن و خاموش کردن حالت هواپیما سرعت اینترنت تلفن همراه آیفون را افزایش دهید

با روشن و خاموش کردن حالت هواپیما سرعت اینترنت تلفن همراه آیفون را افزایش دهید

 1. برای افزایش سرعت اینترنت تلفن همراه در آیفون، آیفون را ریستارت کنید

راه اندازی مجدد دستگاه یکی از ساده ترین ترفندها برای رفع ارورها و مشکلات آیفون است. آیفون شما معمولا همیشه روشن است. اگر راه اندازی مجدد هر چند روز یکبار مفید است. نحوه راه اندازی مجدد آیفون به مدل آن بستگی دارد.

 1. تنظیمات شبکه را به تنظیمات اولیه برگردانید.

یکی دیگر از راه های افزایش سرعت اینترنت تلفن همراه آیفون، پاک کردن تنظیمات شبکه است. نگران پاک کردن اطلاعات گوشی خود نباشید. با این کار فقط همه چیز مربوط به تنظیمات شبکه داده بازنشانی می شود. از جمله Wi-Fi، اتصالات VPN و تنظیمات بلوتوث. برای انجام این:

 • در آیفون خود به تنظیمات و سپس عمومی من دارم میروم
 • به پایین اسکرول کنید و ادامه دهید انتقال یا تنظیم مجدد آیفون و سپس بازنشانی کنید دست زدن به
 • گزینه تنظیمات شبکه را به تنظیمات اولیه برگردانید رمز عبور را انتخاب و وارد کنید.
با بازنشانی تنظیمات شبکه، سرعت اینترنت تلفن همراه آیفون را افزایش دهید

با بازنشانی تنظیمات شبکه، سرعت اینترنت تلفن همراه آیفون را افزایش دهید

 1. برای افزایش سرعت اینترنت تلفن همراه آیفون، سیستم عامل iOS را به روز کنید

اگر سیستم عامل آیفون شما قدیمی است، آن را به آخرین نسخه iOS موجود به روز کنید. به روز رسانی ها اغلب عملکرد دستگاه را بهبود می بخشند، باگ ها را برطرف می کنند و سرعت آیفون شما را افزایش می دهند.

 • فقط بله تنظیمات و سپس عمومی برو و برو به روز رسانی نرم افزار دست زدن به
 • اکنون دانلود و نصب دانلود و نصب خودکار نسخه جدید را انتخاب کنید.
آپدیت iOS برای افزایش سرعت اینترنت تلفن همراه در آیفون

آپدیت iOS برای افزایش سرعت اینترنت تلفن همراه در آیفون

 1. رفع انسداد/VPN را خاموش کنید

VPN به شما کمک می کند به صورت ناشناس در وب گشت و گذار کنید، از سایت های فیلتر شده بازدید کنید و فعالیت آنلاین خود را از ISP خود پنهان کنید. با این حال، از داده های تلفن شما نیز استفاده می کند. اگر به آن نیاز ندارید، VPN را خاموش کنید تا سرعت اینترنت تلفن همراه آیفون خود را افزایش دهید. برای خاموش کردن VPN:

 • به تنظیمات و سپس عمومی من دارم میروم
 • به قسمت VPN و مدیریت دستگاه برو و VPN غیر فعال کردن
برای افزایش سرعت اینترنت تلفن همراه در آیفون، VPN را خاموش کنید

برای افزایش سرعت اینترنت تلفن همراه در آیفون، VPN را خاموش کنید

 1. دستگاه های دیگر را از هات اسپات خود حذف کنید

البته اتصال دستگاه های دیگر به هات اسپات، سرعت اینترنت و داده های تلفن همراه آیفون شما را کاهش می دهد. به خصوص اگر درگیر فعالیت های سنگینی مانند تماشای فیلم یا دانلود فایل باشند.

اتصال سایر کاربران را از نقطه اتصال خود متوقف کنید یا این گزینه را خاموش کنید. برای انجام این:

 • ابتدا در آیفون خود به تنظیمات و سپس سلولی من دارم میروم
 • روی هات اسپات شخصی روی گزینه Then ضربه بزنید به دیگران اجازه دهید بپیوندند خاموش شد
 1. مکان خود را برای پوشش شبکه بهتر تغییر دهید

موقعیت مکانی شما بر سرعت اینترنت تلفن همراه آیفون و پوشش شبکه تأثیر می گذارد. موانع طبیعی بلند مانند کوه ها، درختان یا ساختمان های بلند ممکن است در سیگنال شما اختلال ایجاد کنند. برای پوشش بهتر بدون وقفه شبکه به مکان دیگری بروید.

داخل خانه، دیوارها یا اشیا نیز می توانند سیگنال ارتباطی را ضعیف کنند. در خانه، منطقه ای با پوشش بهتر انتخاب کنید یا برای سرعت بیشتر به پنجره نزدیک شوید.

 • اگر با پوشش سیگنال شبکه در خانه خود مشکل دارید، می توانید از تقویت کننده سیگنال سلولی استفاده کنید.
 • گاهی اوقات سرعت پایین اینترنت ممکن است مربوط به مشکلات وب سایت باشد یا وب سایت به طور موقت غیرفعال شود.
 1. برنامه های سنگین را غیرفعال کنید

برخی از برنامه ها به پهنای باند بالایی نیاز دارند. به خصوص اگر آنها به طور منظم به روز و همگام شوند. برنامه هایی که دائما در حال آپدیت هستند نیز سرعت اینترنت تلفن همراه آیفون را مختل می کنند. زیرا به‌روزرسانی‌ها به اتصال شبکه قوی نیاز دارند و داده‌های تلفن همراه شما را بیشتر مصرف می‌کنند.

برای جلوگیری از استفاده از برنامه های سنگین، دسترسی آنها به داده های تلفن همراه خود را غیرفعال کنید. به روز رسانی خودکار این برنامه ها را در تنظیمات اپ استور غیرفعال کنید.

 1. بهینه سازی عملکرد مرورگر

یکی از آزاردهنده ترین چیزها در مورد وب گردی وب سایت هایی هستند که پاپ آپ ها و تبلیغات زیادی دارند. برخی از تبلیغات به کندی بارگیری می شوند. به خصوص آنهایی که ویدیوها یا انیمیشن ها را به صورت خودکار پخش می کنند.

مکمل و پلاگین ها کوکی های مرورگر از بارگیری این تبلیغات جلوگیری می کنند. این ویژگی در صورتی مفید است که به طور مکرر در آیفون خود به وب گردی می پردازید، زیرا از تخلیه اطلاعات این تبلیغات یا کاهش سرعت اینترنت تلفن همراه آیفون شما جلوگیری می کند.

علاوه بر این حالت خواندن همچنین به جلوگیری از بارگیری پاپ آپ ها و تبلیغات غیر ضروری کمک می کند. برای حذف تبلیغات در مرورگر آیفون به لینک مربوطه مراجعه کنید.

داده های ذخیره شده در کش مرورگر یکی از دلایل کندی سرعت اینترنت است. پاک کردن تاریخچه جستجوی سافاری و داده های غیر ضروری به افزایش سرعت اینترنت کمک می کند.

 1. سیم کارت خود را بردارید و تمیز کنید

گاهی اوقات سرعت پایین اینترنت می تواند مربوط به سیم کارت باشد. سیم کارت را از دستگاه خود خارج کنید، آن را با الکل و یک پارچه نرم تمیز کنید و دوباره آن را قرار دهید.

 1. آیفون خود را به طور کامل شارژ کنید

سرعت شارژ پایین و کاهش منبع انرژی می تواند بر سرعت اینترنت تلفن همراه شما تأثیر بگذارد. به خصوص اگر باتری شما رو به اتمام است. برای بهبود سرعت اینترنت، قبل از انجام کارهای سنگین اینترنتی، گوشی خود را کاملا شارژ کنید.

 1. با ارائه دهنده خدمات اینترنت خود تماس بگیرید

اگر پس از انجام تمام موارد بالا، همچنان اینترنت کندی دارید، وقت آن است که با ISP خود تماس بگیرید. مشکل اتصال یا عیب یابی سیم کارت را بررسی می کنند. در برخی موارد، گزینه های اینترنتی جایگزین هایی را معرفی می کنند که قابل اطمینان تر و سریع تر هستند.

اگر مشکل از اپراتور شماست، می توانید به یک اپراتور با قابلیت ها و سرعت بیشتر مراجعه کنید.

نتیجه

اکثر مشکلات سرعت اینترنت تلفن همراه آیفون را می توان با راه حل های ساده حل کرد، مانند روشن و خاموش کردن دستگاه یا به روز رسانی برنامه ها. در غیر این صورت، نکات بالا را تا زمانی که راه حل مناسب پیدا کنید، امتحان کنید.

لازم به ذکر است برای حل مشکل کار نکردن اینترنت LTE/4G در آیفون یا حل مشکل شبکه تلفن همراه در اپل واچ می توانید به مطالب مرتبط مراجعه کنید.