منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چگونه فضای ذخیره سازی مک را آزاد و بهینه کنیم؟

چگونه فضای ذخیره سازی مک را آزاد و بهینه کنیم؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه فضای ذخیره سازی مک را آزاد و بهینه کنیم؟

ممکن است به مرور زمان فضای ذخیره سازی در مک شما تمام شده باشد. در ادامه این مقاله توسط آنارماگوس به ما بپیوندید تا ترفندهایی برای آزاد کردن حافظه پنهان و حافظه پنهان در Mac به شما ارائه دهیم.

هر زمان که فضای ذخیره سازی در Mac شما تمام شد، می توانید به سرعت از اطلاعات خود در درایوهای خارجی یا iCloud Drive یا سایر خدمات ذخیره سازی ابری، اما در عین حال ما این را می دانیم ذخیره اطلاعات در حافظه داخلی مک آسانتر از حافظه خارجی است.

برخی از فضای ذخیره سازی داخلی مک شما توسط فایل ها و پوشه های مخفی اشغال می شود و بهینه سازی فضای ذخیره سازی محلی را برای شما دشوار می کند. در اینجا چند ترفند برای آزاد کردن فضای ذخیره سازی مخفی در مک شما وجود دارد، از جمله برخی از گزینه های بومی پیشرفته و برنامه های شخص ثالث.

5 ترفند برای آزاد کردن حافظه پنهان و حافظه پنهان در مک

گزینه های داخلی برای macOS

جوینده

در نسخه های جدید macOS، گزینه قدیمی All Files در Finder از بین رفته است، اما گزینه Recents وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید. پس از انتخاب Recent، می‌توانید فایل‌ها و پوشه‌های خود را بر اساس اندازه (نماد شش مربع) مرتب کنید و شروع به حذف داده‌های غیر ضروری در مک خود کنید. البته می توانید مواردی مانند اسناد و دانلودها و غیره را نیز به صورت دستی بررسی کنید.

با Finder فضای ذخیره سازی را در Mac خود آزاد کنید

با Finder فضای ذخیره سازی را در Mac خود آزاد کنید

درباره این مک

بخش درباره این مک شامل یک ویژگی ذخیره است که به شما امکان می دهد به سرعت یک عکس از فضای ذخیره سازی خود پیدا کنید. همچنین گزینه هایی را برای آزاد کردن فضای ذخیره سازی در مک خود به شما ارائه می دهد.

  • در مک شما تنظیمات سیستم باز (در نسخه های قدیمی macOS)
  • در حال حاضر بله عمومی و سپس ذخیره سازی من دارم میروم
  • در بالا یک نوار رنگی وجود دارد که دسته‌بندی‌های بیشتری از فضای دیسک شما را نشان می‌دهد.
  • در مرحله بعدی، توصیه‌هایی برای آزاد کردن فضای ذخیره‌سازی، از جمله بهینه‌سازی فضای ذخیره‌سازی، استفاده از iCloud، تخلیه خودکار سطل زباله، مرتب‌سازی داده‌ها و موارد دیگر را خواهید دید.
  • پس از بررسی، لیستی از برنامه ها و محل ذخیره آنها را برای هر یک از این گزینه ها مشاهده خواهید کرد. برای مشاهده جزئیات بیشتر در مورد هر کدام “من” روی سمت راست آن کلیک کنید.
  • توجه داشته باشید که در این بخش نمی توانید مستقیماً داده ها را از سیستم و سایر دسته ها حذف کنید.
  • برای مشاهده سایر دستگاه ها، از جمله دستگاه های خارجی، روشن تمام جلدها در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.
با About This Mac فضای مخفی را در Mac خود آزاد کنید

با About This Mac فضای مخفی را در Mac خود آزاد کنید

برای آزاد کردن فضای ذخیره سازی در Mac خود عمیق تر جستجو کنید

دیسک دیزی

در حین استفاده جوینده و درباره این مک به طور مفید، استفاده از تحلیلگر دیسک بصری Daisy Disk یک راه راحت و سرگرم کننده برای سازماندهی چیزها در مک شما است. این برنامه دارای رابط کاربری تعاملی است که زیبا و کاربردی است و می توانید فایل های موجود در برنامه را مرور کرده و مستقیماً آن ها را حذف کنید. شما همچنین می توانید دستگاه های خارجی را تجزیه و تحلیل کنید.

کش را در مک با دیزی دیسک پاک کنید

کش را در مک با دیزی دیسک پاک کنید

دیزی دیسک به شما نگاه عمیق تری به فضای ذخیره سازی مک شما می دهد. این فایل‌های مخفی و موقت را نشان می‌دهد تا بتوانید دقیقاً فضای ذخیره‌سازی مک شما را ببینید. رابط رنگارنگ آن تشخیص فایل های حجیم را آسان می کند.

این نرم افزار همچنین فضای رایگان و محاسباتی رایگان و تمیزی را در اختیار شما قرار می دهد.

مک و سنسی من را تمیز کنید

دو گزینه مفید دیگر برای کمک به شما در یافتن فایل‌های اضافی، پاک‌سازی، حذف نصب برنامه‌ها و بهینه‌سازی عملکرد و موارد دیگر در مک مک من را پاک کن و حسی هستند. این دو نرم افزار تجزیه و تحلیل دقیق دیسک مانند رابط کاربری دیزی دیسک را به شما ارائه نمی دهند، اما ابزارهای مفید دیگری مانند مدیریت ذخیره سازی را در اختیار شما قرار می دهند.

کش مک را پاک کنید My Mac و Sensei را پاک کنید

کش مک را پاک کنید My Mac و Sensei را پاک کنید

دانلود هر دو برنامه رایگان است و می توانید با پرداخت هزینه برای آنها مجوز مادام العمر دریافت کنید.

امیدواریم مقاله بالا به شما کمک کرده باشد فضای ذخیره سازی را در مک خود آزاد کنید. می توانید ملاقات کنید نحوه استفاده از JPT Chat در مک روی مقاله لینک شده کلیک کنید.