منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • یادداشت در اینستاگرام چیست و چگونه کار می کند؟

یادداشت در اینستاگرام چیست و چگونه کار می کند؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
یادداشت در اینستاگرام چیست و چگونه کار می کند؟

مطمئنا شما به عنوان یک کاربر در عصر تکنولوژی از اینستاگرام زیاد استفاده می کنید. شما در واقع از این پلتفرم اجتماعی بازدید کرده اید تا کارهایی مانند ارسال یک داستان، پست و غیره را انجام دهید. یا حتی گاهی اوقات فقط برای دیدن فالوورهای خود از آن بازدید می کنید. این برنامه اکنون دارای ویژگی های جدیدی در تب است DM کاربران ویژگی هایی اضافه کرده اند که شامل وضعیت و یادداشت در اینستاگرام به کاربران اجازه می دهد تا مطالب ذهن خود را در آن بنویسند.

استفاده از این قابلیت بسیار آسان است، اما از آنجایی که هنوز بسیاری از افراد با نحوه استفاده از آن آشنا نیستند، در این قسمت از Enarmag به توضیح کامل آن می پردازیم. بنابراین، اگر اینستاگرام به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی شما تبدیل شده است، با ما همراه باشید.

ویژگی یادداشت های اینستاگرام چیست؟

این ویژگی برخلاف بخش استوری اینستاگرام که به کاربران امکان آپلود فیلم و تصاویر را می دهد، این یک ویژگی بسیار سریع و کوتاه با محدودیت 60 کاراکتر است که به نحوی یادداشت های کاربری را برای مخاطبان خود ارسال می کند که فالوورهای فرد مذکور هیچ نوتیفیکیشنی دریافت نمی کنند و فقط از طریق آن DM / چت آنها می توانند یادداشت دریافتی را ببینند و پاسخ دهند.

نکته مشترک یادداشت ها و استوری های اینستاگرام این است که هر دو پس از یک دوره 24 ساعته ناپدید می شوند. با این تعریف می توان گفت که Notes در اینستاگرام در واقع همان استوری است که به صورت متنی ارائه می شود.

در مرحله اول، باید مطمئن شوید که اینستاگرام خود را به آخرین نسخه موجود به روز کرده اید، سپس در ادامه این مقاله با نحوه ایجاد، اشتراک گذاری و مسدود کردن یادداشت روی آن آشنا خواهید شد.

نحوه استفاده از یادداشت های اینستاگرام در آیفون و اندروید

 1. برنامه اینستاگرام خود را اجرا کنید و سپس وارد بخش شوید DM به سمت چپ صفحه بروید.
 2. در گوشه سمت راست بالای نمایه خود، روی نماد (+) کلیک. (در این قسمت امکان جایگزینی نماد + با عبارت وجود دارد یادداشت شما آن را بپذیرید، برای ایجاد پست باید روی آن ضربه بزنید.)
 3. متنی را که می خواهید به اشتراک بگذارید وارد کنید.
 4. در گوشه سمت راست بالا، روی گزینه دکمه اشتراک گذاری کلیک.
در اینستاگرام یادداشت بسازید و به اشتراک بگذارید

در اینستاگرام یادداشت بسازید و به اشتراک بگذارید

نکته: در این قسمت می توانید دوستانی را که می خواهید متن را با آنها به اشتراک بگذارید انتخاب کنید. اینستاگرام به کاربران این امکان را می دهد که دنبال کنندگان یا دوستان نزدیک خود را به عنوان هدف اشتراک گذاری انتخاب کنند.

ویژگی های مهم یادداشت های اینستاگرام

در زیر به برخی از ویژگی های مهم Notes اشاره می کنیم که با استفاده از آنها بهره وری شما را بیشتر می کند.

 • همه یادداشت ها پس از 24 ساعت ناپدید می شوند و حداکثر می توانند 60 کاراکتر باشند.
 • این یادداشت های کوتاه می توانند شروع یک گفتگوی بسیار مهم (مانند یک گفتگوی کاری یا عاشقانه) باشند. پس آنها را به جذاب ترین شکل ممکن یادداشت کنید.
 • افرادی که در حرفه های مختلف کار می کنند می توانند از اینستاگرام Note برای برقراری ارتباط تجاری، ارسال اخبار، به روز رسانی یا سایر اطلاعات مرتبط با کار خود استفاده کنند. لازم به ذکر است که این یادداشت ها راه بسیار آسانی برای جلب توجه همکاران هستند، زیرا در ازدحام استوری های اینستاگرام گم نمی شوند و درست بالای صندوق ورودی مخاطبان قرار می گیرند.

غیرفعال کردن ویژگی Notes در اینستاگرام

با دانستن تمام نکات مثبت این ویژگی جدید اینستاگرام، ممکن است بخواهید یادداشت های خود را از برخی افراد مخفی کنید یا آن را به طور کلی غیرفعال کنید. برای این منظور باید بدانید که این قابلیت را نمی توان به طور کامل غیرفعال کرد، اما برای افراد ساکت می توان آن را بی صدا کرد و این کار را از طریق قسمت یادداشت ها یا مشخصات فرد مورد نظر انجام داد.

لازم به ذکر است که در مقاله ای دیگر به نحوه مخفی کردن حضور آنلاین اکانت اینستاگرام در آیفون و اندروید پرداخته ایم که برای آگاهی بیشتر در این مورد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

بی‌صدا کردن یادداشت‌های اینستاگرام برای افراد از طریق Notes
 1. آن DM هایی را که یادداشت قابل مشاهده است باز کنید.
 2. روی نت مورد نظر کلیک کنید و کمی دست خود را بگیرید.
 3. از گزینه های موجود، بی‌صدا کردن یادداشت‌ها دست زدن به
با یادداشت ها، یادداشت ها را در اینستاگرام بی صدا کنید

با یادداشت ها، یادداشت ها را در اینستاگرام بی صدا کنید

غیرفعال کردن یادداشت های اینستاگرام از طریق پروفایل
 1. به نمایه ای که می خواهید نادیده بگیرید بروید.
 2. تب ذیل دست زدن به
 3. در میان گزینه ها، بدون صدا انتخاب کنید.
 4. گزینه یادداشت آن را روشن کنید.
غیرفعال کردن یادداشت ها در اینستاگرام

غیرفعال کردن یادداشت ها در اینستاگرام

نکته: اگر می‌خواهید یادداشت‌ها را دوباره روشن کنید، به بخش بی‌صدا در نمایه بروید و آن را خاموش کنید. اکنون Unmute خواهد بود.

آخرین کلمه

ویژگی یادداشت های اینستاگرام یکی از پرکاربردترین شروع کننده های مکالمه است و می تواند برای چت های تجاری مهم استفاده شود. با خواندن مقاله بالا نحوه کار با آن را یاد گرفتید. اگر می خواهید در مورد نحوه بازگرداندن اکانت اینستاگرام بیشتر بدانید به مقاله مورد نظر مراجعه کنید.