منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • 5 راه برای غیرفعال کردن ردیابی آیفون در اپلیکیشن ها | انارماگ

5 راه برای غیرفعال کردن ردیابی آیفون در اپلیکیشن ها | انارماگ

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
5 راه برای غیرفعال کردن ردیابی آیفون در اپلیکیشن ها | انارماگ

امروزه تلفن همراه به همراه واقعی و همیشگی افراد تبدیل شده است و در هر زمان و هر مکان در جیب یا کیف آنهاست. به همین دلیل به راحتی می توان از طریق این گوشی های هوشمند مکان افراد را شناسایی کرد. اگر صاحب آیفون هستید و قصد دارید ردیابی آیفون را غیرفعال کنید شما خودتان، در این مقاله از آنارماگوس با ما بمان.

بسیاری از دارندگان تلفن همراه از ردیابی تلفن همراه خود ناراضی هستند. آنها معتقدند که دانستن مکان آنها در هر لحظه تجاوز به حریم خصوصی تلقی می شود. اگرچه محصولات آیفون و اپل نسبت به سایر دستگاه های موجود در بازار از امنیت بیشتری برخوردار هستند، اما بسیاری از بدافزارهای سیستم عامل نیز از امنیت بیشتری برخوردار هستند سیستم عامل مک و iOS آنها ساخته نشده اند، اما ردیابی آیفون یکی از مواردی است که باعث می شود بسیاری از کاربران احساس ناامنی کنند. بهترین روش در این موارد غیرفعال کردن ردیابی در دستگاه مذکور است.

معرفی ردیابی آیفون و چرایی وجود آن

مکان گوشی را می توان به چند روش تعیین کرد:

 • با محاسبه فاصله تا نزدیکترین برج های سلولی
 • با شناسایی شبکه تلفن از طریق Wi-Fi یا بلوتوث به آن متصل می شود
 • با بررسی داده های GPS

ظاهراً بسیاری از برنامه ها آن را دوست دارند کارت ها برای ارائه یک عملکرد مناسب، آنها به مکان یا مکان تلفن همراه کاربر نیاز دارند، اما بسیاری دیگر بدون دلیل به این عملکرد دسترسی دارند و اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی کاربران را جمع آوری می کنند.

بسیاری از برنامه ها از بلوتوث، وای فای، شبکه تلفن همراه و GPS موبایل استفاده می کنند. این کمی سوال برانگیز است که چرا برنامه های زیادی نیاز به دسترسی به موقعیت مکانی یک شخص دارند. مهمترین دلیل ردیابی آیفون شناسایی مجرمان و فعالیت های مجرمانه آنهاست.

مورد دیگری که بسیار دیده شده است، تبلیغات محلی به محل سکونت و محل سکونت شخص مربوط می شود. شاید در سفر بوده اید و تبلیغاتی در این زمینه دریافت کرده اید و این سوال شما را شگفت زده کرده است.

روش های غیرفعال کردن ردیابی آیفون

روش های ارائه شده به شما کمک می کند تا از استرس ناشی از جستجوی مداوم خلاص شوید و هیچ کس نمی تواند در هر زمان به مکان شما دسترسی پیدا کند.

1. مجوزهای برنامه آیفون را بررسی کنید

سیاست‌های اپل از توسعه‌دهندگان برنامه‌های مختلف می‌خواهد که به کاربران بگویند برنامه چه اطلاعاتی را جمع‌آوری می‌کند و چرا. این به کاربران اجازه می دهد ببینید هر برنامه به چه اطلاعات شخصی دسترسی دارد.

همچنین در حین نصب برنامه ها از کاربران در مورد مجوز ردیابی آیفون سوال می شود و در صورت موافقت کاربران تلفن همراه آنها ردیابی می شود و در صورت منفی بودن پاسخ کاربر به هیچ وجه گوشی آنها قرار نمی گیرد.

برخی از برنامه ها مانند نقشه ها یا برنامه های کنترل والدین آنها باید آیفون کاربر را ردیابی کنند، اما این نیاز در بسیاری از اپلیکیشن های دیگر دیده نمی شود و می توانید با آن مخالفت کنید.

نحوه بررسی برنامه های آیفون که به موقعیت مکانی کاربر دسترسی دارند:

 • در آیفون شما تنظیمات راه اندازی
 • به راه زیر بروید:

حریم خصوصی و امنیت → گزارش حریم خصوصی برنامه → گزارش حریم خصوصی برنامه را روشن کنید

آیفون را از برنامه های نصب شده روی دستگاه ردیابی کنید

آیفون را از برنامه های نصب شده روی دستگاه ردیابی کنید

اگر مطمئن هستید که نمی‌خواهید موقعیت مکانی خود را در آینده با کسی به اشتراک بگذارید، این مراحل را برای غیرفعال کردن درخواست‌های ردیابی برنامه در iPhone خود دنبال کنید:

 • تنظیمات را در آیفون خود اجرا کنید.
 • به ترتیب در حریم خصوصی و ردیابی دست زدن به
غیرفعال کردن درخواست های ردیابی برنامه در آیفون

غیرفعال کردن درخواست های ردیابی برنامه در آیفون

2. از برنامه های امنیتی شخص ثالث استفاده کنید

گاهی اوقات ممکن است نتوانید ردیابی تلفن همراه خود را در آیفون غیرفعال کنید. یعنی که خاموش کردن GPS و بلوتوث آسان است، اما اگر به اینترنت وصل باشید و آنلاین هستید آدرس IP شما همچنان قابل مشاهده است.

IP ID شماره ای است که برای دستگاه شما منحصر به فرد است و به دیگران امکان می دهد دستگاه شما را در بین دستگاه های دیگر شناسایی کنند. از طریق این شناسه می توان مکان کاربران را تشخیص داد و آنها را در کدام شهر یا کشور زندگی کرد.

در این موارد بهترین راه برای مخفی کردن موقعیت مکانی خود استفاده از آن است ابزار تغییر IP F- این ابزار اطلاعات کاربر را از طریق یک سرور راه دور ارسال می کند و بدین وسیله کاربر را در مکانی وارد می کند که ممکن است کیلومترها از مکان واقعی او فاصله داشته باشد. برخی از VPN ها دارای ویژگی های اضافی مانند غیرفعال کردن تبلیغات و ردیابی آیفون و غیره هستند که برای کاربران مفید است.

3. از ردیابی متقابل سایت در سافاری جلوگیری کنید

ردیابی بین سایتی یا همان ردیابی بین سایتی این روشی است که توسط بازاریابان برای نمایش تبلیغات بر اساس رفتار آنلاین کاربران و سابقه جستجو برای جذب مخاطبان استفاده می شود. به عنوان مثال، اگر به دنبال خرید یک کفش در آمازون هستید و به طور اتفاقی با تبلیغات کفش در سایت های دیگر مواجه شدید، این به دلیل ردیابی بین سایتی است.

چنین تبلیغاتی که می توانند شما را به صورت آنلاین ردیابی کنند آزاردهنده و از طریق تلقی می شوند سافاری این ویژگی را می توان غیرفعال کرد. برای این شغل:

 • در دستگاه شما تنظیمات راه اندازی
 • به پایین اسکرول کنید و روی گزینه کلیک کنید سافاری دست زدن به
 • در قسمت Privacy & Security، را انتخاب کنید جلوگیری از ردیابی متقابل سایت به ON سوئیچ کنید.
ردیابی بین سایتی در سافاری و تأثیر آن بر ردیابی آیفون کاربر

ردیابی بین سایتی در سافاری و تأثیر آن بر ردیابی آیفون کاربر

4. موقعیت مکانی را در آیفون خاموش کنید

یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از ردیابی آیفون رادیو GPS موبایل را به طور کامل خاموش کنید.

نکته: این کار همه برنامه های مبتنی بر مکان را مسدود می کند. این بدان معنی است که با خاموش کردن مکان دستگاه خود، نمی توانید از Maps و غیره استفاده کنید. برای غیرفعال کردن مکان، موارد زیر را انجام دهید:

 • تنظیمات روی دستگاه خود اجرا کنید.
 • بر حریم خصوصی کلیک.
 • خدمات مکان یابی غیر فعال کردن
مکان آیفون را خاموش کنید

مکان آیفون را خاموش کنید

همچنین روشن کنید حالت هواپیما همچنین مکان دستگاه را به طور موقت غیرفعال می کند.

5. بدون اتصال به اینترنت عمومی

وقتی در رستوران، مغازه یا هتل هستیم، از دریافت خدمات وای فای خوشحال می شویم، اما بهتر است فقط در صورت لزوم در مکان های عمومی به وای فای متصل شوید.

در برخی از این اتصالات با بدافزارها و ویروس هایی مواجه می شویم که به دستگاه موبایل هجوم می آورند و گاهی احتمال سرقت اطلاعات وجود دارد. به همین دلیل بهتر است از طریق دیتای تلفن همراه خود به اینترنت متصل شوید و اگر مجبور به استفاده از وای فای عمومی هستید، از VPN برای رمزگذاری اطلاعات خود استفاده کنید.

نتیجه

اگرچه بسیاری از اوقات ردیابی آیفون نشانه عدم امنیت نیست، اما بهتر است از اپلیکیشن ها و دلایل آن ها برای ردیابی تلفن همراه خود آگاه باشید. اگر فکر می‌کنید این برنامه‌ها به موقعیت مکانی شما نیازی ندارند، ردیابی را در آیفون خود با استفاده از روش‌های بالا غیرفعال کنید.

به افرادی که شما را دنبال می کنند را شناسایی کنید مقاله مرتبط را ببینید.