منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • یافتن محل ذخیره فایل ها در آیفون – وبلاگ SibApp

یافتن محل ذخیره فایل ها در آیفون – وبلاگ SibApp

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
یافتن محل ذخیره فایل ها در آیفون - وبلاگ SibApp

اگر شما هم هنگام جستجوی فایل های دانلود شده خود در آیفون سردرگم هستید، باید به شما بگوییم که تنها نیستید. یافتن فضای ذخیره سازی در آیفون در مقایسه با بسیاری از گوشی های دیگر می تواند دشوار باشد. مهم نیست دانلود شما چیست. چه یک فایل سند، یک تصویر یا حتی یک ویدیو داشته باشید، مهم است که آنها را ذخیره کنید تا بتوانید در سریع ترین زمان ممکن به هر یک از فایل ها دسترسی داشته باشید. این راهنما به شما کمک می کند تا هر محتوایی را که از اینترنت دانلود می کنید به راحتی پیدا کنید.

نحوه پیدا کردن فضای ذخیره سازی آیفون

راه های مختلفی برای یافتن فایل های دانلود شده در آیفون وجود دارد که ممکن است برای افرادی که تازه وارد آیفون شده اند کمی سخت باشد. اما با یافتن فضای ذخیره سازی آیفون تنها با یک یا دو تمرین می توانید در سری های بعدی این کار را در کمترین زمان ممکن انجام دهید. در مرحله بعد، مکان هایی را که فایل های دانلود شده در آن ذخیره می شوند، ارائه می دهیم.

پوشه فایل ذخیره سازی آیفون

یکی از مکان هایی که آیفون در آن ذخیره می شود، قسمت (Files) خواهد بود. برای یافتن این بخش باید مراحل زیر را دنبال کنید.

 1. انگشت خود را در وسط صفحه گوشی قرار دهید و آن را به پایین بکشید.
 2. در کادر جستجویی که برای شما باز می شود عبارت (Files) را وارد کرده و روی گزینه ذره بین ضربه بزنید تا فرآیند یافتن آن پوشه آغاز شود.
 3. سپس باید بر روی کلمه (View) کلیک کنید تا منویی برای شما باز شود.
 4. سپس از قسمت (Locations) گزینه (On my iPhone) را از بین گزینه های موجود انتخاب کنید.
 5. اکنون بسته به جایی که فایل های خود را برای ذخیره انتخاب می کنید، می توانید آنها را در پوشه های مختلف پیدا کنید.
 6. در نهایت روی پوشه Downloads کلیک کنید تا فایل های دانلود شده خود را مشاهده کنید.

توجه: ممکن است فایل های دانلود شده را در هنگام ذخیره در (On My iPhone) یا یک پوشه (iCloud Drive) ذخیره کرده باشید، در این صورت باید هر یک از این تب ها را بررسی کنید. اما اگر می خواهید هر یک از فایل های دانلود شده را به مکان دیگری منتقل کنید، باید انگشت خود را روی فایل مورد نظر قرار دهید و برای مدتی توقف کنید. سپس با ظاهر شدن گزینه موجود، بسته به نیاز خود یکی از عبارات (Copy) یا (Move) را انتخاب کرده و روی آن کلیک کنید.

مکانی برای ذخیره تصاویر دانلود شده در آیفون

اگر در یافتن فایل تصویری که اخیراً در گوشی خود دانلود کرده اید مشکل دارید، ممکن است توضیحات این بخش به شما کمک کند. در زیر به شما نشان خواهیم داد که عکس های دانلود شده کجا ذخیره می شوند.

 1. تب (Photos) را در آیفون خود پیدا کرده و وارد آن شوید.
 2. بخش (کتابخانه) را از منوی موجود انتخاب کنید.
 3. معمولاً باید تصویر دانلود شده را در این بخش پیدا کنید. در غیر این صورت می توانید روی قسمت (همه عکس ها) کلیک کنید.
 4. در نهایت، اگر تصویر شما چند روز پیش دانلود شده است، ممکن است مجبور شوید کمی در گالری جستجو کنید تا تصویر دانلود شده را پیدا کنید.

ذخیره سازی آیفون برای موسیقی

اگر به موسیقی علاقه دارید، اغلب باید آهنگ های مختلف را از کانال های مختلف دانلود کنید. در این صورت باید با محل ذخیره موسیقی های مختلف در آیفون آشنا باشید. مراحل زیر را دنبال کنید تا آهنگ های دانلود شده خود را در آیفون پیدا کنید.

 1. برنامه Music را در آیفون باز کنید. نماد برنامه یک نت موسیقی قرمز و آبی با پس‌زمینه سفید است که می‌تواند در صفحه اصلی گوشی شما یا در کتابخانه برنامه باشد.
 2. سپس باید بر روی گزینه (Library) کلیک کنید. این بخش نیز با یک آیکون مربع (سه مربع که روی هم چیده شده اند) با یک نت موسیقی نشان داده می شود.
 3. در این مرحله باید بر روی گزینه (Download Music) کلیک کنید. این تب یکی از دسته بندی های تب کتابخانه است که با کلیک بر روی آن لیست دیگری را به شما نشان می دهد.
 4. در پایان پوشه های مختلفی را با عناوین مختلف مشاهده خواهید کرد که برای مشاهده موسیقی دانلود شده باید روی یکی از آنها کلیک کنید. به عنوان مثال، اگر قرار است آهنگ مورد نظر خود را بر اساس خواننده یا هنرمند آن پیدا کنید، باید روی دسته (Artists) کلیک کنید.

نحوه پیدا کردن برنامه های دانلود شده در آیفون

یکی دیگر از فایل های دانلود شده در آیفون برنامه های مختلفی است که هر کدام کارایی خاص خود را دارند. برای یافتن چنین فایل هایی در حافظه آیفون، باید مراحل زیر را دنبال کنید.

 1. انگشت خود را روی صفحه آیفون قرار دهید و به آرامی به سمت چپ صفحه بکشید. اگر این کار را به درستی انجام داده باشید، باید نوار جستجو را در بالای صفحه ببینید.
 2. در مرحله بعد باید نام برنامه را در قسمت جستجو وارد کنید.
 3. در نهایت روی آیکون ذره بین کلیک کنید تا فرآیند جستجو آغاز شود و اپلیکیشن آیفون مورد نظر را پیدا کنید.
 4. در نهایت، برنامه را در لیست قابل مشاهده خواهید یافت.

نکته: پیدا کردن محل ذخیره سازی آیفون برای هر فایلی که نام آن را می دانید آسان است. برای یافتن هر فایل دانلود شده می توانید از مراحل بالا استفاده کنید. البته دانستن نام دقیق فایل مورد نظر ضروری است.

چگونه فایل های دانلود شده را از مرورگر آیفون پیدا کنیم

محل ذخیره آیفون شما هنگام استفاده از مرورگر سافاری به شما بستگی دارد. بنابراین، زمانی که از فایل دانلود شده استفاده می کنید، به راحتی می توانید محل ذخیره سازی را پیدا کنید. مراحل ذخیره فایل دانلود شده از سافاری به شرح زیر است.

 1. مرورگر سافاری را باز کرده و وارد وبسایت مورد نظر شوید.
 2. به پایین صفحه نگاه کنید. سپس گزینه (Share) را انتخاب کرده و روی آن کلیک کنید.
 3. در این قسمت صفحه ای برای شما باز می شود که باید بر روی کلمه (Save to files) از بین قسمت های مختلف آن کلیک کنید.
 4. سپس مسیر ذخیره آیفون دلخواه خود را انتخاب کرده و نام پوشه آن را انتخاب کنید.
 5. در نهایت باید منتظر بمانید تا فایل مورد نظر دانلود و در پوشه مورد نظر ذخیره شود.

نتیجه

 • پیدا کردن مکانی برای ذخیره آیفون می تواند کمی مشکل باشد، به خصوص برای مبتدیان.
 • فضای ذخیره سازی آیفون بسته به فایلی که دانلود می کنید متفاوت است. به عنوان مثال، تصاویر در قسمت عکس ها ذخیره می شوند. اگرچه می توانید همه چیز را در بخش (Files) پیدا کنید.
 • ساده ترین راه برای یافتن فایل دانلود شده در آیفون این است که نام دقیق فایل را در کادر جستجوی گوشی وارد کنید، صفحه را به سمت چپ بکشید و فرآیند جستجو را شروع کنید.
 • برای یافتن آهنگ ها و موسیقی های دانلود شده در آیفون، باید از قسمت (کتابخانه) گوشی کمک بگیرید.
 • مرورگر سافاری یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی است که احتمالاً بیشتر دانلود خود را در آن انجام می‌دهید. در این صورت برای اینکه با مشکل یافتن فایل دانلودی مواجه نشوید باید محل ذخیره سازی را خودتان انتخاب و وارد کنید.