منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • یافتن Airpods با استفاده از برنامه Find My iPhone – وبلاگ SibApp

یافتن Airpods با استفاده از برنامه Find My iPhone – وبلاگ SibApp

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
یافتن Airpods با استفاده از برنامه Find My iPhone - وبلاگ SibApp

آیا تا به حال ایرپادهای خود را گم کرده اید؟ در چنین شرایطی، چه راه حلی برای یافتن AirPods خود اندیشیده اید؟ AirPods را می توان یکی از محصولات خوب اپل دانست که فقط هندزفری بلوتوث نیستند. ویژگی عالی AirPods این است که می توانید با استفاده از دستیار صوتی اپل، پخش موسیقی یا صدا را در دستگاه خود متوقف کنید، پیام ارسال کنید یا با شخصی تماس بگیرید. اما ویژگی های جذاب این محصول ممکن است به دلیل استفاده مکرر احتمال سرقت یا مفقود شدن را افزایش دهد. بنابراین در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه AirPods خود را با استفاده از یک برنامه جانبی پیدا کنید.

برنامه Find My iPhone چیست و چه کاربردی دارد؟

Find My iPhone را می توان یک ویژگی و ویژگی امنیتی در دستگاه های مجهز به سیستم iOS دانست که هم از طریق مرورگر و هم با نصب اپلیکیشن قابل استفاده است. کاربران دستگاه های iOS می توانند از این برنامه برای یافتن AirPods خود یا ردیابی سایر محصولات اپل در صورت گم شدن یا سرقت استفاده کنند. البته اینها همه ویژگی های برنامه نیستند، زیرا حتی می توانید از راه دور اطلاعات دستگاه خود را پاک کنید یا حالت سرقت شده آن را فعال کنید. اما در زیر به نحوه نصب این برنامه و استفاده از آن برای یافتن AirPods خواهیم پرداخت.

نحوه نصب برنامه Find My iPhone

اولین قدم برای یافتن ایرپاد گمشده خود این است که اپلیکیشن Find My iPhone را از قبل روی گوشی خود نصب کنید. برای این منظور می توانید وارد اپلیکیشن اپل شده و مراحل زیر را برای نصب این برنامه دنبال کنید:

 1. وارد اپلیکیشن اپل و حساب کاربری خود شوید.
 2. نام برنامه را در قسمت جستجو وارد کنید.
 3. برای شروع فرآیند جستجو بر روی ذره بین کلیک کنید.
 4. پس از مشاهده برنامه در صفحه مورد نظر، روی قسمت دانلود کلیک کرده و مراحل نصب را دنبال کنید.

نکته: نه تنها می‌توانید از این برنامه برای پیدا کردن AirPods خود استفاده کنید، بلکه می‌توانید از Find My iPhone در مواقعی که تلفن یا iPad گم شده است استفاده کنید. این برنامه در نهایت به شما کمک می کند دستگاه گم شده خود را بر روی نقشه محصول اپل ردیابی کنید. اگرچه در این شرایط دستگاه شما باید به اینترنت متصل باشد تا موقعیت آن ردیابی شود.

نحوه پیدا کردن AirPods با استفاده از برنامه Find My iPhone

اگرچه راه‌های مختلفی برای یافتن ایرپاد گم‌شده‌تان وجود دارد، اما می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن Find My iPhone دستگاه خود را پیدا کنید. برای این کار باید برنامه خود را راه اندازی کنید و مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 1. در صفحه باز شده برنامه وارد قسمت Devices شوید.
 2. در این بخش، لیستی از دستگاه های متصل در حساب iCloud خود را مشاهده می کنید که برای انتخاب AirPods خود باید آن ها را بررسی کنید.
 3. سپس می توانید گزینه Play Sound را برای پخش صدای بلند از AirPods خود انتخاب کنید و به شما کمک کند آن را پیدا کنید.
 4. اگر می خواهید مکان ایرپادهای گم شده خود را پیدا کنید، باید از ویژگی Directions استفاده کنید.
 5. اگر گزینه قبلی را انتخاب کنید، می توانید مسیر AirPods خود را ردیابی کنید. در این حالت گزینه Near به معنای نزدیک شدن شما به Airpod و گزینه Far به معنای دور شدن شما از هندزفری بلوتوث مورد نظر است.
 6. اگر به مکان AirPods خود برسید، برنامه Find My iPhone شما در اینجا نشان داده می شود.

توجه: برای فعال کردن قابلیت Find My، ابتدا باید وارد تنظیمات گوشی خود شوید. سپس روی نام خود کلیک کنید. سپس گزینه مورد نظر را انتخاب کرده و روی On قرار دهید.

یک پیام هشدار برای AirPods تنظیم کنید

اگر اغلب از AirPods خود استفاده می کنید، ممکن است فراموش کنید که آنها کجا هستند یا حتی به یاد داشته باشید که هنگام خروج از خانه آنها را بردارید. در این صورت، با انجام برخی تنظیمات، می توانید زنگ هشداری را برای دستگاه خود تنظیم کنید تا بدون حذف ایرپاد، شما را از حرکت مطلع کند. برای تنظیم این پیام هشدار، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • برنامه Find My را در دستگاه خود راه اندازی کنید.
 • در صفحه ای که باز می شود، تب Devices را انتخاب کنید و سپس نام AirPods خود را انتخاب کنید.
 • در قسمت Notifications باید روی منوی Notify when lagging کلیک کنید.
 • در نهایت، باید وضعیت Notify when lagging را با کلیک کردن روی دکمه آن فعال کنید.

نکات مهم برای پیدا کردن AirPods

برای اینکه ایرپادهای گم شده یا دزدیده شده خود را از طریق سرویس Find My iPhone پیدا کنید، باید به چند نکته مهم توجه کنید. شما نمی توانید دستگاه خود را تحت شرایط خاصی پیدا کنید که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد. برای این منظور لازم است نکات زیر را با دقت مطالعه کنید:

 • می‌توانید ایرپادهای خود را زمانی که از کیس شارژ خارج می‌شوند، پیدا کنید.
 • برای پیدا کردن AirPods خود، باید قبلاً دستگاه خود را در حساب iCloud ثبت کرده باشید. در این صورت به راحتی می توانید موقعیت دستگاه را روی نقشه گوشی خود مشاهده کنید.
 • ایرپادها را زمانی می توان پیدا کرد که در محدوده بلوتوث آیفون شما باشند. با این حال، حتی زمانی که خارج از محدوده بلوتوث هستید، با استفاده از برنامه Find My iPhone می‌توانید آخرین محل اتصال AirPods را به تلفن نشان دهید.
 • برای اینکه Find My iPhone روی گوشی شما کار کند، AirPods شما باید به نسخه 4A400 به روز شود.
 • برای بررسی آخرین نسخه دستگاه خود می توانید به قسمت تنظیمات رفته و به ترتیب General و About را انتخاب کنید. در نهایت با بررسی قسمت Firmware Version می توانید نام AirPods خود را بیابید و آخرین نسخه را مشاهده کنید.

نتیجه

 • AirPods هدفون های هندزفری مدرنی هستند که علاوه بر تولید صدا، عملکردهای مختلف دیگری نیز دارند.
 • با استفاده از اپلیکیشن Find My iPhone می‌توان ایرپادها را هنگامی که گم یا دزدیده شد، پیدا کرد.
 • می توانید ویژگی Find My iPhone را از طریق مرورگر دستگاه iOS فعال کنید یا برنامه آن را از طریق Apple App نصب کنید.
 • برنامه Find My iPhone به شما کمک می کند ایرپادهای خود را پیدا کنید یا آنها را با پخش صدا از AirPods خود پیدا کنید.
 • اگر اغلب ایرپادهای خود را در خانه یا محل کار رها می کنید، بهتر است هنگام خروج از ایرپاد خود با فعال کردن پیام هشدار مطلع شوید.