منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • Hotspot آیفون را در iOS 15 و iOS 16 روشن کنید – وبلاگ SibApp

Hotspot آیفون را در iOS 15 و iOS 16 روشن کنید – وبلاگ SibApp

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Hotspot آیفون را در iOS 15 و iOS 16 روشن کنید - وبلاگ SibApp

آیا می دانید چگونه هات اسپات را در آیفون یا آیپد فعال کنید؟ در واقع با توجه به اینکه در دنیای امروز اینترنت حرف اول را می زند و نسل های مختلف اینترنت از جمله (G4) و (G5) نقش مهمی در استفاده از اپلیکیشن های موبایل و حتی کار با کامپیوتر دارند، یادگیری نحوه روشن شدن هات اسپات آیفون در iOS15 و iOS16 برای دارندگان گوشی های آیفون و تبلت های آیپد ضروری است. به همین دلیل است که ما این مقاله اپل اپ بلاگ را به آموزش نحوه فعال کردن هات اسپات آیفون در iOS 15 و 16 اختصاص داده ایم. با ما همراه باشید.

اهمیت فعال کردن هات اسپات در آیفون

از آنجایی که اینترنت موبایل (داده سلولی) به طور گسترده برای جستجوی صفحات مختلف و استفاده آسان در برنامه ها مورد استفاده قرار گرفته است، بسیاری از مردم می دانند که فعال کردن هات اسپات آیفون برای لذت بردن از اینترنت چقدر مهم است. اما با توجه به اینکه اپل اقدامات متعددی برای ارتقای امنیت دستگاه های خود انجام داده است، فعال سازی هات اسپات در سیستم عامل (iOS) برای تبادل اطلاعات و فایل بین گوشی های آیفون و تبلت های آیپد ضروری به نظر می رسد. البته با استفاده از هات اسپات می توانید به راحتی داده ها را از دستگاه های مبتنی بر iOS به دستگاه های اندروید و لپ تاپ یا دسکتاپ انتقال دهید.

هات اسپات آیفون را در iOS 15 روشن کنید

برای روشن کردن هات اسپات آیفون در (iOS 15)، باید مراحل زیر را طی کنید:

 1. به تنظیمات آیفون بروید.
 2. مطمئن شوید که (Cellular Data) روشن است.
 3. از بین گزینه های پیش روی خود گزینه (Hotspot شخصی) را انتخاب کنید. این گزینه بعد از (Cellular Data) قرار می گیرد.
 4. فعال کردن گزینه (Allow others to join) قسمت اصلی فعال کردن هات اسپات را انجام می دهد.
 5. برای اینکه هات اسپات توسط سیستم های دیگر استفاده شود باید در این مرحله رمز عبور (Wi-Fi) را تعیین کنید.
 6. اکنون علاوه بر نام هات اسپات دستگاه شما که توسط دستگاه های دیگر قابل تشخیص است، هات اسپات فعال با وارد کردن رمز وای فای شما در مکانی خاص در سایر سیستم ها به اشتراک گذاشته می شود.

هات اسپات آیفون را در iOS 16 روشن کنید

همچنین ممکن است از دستگاهی استفاده کنید که سیستم عامل (iOS 16) روی آن نصب شده است. در این صورت باید مراحل زیر را انجام دهید تا بتوانید به راحتی هات اسپات خود را در آیفون یا آیپد فعال کنید.

 • (تنظیمات) را وارد کنید.
 • ابتدا (Cellular Data) را روشن کنید.
 • سپس با انتخاب گزینه (Hotspot شخصی) وارد صفحه دیگری شوید.
 • اکنون زمان فعال کردن (اجازه دادن به دیگران برای پیوستن) است.
 • با فعال کردن (اجازه دادن به دیگران برای پیوستن)، نام نقطه اتصال شما در زیر رمز عبور Wi-Fi درج می شود. در همین حال، افرادی که (Wi-Fi) خود را روشن کرده اند، می توانند نام نقطه اتصال شما را در لیست Wi-Fi ببینند.
 • با اشتراک گذاری رمز وای فای خود با افرادی که می خواهید، می توانید به دستگاه های دیگر اجازه استفاده از اینترنت را بدهید.

راه حل هایی برای مشکلات فعال سازی هات اسپات آیفون

این امکان برای کاربران آیفون و آیپد وجود دارد که مراحل ذکر شده را برای فعال کردن هات اسپات آیفون در (iOS 15) و (iOS 16) انجام دهند، اما اتصال اینترنت به درستی یا امکان انتقال فایل که به عنوان برنامه دیگری برای فعال کردن هات اسپات استفاده می شود، امکان پذیر نیست. یک نکته محسوب می شود، امکان پذیر نیست. در این صورت راه حل های متعددی وجود دارد که می توانید با استفاده از آن هات اسپات آیفون را بدون مشکل روشن کنید.

1- مطمئن شوید که روشن است (Cellular Data)

کافیست به صفحه (تنظیمات) بروید و از طریق آن به قسمت (Cellular Data) دسترسی پیدا کنید. اگر خاموش است، آن را روشن کنید و دوباره وضعیت اینترنت و انتقال فایل را بررسی کنید.

2- از فعال بودن آن مطمئن شوید (اجازه دهید دیگران بپیوندند)

از این شماره مطمئن شوید که گزینه (Allow others to join) را در سیستم خود فعال کرده اید. اگر این گزینه را فعال نکرده باشید، هات اسپات آیفون شما توسط دیگران قابل بازیابی و شناسایی نیست. اما در صورت فعال بودن نام هات اسپات و رمز وای فای برای شما مشخص می شود و می توان نام را برای دیگران بازیابی کرد.

3- آیفون و آیپد را ریستارت کنید

اگر مطمئن هستید که داده های اینترنت فعال است و دیگران می توانند به هات اسپات شما وصل شوند و هات اسپات هنوز به درستی کار نمی کند، دستگاه خود را مجددا راه اندازی کنید. پس از روشن کردن دستگاه، اینترنت را بررسی کنید. امکان حل مشکل روشن شدن هات اسپات آیفون از این طریق وجود دارد.

4- به روز رسانی نسخه (iOS)

در بسیاری از موارد، اگر از نسخه های قدیمی سیستم عامل (iOS) استفاده می کنید و اخطاری برای به روز رسانی سیستم عامل (iOS) دریافت کرده اید، باید اقدام کنید. یعنی با آپدیت کردن سیستم عامل گوشی یا تبلت می توان مشکل را حل کرد.

5- تنظیمات شبکه را بازنشانی کنید

راه حل دیگری که می توانید از عهده آن برآیید، تنظیم مجدد شبکه است. با این روش تنظیمات مربوط به نحوه اتصال به شبکه ها (وای فای)، تلفن همراه، بلوتوث و سایر شبکه ها به حالت اولیه باز می گردد.

6- تنظیمات اپراتور سیم کارت را به روز کنید

گاهی اوقات لازم است تنظیمات بخش (Cellular Data) را به روز کنید تا داده های اینترنت در تبلت آیفون یا آیپد شما فعال شود. دلیل این امر آپدیت هایی است که توسط شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنت دیتا انجام می شود و اگر این آپدیت ها بر روی گوشی یا تبلت انجام شود، مشکل فعال سازی هات اسپات آیفون در (iOS 15) و (iOS 16) و یا حتی در نسخه های قبلی است. (iOS) حل خواهد شد. بلند شد

نتیجه

 • به نظر می رسد برای تبادل اطلاعات و فایل ها بین گوشی های آیفون و تبلت های آیپد باید هات اسپات را در سیستم عامل (iOS) روشن کنید.
 • فعال کردن گزینه (Allow others to join) در (Hotspot شخصی) قسمت اصلی فعال کردن هات اسپات را انجام می دهد.
 • مطمئن شوید که Cellular Data روشن است، مطمئن شوید که فعال است (اجازه به دیگران برای پیوستن)، راه اندازی مجدد آیفون و آیپد، به روز رسانی نسخه (iOS)، بازنشانی تنظیمات شبکه و به روز رسانی تنظیمات حامل سیم کارت برای اجازه دادن به مشکلات مربوط به فعال سازی نقطه اتصال iPhone و iPad. استفاده شده.