منو سایت

10 روش برای حل مشکل کاهش حجم تماس آیفون

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
10 روش برای حل مشکل کاهش حجم تماس آیفون

اگر نمی توانید صدای تماس گیرنده را به وضوح بشنوید یا هنگام برقراری تماس با آیفون صدا بسیار کم است، در این مقاله از آنارماگوس با ما همراه باشید تا 10 راه حل مشکل کاهش صدای مکالمه آیفون را به شما معرفی کنیم.

رفع مشکل کاهش حجم تماس آیفون

محیط اطراف خود را بررسی کنید

گاهی اوقات صدای محیط بر صدای آیفون غالب می شود و این تصور را ایجاد می کند که آیفون مشکل دارد و صدای مخاطب را به خوبی منتقل نمی کند. پس قبل از اقدام به تعمیر آیفون خود، آن را در محیطی مناسب تست کنید.

میزان تماس را تنظیم کنید

گاهی اوقات ممکن است ناخواسته صدای خروجی آیفون را کم کرده باشید و در نتیجه صدای مخاطب را به خوبی نشنیده باشید. در این مواقع دکمه ولوم دستگاه خود را پیدا کرده و با نگه داشتن آن میزان صدا را افزایش دهید.

نکته: مراقب باشید صدا را آنقدر زیاد نکنید که در دراز مدت به شنوایی خود آسیب وارد کنید.

تاثیر کلید Mute در کاهش صدای مکالمه در آیفون

برای حل مشکل کاهش صدای مکالمه آیفون، گزینه

برای حل مشکل کاهش صدای مکالمه آیفون، گزینه “Mute” را در آیفون تیک بزنید

گاهی اوقات صدا در میانه مکالمه ناگهان قطع می شود. این مشکل بزرگی نیست زیرا ممکن است مخاطب شما در حین مکالمه نیز گزینه مورد نظر را نداند بدون صدا ضربه بزنید راه حل مؤدبانه این است که از او بخواهید این را در تلفن خود بررسی کند.

قابلیت حذف نویز آیفون را غیرفعال کنید

قابلیت حذف نویز آیفون یکی از کاربردی ترین سرویس های اپل است، اما گاهی اوقات باعث کاهش صدا در آیفون می شود. بنابراین غیرفعال کردن آن می تواند مشکل کم صدا را حل کند. برای این کار موارد زیر را انجام دهید:

  • به تنظیمات آیفون خود بروید.
  • بر دسترسی کلیک.
  • صفحه را به پایین و روی صفحه اسکرول کنید صوتی/تصویری دست زدن به
  • گزینه کاهش نویز گوشی خاموش شد
حذف نویز در آیفون را غیرفعال کنید

حذف نویز در آیفون را غیرفعال کنید

حالت هواپیما را در آیفون خود روشن و خاموش کنید

فعال و غیرفعال کردن حالت هواپیما در آیفون

فعال و غیرفعال کردن حالت هواپیما در آیفون

گاهی اوقات کاهش حجم تماس آیفون می تواند به دلیل خطای شبکه باشد و همیشه به دلیل مشکلات نرم افزاری یا سخت افزاری دستگاه ایجاد نمی شود. در این مواقع با روشن و خاموش کردن حالت هواپیما آیفون به سرعت شبکه را ریست کرده و مشکل حل می شود.

به مرکز کنترل برو و روی آیکون کلیک کن حالت هواپیما برای قرار دادن دستگاه در حالت هواپیما ضربه بزنید. هنگامی که این ویژگی فعال است، نماد زرد خواهد شد.

پس از چند ثانیه دوباره بر روی آیکون ذکر شده کلیک کنید تا این قابلیت غیر فعال شود.

شیار بلندگو و گوشی آیفون را تمیز کنید

برای رفع مشکل کاهش صدا، اسپیکر آیفون را تمیز کنید

برای رفع مشکل کاهش صدا، اسپیکر آیفون را تمیز کنید

واضح است که گرد و غبار، خاک و غیره می تواند به مرور زمان سوراخ های قسمت بلندگو و گوشی دستگاه را بپوشاند و در نتیجه صدای مکالمه آیفون را کاهش دهد. در این مواقع تمیز کردن شیار اسپیکر و آیفون می تواند مشکل کاهش صدا را حل کند. فقط باید مطمئن شوید که تمیز کردن به گونه ای انجام شود که دستگاه آسیب نبیند.

بلندگوی آیفون شکسته از انتقال صدای واضح جلوگیری می کند

گاهی اوقات صدای پایین مخاطب در هنگام مکالمه به دلیل خرابی و خرابی بلندگوی آیفون است. برای بررسی این مشکل می توانید گوشی را روی بلندگو قرار دهید تا متوجه شوید صدا بلند است یا نه. یا حتی فیلم و موسیقی را در آیفون پخش کنید و صدای خروجی دستگاه را از این طریق بررسی کنید.

اگر صدا واضح است، اسپیکر دستگاه سالم است و مشکل از جای دیگری است، اما اگر صدا همچنان ضعیف است، باید اسپیکر را تعویض کنید. اگر دستگاه تحت گارانتی باشد، تعویض این قطعه برای شما هیچ هزینه ای ندارد.

گلس و قاب آیفون را بردارید

جداسازی شیشه و قاب آیفون

جداسازی شیشه و قاب آیفون

گاهی اوقات شیشه و فریمی که در آیفون خود استفاده می کنید، اسپیکر دستگاه را می پوشاند و با فشار دادن روی آن، صدا کاهش می یابد یا به طور کلی صدا قطع می شود. به همین دلیل با جداسازی آن ها از دستگاه مشکل مذکور برطرف می شود.

ظاهراً گلس برداشته شده از آیفون دیگر قابل استفاده نیست. بنابراین، برای رفع مشکل کاهش حجم آیفون، باید ریسک کنید و این روش را بررسی کنید.

اگر مشکل کاهش صدای آیفون با این روش حل نشد، به سراغ راه حل های بعدی بروید.

اتصالات بلوتوث دستگاه را بررسی کنید

اتصال آیفون به بلوتوث یا هدفون استریو صدا را کاهش می دهد. برای حل مشکل، آنها را از دستگاه جدا کنید. اگر صدای آیفون همچنان کم است، روش بعدی را امتحان کنید.

برای بررسی اتصال بلوتوث دستگاه به مرکز کنترل به آیفون بروید و روی نماد بلوتوث کلیک کنید. اگر رنگ آیکون آبی نباشد به این معنی است که اتصالی وجود ندارد و اکنون باید صدای آیفون را بررسی کنید.

نکته: برای رفتن به مرکز کنترل آیفون با دکمه هوم، باید انگشت خود را از پایین صفحه آیفون به بالا بکشید.

تعمیر اساسی برای حل مشکل کاهش حجم تماس آیفون

اگر مراحل بالا مشکل شما را حل نکرد، مطمئنا یکی از روش های زیر به شما کمک خواهد کرد.

آیفون را ریستارت کنید

راه اندازی مجدد آیفون یکی از اولین اقداماتی است که هنگام بروز مشکل به ذهن شما خطور می کند. این امر مشکلات و تضادهای نرم افزاری را حل می کند. پس با راه اندازی مجدد دستگاه مشکل کاهش حجم تماس آیفون را حل کنید. اگر این روش کمکی نکرد، به مرحله بعدی بروید.

آیفون خود را به روز کنید

به روز رسانی های ارائه شده برای آیفون همیشه با به روزرسانی های نرم افزاری همراه است که اغلب باگ های سیستم عامل را برطرف می کند. برای به روز رسانی دستگاه خود به صورت زیر عمل کنید:

  • به تنظیمات بروید.
  • سپس در عمومی کلیک.
  • با ضربه زدن به روز رسانی نرم افزار و در نهایت دانلود و نصب سیستم عامل را به روز کنید.

تنظیمات شبکه آیفون را بازنشانی کنید

یکی از ابتدایی‌ترین راه‌ها برای رفع مشکلات اتصال آیفون، مانند کاهش حجم تماس آیفون، بازنشانی تنظیمات شبکه است.

  • برای این کار به مسیر زیر بروید:

تنظیمات → عمومی → انتقال / بازنشانی آیفون

تنظیمات شبکه آیفون را بازنشانی کنید

تنظیمات شبکه آیفون را بازنشانی کنید

  • سپس در بازنشانی کنید و تنظیمات شبکه را به تنظیمات اولیه برگردانید دست زدن به
  • برای تأیید عملکرد گفته شده، دوباره روشن است تنظیمات شبکه را به تنظیمات اولیه برگردانید کلیک.
برای رفع مشکل کاهش حجم تماس آیفون، تنظیمات شبکه را بازنشانی کنید

برای رفع مشکل کاهش حجم تماس آیفون، تنظیمات شبکه را بازنشانی کنید

آیفون را ریست کنید

ریست کردن آیفون می تواند مشکل کاهش صدا را به طور کامل برطرف کند، اما باید از آن به عنوان آخرین راه حل استفاده کنید زیرا معمولاً دستگاه را به تنظیمات روز اول و کارخانه برمی گرداند.

با پشتیبانی اپل تماس بگیرید

پس از امتحان روش های مختلف و حل نشدن مشکل کاهش حجم تماس آیفون، می توانید با ورود به وب سایت اپل و درخواست کمک با پشتیبانی تماس بگیرید.

برنامه های سرویس اپل

اپل چند تعمیر ساده آیفون را انجام خواهد داد. برنامه سرویس اپل راه اندازی شد برای حل مشکل کاهش حجم مکالمه در آیفون خود، به وب سایت اپل مراجعه کنید یا با ارائه دهنده خدمات تماس بگیرید و در صورت پشتیبانی از این مشکل، آن را برطرف کنید.

باگ هایی در iOS 16 مشاهده شده است که یکی از آنها کاهش حجم تماس های آیفون است. یکی دیگر از آن مسائل مرتبط شناسه چهره که باعث نگرانی کاربران شد. اگر شما و مشکلات Face ID در iOS 16 اگر با مشکل مواجه هستید، پیشنهاد می کنیم با کلیک بر روی لینک ذکر شده و مطالعه مقاله مرتبط، مشکل را حل کنید.