منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • 11 روش برای افزایش امنیت Apple ID و محافظت از اطلاعات شخصی

11 روش برای افزایش امنیت Apple ID و محافظت از اطلاعات شخصی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
11 روش برای افزایش امنیت Apple ID و محافظت از اطلاعات شخصی

من دارم شناسه اپل به عنوان یک Apple ID، کاربران باید به خدماتی مانند App Store، Apple Music، iCloud و غیره دسترسی داشته باشند. علاوه بر این، حفظ امنیت Apple ID که مکانی برای اطلاعات شخصی کاربران است، ضروری است. برای آموزش روش های افزایش امنیت اپل آیدی در آیفون و آیپد در این مقاله آنارماگوس با ما بمان.

روش های افزایش امنیت Apple ID

در این مقاله به 11 روش برای ایمن سازی اپل آیدی اشاره می کنیم. ممکن است روش‌های دیگری نیز وجود داشته باشد، اما موارد زیر مهمترین و اساسی‌ترین آنها هستند.

1. از احراز هویت دو مرحله ای استفاده کنید

یکی از مهم ترین کارهایی که می توانید برای محافظت از Apple ID خود انجام دهید، فعال کردن 2FA است. این کد تأیید زمانی لازم است که شخصی با Apple ID و رمز عبور خود در دستگاه جدیدی وارد Apple ID شود. با استفاده از کد راستی‌آزمایی گفته شده، اپل تشخیص می‌دهد که شما یا شخص دیگری با دانستن رمز عبور شما وارد حساب کاربری شده‌اید. همچنین اعلان هایی را در دستگاه های مورد اعتماد خود به طور همزمان دریافت خواهید کرد.

برای فعال کردن 2FA، باید یک شماره تلفن مطمئن برای دریافت پیام‌های متنی یا تماس‌های تلفنی خودکار وارد کنید. هم اگر از MacOS 10.15.4، iPadOS 13.4 و iOS 13.4 و بالاتر استفاده می کنید، تأیید دو مرحله ای به طور پیش فرض فعال است.

تأیید دو مرحله ای را برای Apple ID خود تنظیم کنید

تأیید دو مرحله ای را برای Apple ID خود تنظیم کنید

2. رمز عبور Apple ID و OTP را خصوصی نگه دارید

OTP مورد استفاده برای احراز هویت OTP نامیده می شود. بنابراین، باید از اشتراک OTP با دیگران به شدت اجتناب شود. برای محافظت از Apple ID خود باید از یک رمز عبور 8 کاراکتری با حروف بزرگ و کوچک و حداقل یک عدد استفاده کنید.

نکته: اپل هرگز جزئیات امنیتی حساب شما را نمی‌پرسد، بنابراین رمز عبور خود را با کسی به اشتراک نگذارید.

با این حال، هنگامی که برای پشتیبانی اپل درخواست می دهید یا زمانی که قصد ورود به سیستم را دارید، نماینده اپل ممکن است از شما اعتبارنامه Apple ID شما را بخواهد. در موارد دیگر، رمز عبور، کد تأیید یا سایر اطلاعات امنیتی خود را با کسی به اشتراک نگذارید. بهتر است هرگز از رمز عبور Apple ID خود برای ورود به سایر حساب های آنلاین خود استفاده نکنید.

3. Apple ID را به اشتراک نگذارید

به اشتراک گذاری محتوا یکی از مهم ترین موارد در دنیای امروز است، اما یکی از فرصت های منفی در حوزه امنیت محسوب می شود. حتی اعضای خانواده شما نباید اجازه استفاده از Apple ID شما را داشته باشند زیرا این کار باعث می شود به تمام اطلاعات شخصی شما دسترسی داشته باشند. با این حال، اگر Apple ID شما توسط شخص دیگری ساخته شده است، برای محافظت از Apple ID خود، حتما رمز عبور او را تغییر دهید تا فقط شما بتوانید به آن دسترسی داشته باشید.

برای به اشتراک گذاشتن اطلاعاتی که می خواهید، مانند خریدهای اپ استور، تقویم خانوادگی، اپل بوک و غیره، بهترین راه برای استفاده اشتراک گذاری خانواده خوب همچنین برای ایجاد آلبوم های خانوادگی مشترک باید اشتراک گذاری عکس iCloud برای محافظت از Apple ID شما استفاده می شود.

4. اطلاعات حساب خود را به روز نگه دارید

همیشه صندوق ورودی Apple ID خود را برای پیام ها بررسی کنید زیرا اپل اعلان‌هایی را در قالب پیام‌های متنی یا هشدار درباره ورود مشکوک به Apple ID شما در دستگاه‌های دیگر یا هر گونه بازنشانی حساب برای شما ارسال می‌کند. بسیاری از اوقات، هشدارهای تلاش برای ورود به سیستم نشان می‌دهد که شخصی به حساب شما دسترسی دارد یا می‌خواهد وارد حساب شما شود.

اگر با این موارد مواجه شدید، می توانید بلافاصله هویت خود را تأیید کنید یا رمز عبور اپل آیدی خود را تغییر دهید. به آن دلیل تأیید اطلاعات حساب Apple ID خود را بخشی از برنامه روزانه خود قرار دهید. همچنین پیشنهاد می کنیم اگر مدت زیادی از ساخت اپل آیدی خود می گذرد، اکنون رمز عبور آن را تغییر دهید.

 1. در آیفون و آیپد شما تنظیمات من دارم میروم سپس به ترتیب دو گزینه اسم شما و نام، شماره تلفن، ایمیل کلیک.
تأیید دو مرحله ای را برای Apple ID خود تنظیم کنید

تأیید دو مرحله ای را برای Apple ID خود تنظیم کنید

در سیستم عامل Mac OS 13 یا بالاتر، باید به مسیر زیر بروید یا از صفحه حساب Apple ID خود در Safari دیدن کنید.

منوی Apple → تنظیمات سیستم → Apple ID

 1. هرگونه اطلاعات نادرست در مورد خود مانند ایمیل، نام، اطلاعات تماس، اطلاعات پرداخت و غیره را تصحیح کنید. سوالات امنیتی Apple ID نیز ممکن است در چند روز آینده به روز شوند.
 2. حالا به گزینه رمز عبور و امنیت اگر تأیید صحت دو مرحله‌ای فعال است، برای به‌روزرسانی همه شماره تلفن‌ها و دستگاه‌های مورد اعتماد خود کلیک کنید. همچنین پس از بررسی اپلیکیشن هایی که به Apple ID شما دسترسی دارند، می توانید دسترسی به برخی از آنها را مسدود کنید.

5. قابلیت های بازیابی حساب و مخاطبین قدیمی را اضافه کنید

برای محافظت از Apple ID شما، اپل از شما شماره های امن می خواهد تا اطلاعات حساب Apple ID شما را بازیابی کند. هنگامی که رمز عبور حساب خود را به هر دلیلی فراموش می کنید، اپل با ارسال یک رمز عبور جدید و بازیابی اطلاعات حساب خود به آن شماره ها، به شما کمک می کند تا به Apple ID خود وارد شوید.

همچنین می توانید مخاطبین را به عنوان اضافه کنید مخاطبین قدیمی (مخاطبین جانشین) در برنامه میراث دیجیتال تعريف كردن. با انجام این کار افرادی که انتخاب می کنید پس از مرگ شما به اطلاعات Apple ID شما دسترسی خواهند داشت.

6. یک کلید بازیابی برای حساب Apple ID ایجاد کنید

برای بازنشانی رمز عبور Apple ID یا دسترسی مجدد به Apple ID، می توانید کلید بازیابی ایجاد شده با این کلید بازیابی، حفظ امنیت Apple ID برای شما راحت تر خواهد بود و می توانید حساب خود را بهتر کنترل کنید.

کلید بازیابی یک کد 28 کاراکتری است که به صورت تصادفی تولید و در مکانی کاملا امن ذخیره می شود. این ویژگی به شما کمک می کند از همان دستگاهی که برای بازیابی رمز عبور خود استفاده می کنید و بدون نیاز به ورود به حساب Apple ID خود از طریق دستگاه دیگری، آن را بازنشانی کنید، استفاده کنید.

7. دستگاه ها و برنامه های مرتبط با Apple ID را مدیریت کنید

می‌توانید با بررسی دستگاه‌ها و برنامه‌های مرتبط با Apple ID خود، دستگاه‌های ناشناس را از دسترسی به Apple ID خود حذف کنید. این امر امنیت Apple ID شما را تضمین می کند، زیرا دستگاه های ناشناس نمی توانند به اطلاعات شخصی شما و کدهای تأیید ارسال شده به Apple ID شما دسترسی پیدا کنند.

برای بررسی برنامه های مرتبط با Apple ID:

 1. در مرحله اول به مسیر زیر بروید:

تنظیمات → Apple ID → رمز عبور و امنیت → برنامه های با استفاده از Apple ID

تأیید دو مرحله ای را برای Apple ID خود تنظیم کنید

تأیید دو مرحله ای را برای Apple ID خود تنظیم کنید

 1. لیستی از برنامه ها به شما نمایش داده می شود. روی گزینه ویرایش کلیک. با این، برنامه های با علامت منفی قرمز نمایش داده می شوند.
 2. برنامه ای را که می خواهید دسترسی به Apple ID خود را لغو کنید، انتخاب کنید، سپس روی ضربه بزنید حذف دست زدن به
برنامه های مشکوک مرتبط با حساب Apple ID را حذف کنید

برنامه های مشکوک مرتبط با حساب Apple ID را حذف کنید

 1. با انتخاب گزینه استفاده نکن در پنجره پاپ آپی که ظاهر می شود، درخواست خود را تایید کنید.

8. یک رمز عبور جداگانه برای همه دستگاه های اپل خود تنظیم کنید

اگر چندین دستگاه مختلف را به Apple ID خود متصل کرده اید، علاوه بر رمز عبور اختصاص داده شده، باید از Face ID یا Touch ID برای محافظت از Apple ID خود استفاده کنید.

ممکن است بخواهید با استفاده از رمز عبور یا رمز ورود Mac از iPad خود محافظت کنید یا از Face ID برای دسترسی به بخش هایی مانند Apple Pay و غیره استفاده کنید. و گزینه تکمیل خودکار رمز عبور و بسیاری از روش های دیگر که می توان از آنها استفاده کرد.

 • برای انجام این کار به تنظیمات به آیفون خود بروید و سپس کلیک کنید شناسه چهره و رمز عبورتنظیمات مربوطه را برای ایجاد امنیت بیشتر سفارشی کنید.
یک رمز عبور جداگانه برای دستگاه های مرتبط با Apple ID تعیین کنید

یک رمز عبور جداگانه برای دستگاه های مرتبط با Apple ID تعیین کنید

9. به روز رسانی منظم نرم افزار برای حفظ امنیت Apple ID

برای رفع اشکالات موجود، ارائه ویژگی‌های جدید یا بهبود اقدامات امنیتی، اپل به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری خود را به طور منظم و در فواصل زمانی کوتاه ارائه می‌کند.. بنابراین، هر زمان که به‌روزرسانی برای iPadOS، watchOS، iOS، macOS یا tvOS مشاهده کردید، حتماً سیستم عامل دستگاه خود را به‌روزرسانی کنید. برای فعال کردن آن موارد زیر را انجام دهید:

 1. در دستگاه شما به تنظیمات برو و بعد عمومی دست زدن به
 2. حالا گزینه به روز رسانی نرم افزار انتخاب کنید.
به‌روزرسانی مداوم سیستم عامل دستگاه برای حفظ امنیت Apple ID

به‌روزرسانی مداوم سیستم عامل دستگاه برای حفظ امنیت Apple ID

 1. بر بروزرسانی های خودکار و گزینه ها را کلیک کنید آپدیت های iOS را دانلود کنید و به روز رسانی های iOS را نصب کنید و پاسخ های امنیتی و فایل های سیستم آن را روی حالت فعال قرار دهید.
به روز رسانی خودکار نرم افزار را فعال کنید

به روز رسانی خودکار نرم افزار را فعال کنید

همچنین، برنامه هایی را که با Apple ID شما مرتبط هستند، به روز کنید.

10. دستگاه قدیمی خود را با خیال راحت بفروشید یا به کاربر جدید منتقل کنید

اگر قصد دارید دستگاه اپل کارکرده خود را بفروشید یا آن را به شخص دیگری تحویل دهید، باید تمام اقدامات امنیتی را رعایت کنید تا اطلاعات و Apple ID شما با مشتری جدید به اشتراک گذاشته نشود.

هنگام فروش آیفون خود، از Apple ID خود محافظت کنید

هنگام فروش آیفون خود، از Apple ID خود محافظت کنید

11. از تقلب آگاه باشید و آن را به اپل گزارش دهید

گاهی اوقات با پیام‌ها، تماس‌ها، لینک‌ها و موارد دیگر مواجه می‌شوید که وانمود می‌کنند اپل هستند و از شما رمز عبور و اطلاعات Apple ID شما را می‌خواهند. یا از شما می خواهند که روی لینک دریافتی کلیک کنید تا اطلاعات حساب خود را به روز کنید. یا گاهی اوقات سعی می کنند با باز کردن پنجره ای شبیه به قسمت رمز عبور اپل ID iOS شما را فریب دهند. در این مواقع باید از صفحه مشکوک اسکرین شات بگیرید و به آدرس [email protected] ارسال کنید.

امیدواریم با مطالعه مقاله فوق بتوانید امنیت اپل آیدی خود را حفظ کرده و از گرفتار شدن توسط هکرها جلوگیری کنید. یکی از نکات مهمی که در ساخت اپل آیدی باید به آن توجه کنید، امنیت سایتی است که اپل آیدی را در آن ایجاد کرده اید. همچنین برای اپل آیدی آماده بخرید می توانید از فروشگاه اقلام دیجیتال Enargift کمک بگیرید.