منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 5 کلیسای زیبای تهران را به شما معرفی می کنیم

5 کلیسای زیبای تهران را به شما معرفی می کنیم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

درست است که شهر تهران امروز ساختمان های مدرن بسیاری دارد و با ساختمان های بلندش بناهای تاریخی به چشم نمی آیند، اما نمی توان وجود بناهای قدیمی را نادیده گرفت.

کلیساها یکی از جاذبه های تهران هستند که افراد زیادی به ویژه گردشگران خارجی و اقلیت های مذهبی را به خود جذب می کند. این کلیساها در نقاط مختلف تهران واقع شده اند و با معماری منحصر به فرد خود توجه همگان را به خود جلب می کنند.

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید از کلیساها دیدن کنید و دوست دارید بهترین و معروف ترین آنها را بشناسید با ما همراه باشید زیرا می خواهیم بهترین کلیساهای تهران را به شما معرفی کنیم. اگر قصد دارید برای چند روز به تهران سفر کنید، پیشنهاد ما این است که بروید اجاره روزانه خانه در تهران محل اقامت خود را آماده کنید.

کلیسای توماس

این کلیسا با نام های کلیسای انجیلی حضرت توما و کلیسای آشوری تومانی نیز شناخته می شود. کلیسای توماس در سال 1338 در زمان پهلوی ساخته شد و در قسمت بیرونی کلیسا بر روی حصارهای آن نمادهایی از صلیب به چشم می خورد که به زیبایی این کلیسا بسیار می افزاید. شاید تا به امروز افراد کمی از این کلیسا دیدن کرده باشند زیرا برای ورود به آن باید مجوز لازم را دریافت کنید. در بالای این کلیسا یک صلیب بزرگ قرار دارد که جلب توجه می کند. این صلیب به صورت عمودی در کنار سقف قرار گرفته و بر روی آن سه رنگ پرچم ایران دیده می شود. با اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهران از طریق سایت اسناپروم (البته با اجازه) می توانید از این کلیسا دیدن کنید.

کلیسای ارتدکس یونانی

یکی از زیباترین کلیساهای تهران، کلیسای ارتدکس یونانی است. این کلیسا در کنار سفارت سابق یونان قرار دارد و شکل آن یادآور معبد پارتنون در آتن است.

جالب اینجاست که روابط یونان و ایران از قرن نوزدهم آغاز شد و در آن زمان یونانیان زیادی به ایران مهاجرت کردند. از آنجا بود که یونانیان تصمیم گرفتند کلیسایی به نام کلیسای ارتدکس برای انجام فعالیت ها و خدمات مذهبی خود در شهر تهران بسازند.

امروزه نیز مراسم مذهبی متعددی در این کلیسا برگزار می شود اما امکان بازدید برای عموم مردم وجود ندارد و برای بازدید و ورود به این کلیسا باید مجوز ورود دریافت کنید.

کلیسای پنطیکاستی

کلیسای پنطیکاستی در سال 1334 در خیابان ستارخان تهران ساخته شد. از آنجایی که تاریخ اتمام این کلیسا مصادف با عید پنطیکاست بود، آن را پنطیکاست نامیدند.

پنطیکاست یکی از اعیاد مسیحیان است و به معنای پنجاهمین روزی است که عیسی بر رسولان نازل شد.

مساحت این کلیسا 720 متر مربع است و در انتهای آن نمازخانه قرار دارد. پلان نمازخانه مستطیل شکل و در ضلع جنوبی آن به شکل نیم دایره است.

اما نمای بیرونی این کلیسا حدود نیم متر سنگ دارد و در میان مصالح به کار رفته در ساخت این کلیسا آجرهای قرمز رنگ دیده می شود.

با اجاره آپارتمان در تهران می توانید از این کلیسا و دیگر بناهای تاریخی دیدن کنید و از آن ها نهایت لذت را ببرید.

این مقالات را نیز بخوانید:

کلیسای سنت سرکیس

کلیسای سنت سرکیس یکی از معروف ترین کلیساهای تهران است که با هزینه شخصی مرد خیری که از ارامنه تهران بود در سال 1349 در زمان پهلوی ساخته شد.

کلیسای سنت سرکیس دارای یک گنبد 16 ضلعی بر روی مرکز نمازخانه با خوابگاه‌های بزرگ و دو برج گنبدی شکل است که در دو طرف ورودی اصلی کلیسا قرار دارند.

دیوارهای بیرونی این کلیسا تماما از سنگ مرمر سفید و دیوارهای داخلی و سقف از گچ ساخته شده است. بنای این کلیسا به قدری زیباست که توجه هرکسی را که از کنار این خیابان عبور می کند به خود جلب می کند.

از آنجایی که این کلیسا یکی از معروف ترین کلیساهای تهران است، بازدید از آن می تواند برای شما جذاب باشد. بنابراین پیشنهاد ما با اجاره روزانه خانه در تهران دیدن این کلیسا را ​​از دست ندهید.

کلیسای سنت نیکلاس

این کلیسا در خیابان شهید مفتح تهران قرار دارد و در سال 1320 در دوره پهلوی ساخته شده است. اما بعد از انقلاب مدتی تعطیل شد.

امروزه از این کلیسا برای مراسم خاص مسیحی استفاده می شود. سبک معماری این کلیسا با محراب، رنگ ها، نقاشی ها و پنجره های رنگی، منظره بسیار زیبایی را ایجاد کرده و شباهت زیادی به کلیساهای روسی دارد.

در حال حاضر جمعیت مسیحیان ارتدکس در ایران بسیار اندک است. در نتیجه فعالیت های مذهبی کمی در این کلیسا برگزار می شود.

دوستداران فرهنگ ایرانی همچنان در تلاش برای ثبت این کلیسا به عنوان یکی از آثار ملی ایران هستند.

نتیجه

در خاتمه می خواهیم به کسانی که به دنبال اقامتگاهی مناسب برای سفر چند روزه خود به تهران هستند، خبر خوشی بدهیم.

می توانید از طریق سایت اسناپرم این کار را انجام دهید اجاره روزانه خانه در تهران انجام دادن. از آنجایی که اسنپ روم عمدتا در زمینه مسافرخانه ها و اقامتگاه های ارزان فعالیت می کند، قیمت مناسب تری نسبت به سایر رقبای خود دارد، بنابراین با هر بودجه ای می توانید از آن استفاده کنید. اجاره آپارتمان در تهران انجام دادن.

اسناپرم پشتیبانی 24 ساعته دارد، بنابراین اگر در حین کار با مشکلی مواجه شدید یا سوالی داشتید می توانید از پشتیبانی آن ها کمک بگیرید.

اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهران می توانید این کار را هم از طریق اپلیکیشن و هم از طریق سایت اسناپرم انجام دهید.