منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • 15 ترفند برای افزایش سرعت اپل واچ آموزش جامع و تصویری

15 ترفند برای افزایش سرعت اپل واچ آموزش جامع و تصویری

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
15 ترفند برای افزایش سرعت اپل واچ آموزش جامع و تصویری

این یک واقعیت است که گجت ها با گذشت زمان کندتر می شوند. اپل واچ نیز پس از مدتی با تاخیر عملکرد و مشکلات باتری مواجه می شود. در این مقاله از انارمگ ترفندهایی برای افزایش سرعت اپل واچ ارائه می دهیم.

عیب یابی اپل واچ

در مقاله ای دیگر، راه های افزایش عمر باتری اپل واچ را مورد بحث قرار دادیم، اما اکنون 15 روش زیر برای رفع کندی اپل واچ آورده شده است.

 1. ساعت خود را مجددا راه اندازی کنید.

بارها دستگاه خود را برای بازنشانی حافظه پنهان موبایل یا رم رایگان راه اندازی مجدد کرده ایم. این کار با اپل واچ نیز قابل انجام است. این بدان معناست که یکی از راه‌های رفع کندی اپل واچ، راه‌اندازی مجدد آن است.

 1. برنامه های پس زمینه را ببندید.

لازم به ذکر است که به دلیل مدیریت عالی حافظه آیفون ها، معمولاً می توان تعداد زیادی برنامه را در پس زمینه یا به عبارتی در داک فعال نگه داشت، اما اپل واچ به خصوص مدل های قدیمی این قابلیت را ندارد. این سخت افزار کاربردی بنابراین، یکی از مهم ترین راه ها برای افزایش سرعت اپل واچ، بستن تمام برنامه های در حال اجرا در پس زمینه است.

در زیر نحوه حذف برنامه های پس زمینه را یاد خواهید گرفت:

 • اپل واچ شما باز کردن قفل انجام دادن.
 • دکمه کناری گجت را یک بار فشار دهید.
 • روی تک تک برنامه ها انگشت خود را به چپ بکشید و آنها را یکی یکی ببندید.
 1. انیمیشن های اپل واچ را کاهش دهید.

محصولات اپل به دلیل روان بودن انیمیشن بسیار مورد توجه قرار گرفته اند، اما نکته ای که باید به آن توجه کنیم این است که روان بودن انیمیشن ها باعث می شود عملکرد GPU زیاد و در نتیجه عمر باتری دستگاه را کاهش می دهد. از طرفی از آنجایی که در اجرای انیمیشن های مذکور از منابع خاصی استفاده می شود، فعال سازی تعداد زیادی از آنها باعث کاهش عملکرد دستگاه می شود. این موضوع برای اپل واچ و همچنین سایر محصولات صادق است، بنابراین یکی از راه‌های بهبود عملکرد ساعت، غیرفعال کردن تمام انیمیشن‌های فعال است.

در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

 • در آیفون شما، برنامه برای تماشا راه اندازی
 • گزینه دسترسی انتخاب کنید.
 • بر ترافیک را کاهش دهید کلیک.
 • در صفحه بعد ترافیک را کاهش دهید خاموشش کن.
برای افزایش سرعت، انیمیشن های اپل واچ را حذف کنید

برای افزایش سرعت، انیمیشن های اپل واچ را حذف کنید

نکته: همین کار را می توان برای آیفون انجام داد.

 1. نصب خودکار برنامه را غیرفعال کنید.

لازم به ذکر است که برخی از برنامه های آیفون با محیط اپل واچ سازگار هستند و در صورت نصب بر روی آیفون، همزمان بر روی ساعت شما نصب می شوند. برای غیرفعال کردن نصب خودکار برنامه ها و در عوض افزایش سرعت ساعت، موارد زیر را انجام دهید:

 • در آیفون شما،برنامه برای تماشا راه اندازی
 • بر عمومی کلیک.
 • گزینه نصب خودکار اپلیکیشن خاموش و غیرفعال کنید.
دانلود و نصب خودکار برنامه ها را در اپل واچ غیرفعال کنید

دانلود و نصب خودکار برنامه ها را در اپل واچ غیرفعال کنید

 1. برنامه های ناخواسته را روی ساعت خود حذف نصب کنید.

در روش قبلی، تمامی عملیات مربوط به نصب خودکار اپلیکیشن ها را بر روی اپل واچ غیرفعال کردیم، اما در این روش می خواهیم تمامی اپلیکیشن هایی که قبلا بر روی گجت نصب شده بودند را حذف و حذف نصب کنیم. این کار باعث آزاد شدن فضای ذخیره سازی زیادی در ساعت و همچنین افزایش سرعت اپل واچ می شود.

 1. ویژگی به‌روزرسانی برنامه پس‌زمینه را غیرفعال کنید.

ویژگی به‌روزرسانی برنامه پس‌زمینه باعث می‌شود برنامه‌های موجود به‌طور مداوم در پس‌زمینه اجرا و تازه‌سازی شوند. این بدان معنی است که باتری را خیلی سریع تخلیه می کند و خاموش کردن آن برای حفظ عمر باتری و بهبود عملکرد دستگاه بسیار مفید است.

 • در آیفون شما، برنامه برای تماشا راه اندازی
 • بر عمومی کلیک.
 • گزینه برنامه پس زمینه را به روز کنید انتخاب کنید.
 • با خاموش کردن نور گزینه ها در بالای صفحه، آن را غیرفعال کنید. شما همچنین می توانید گزینه برنامه های کاربردی انتخاب شده به طور جداگانه همچنین غیر فعال کنید
بازخوانی برنامه پس زمینه را غیرفعال کنید

بازخوانی برنامه پس زمینه را غیرفعال کنید

 1. عملکرد همگام سازی خودکار عکس را خاموش کنید.

یکی از بهترین ویژگی های اپل واچ این است که می توانید کارهای زیادی را بدون دست زدن به آیفون خود انجام دهید. یکی از این قابلیت های اپل واچ Automatic Photo Sync است که به کاربران کمک می کند بدون استفاده از تلفن همراه و از طریق Apple Watch به گالری رفته و تمامی عکس های آیفون را مشاهده کنند. اگرچه این یکی از ویژگی های مفید اپل واچ است، اما به قیمت اشغال فضای ذخیره سازی زیادی است که باعث کاهش عملکرد گجت می شود. روش غیرفعال کردن این ویژگی در زیر آمده است:

 • برنامه برای تماشا روی گوشی هوشمند خود اجرا کنید.
 • به بخش تصاویر من دارم میروم
 • گزینه نور همگام سازی عکس ها آن را خاموش کنید یا به عبارت دیگر غیرفعال کنید.
همگام سازی خودکار تصویر در اپل واچ را خاموش کنید

همگام سازی خودکار تصویر در اپل واچ را خاموش کنید

 1. لیست پخش Apple Music را حذف کنید.

مشابه همگام‌سازی عکس‌ها از آیفون با اپل واچ، می‌توانید لیست پخش Apple Music خود را با این ابزار پوشیدنی همگام‌سازی کنید و بدون استفاده از آیفون، به لیست پخش مورد علاقه خود در ساعت گوش دهید. این ویژگی همچنین فضای ذخیره سازی اپل واچ زیادی را اشغال می کند. بنابراین، برای افزایش سرعت اپل واچ، آن را به صورت زیر حذف کنید:

 • برنامه برای تماشا روی آیفون خود اجرا کنید.
 • به بخش موسیقی من دارم میروم
 • کلیدی برای نگاشت تمام یا بخشی از لیست های پخش شما به یک حالت خاموش پایین بیار، پرواز کن
لیست پخش Apple Music را حذف کنید

لیست پخش Apple Music را حذف کنید

 1. داده ها و اطلاعات وب سایت را پاک کنید.

بدیهی است که هیچ مرورگر سافاری در اپل واچ وجود ندارد و نمی توانید از مرورگر وب روی این پوشیدنی اپل استفاده کنید. گفتنی است، اگر پیوندی در پیام‌ها یا iMessage خود دریافت کنید، با کلیک روی آن، پیش‌نمایش وب‌سایت را مشاهده خواهید کرد. این موارد همچنین فضای قابل توجهی را در اپل واچ اشغال می کنند. برای حذف اطلاعات این وب سایت به روش زیر عمل کنید:

 • تنظیمات روی Apple Watch خود راه اندازی کنید.
 • بر عمومی کلیک.
 • گزینه داده های وب سایت انتخاب کنید.
 • بر پاک کردن داده های وب سایت دست زدن به
 • در نهایت بر روی آن کلیک کنید اطلاعات روشناقدام مورد نظر خود را تایید کنید
برای افزایش سرعت اپل واچ، داده های وب سایت را پاک کنید

برای افزایش سرعت اپل واچ، داده های وب سایت را پاک کنید

نکته: برای رفع مشکل شبکه تلفن همراه اپل واچ خود می توانید روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 1. تایمر شستشوی دستی را غیرفعال کنید.

اپل قابلیت تشخیص شستشوی دست را با watchOS 7 معرفی کرد. اگرچه این قابلیت بسیار کاربردی و مفید برای افراد است، اما فضای کاربردی اپل واچ را بسیار اشغال می کند. با دنبال کردن مراحل زیر این قابلیت را غیرفعال کنید:

 • در اپل واچ شما تنظیمات راه اندازی
 • به قسمت شستشوی دست ها من دارم میروم
 • گزینه تایمر شستشوی دست آن را غیرفعال کنید.
تایمر شستشوی دستی را غیرفعال کنید

تایمر شستشوی دستی را غیرفعال کنید

 1. یادآوری تمرین را خاموش کنید.

بدیهی است که اپل واچ چیزی بیش از یک ساعت هوشمند است ردیاب تناسب اندام همچنین کار می کند. این بدان معنی است که برای بهبود سلامت مصرف کنندگان ساخته شده است. گزینه یادآوری تمرین برای این منظور ساخته شده است. اگر قصد استفاده از این قابلیت را در ساعت خود ندارید و انتظارات دیگری از اپل واچ خود دارید، بهتر است این قابلیت را غیرفعال کنید.

 1. گزینه آپدیت برنامه را خاموش کنید.

در حالی که حذف برنامه‌های غیر ضروری یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش سرعت اپل واچ است، اگر به برنامه خاصی نیاز دارید و نمی‌خواهید آن را به طور کامل حذف کنید، بهتر است. به روز رسانی خودکار برنامه disable با این کار برنامه های موجود که به درستی کار می کنند آپدیت نمی شوند و در عین حال اگر برنامه ای در نسخه فعلی خود با مشکل مواجه شد و نیاز به آپدیت داشت می توانید آن را آپدیت کنید.

 1. ساعت خود را به آخرین نسخه watchOS به روز کنید.

گاهی اوقات مشکل کاهش سرعت اجرا در اپل واچ به دلیل وجود اشکال در نسخه WatchOS ساعت شما است. خوشبختانه اپل به طور مداوم در حال ارائه به روز رسانی های جدید برای محصولات خود است. این بدان معناست که می‌توانید برخی از مشکلات اپل واچ خود را با به‌روزرسانی آن به آخرین نسخه watchOS برطرف کنید.

 1. بازنشانی اپل واچ

اگر هیچ یک از روش های بالا به بهبود عملکرد دستگاه شما کمک نکرد، باید اپل واچ خود را ریست کنید. این کار اپل واچ شما را بازنشانی می کند و ممکن است مشکلات را برطرف کند.

 1. از خدمات پشتیبانی اپل استفاده کنید.

زمانی که نمی توانید مشکل اپل واچ را خودتان برطرف کنید، تنها راه باقی مانده این است که با پشتیبانی اپل تماس بگیرید. اگر اپل واچ شما متعلق به پشتیبانی اپل یا AppleCare Plus هیچ جایی برای نگرانی وجود ندارد. لازم به ذکر است که حتی اگر دستگاه شما خارج از گارانتی باشد، اپل و خدمات پشتیبانی آن همچنان به شما در حل مشکل ساعت خود کمک می کنند.

امیدواریم توانسته باشیم به شما در رفع مشکل عملکرد اپل واچ و افزایش سرعت اپل واچ کمک کرده باشیم، اما اگر زمان زیادی از عمر اپل واچ شما گذشته است، احتمالاً باید آن را به یک ساعت جدیدتر ارتقا دهید. مدل برای رفع مشکل